PAOLO VENINI - wytwórnia szkła artystycznego

Lot No.
601
Szklane jajo szkło przezroczyste, złoto; wys. 8,3 cm. Tapio VIRKKALA (1915-1985) - projekt;
Włochy, Wenecja - Murano, ok. poł. lat 60. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Firma MOSER (zał. 1857)

Lot No.
602
Puzdro toaletowe z nakrywką szkło aleksandrytowe, neodymowe, szlifowane, otrawiane, złocone; wys. 22 cm;
Czechosłowacja, Karlovy Vary, lata 30. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Królewska Manufaktura Porcelany (KPM)

Lot No.
603
Krater z miniaturą pejzażową Berlin, model: tzw. Reden’sche Vase Nr. 2, miniatura wg obrazu olejnego Sebastiana Carla Christopha Reinhardta; 1832
estymacja: 22 000 - 24 000 zł

Cesarska Manufaktura Porcelany w Wiedniu (zał. 1717)

Lot No.
604
Dwa talerze i półmisek z monogramem pod koroną porcelana, farby naszkliwne; Austria, Wiedeń, 1844.
Talerze należały do serwisu Potockich.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Lot No.
605
Plakieta porcelanowa - Madonna Sykstyńska porcelana, farby naszkliwne; 22,7 x 17,5 cm (owal);
Niemcy, 2 poł. XIX w. - XIX/XX w.?
estymacja: 6 300 - 7 600 zł

Rosenthal AG, oddział główny w Selb i filia w Kronach

Lot No.
606
Serwis do kawy, model Sanssouci i paterka model Moliére, z dekoracją kwiatową porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk naszkliwny barwny, złocenia;
Niemcy, Bawaria, koniec lat. 30.XX w. (1938)
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

ZAKŁADY PORCELANY „ĆMIELÓW”

Lot No.
607
Serwis do kawy Rococo, z dekoracją Anna porcelana, złocenia;
Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A., k. XX w.
estymacja: 4 700 - 5 300 zł

Lot No.
608
Dama przy stoliku, z naczynkiem w dłoni porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 14,5 cm; Niemcy, Turyngia ? - Rudolstadt?, XX w.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Fabryka Porcelany L. Hutschenreuther

Lot No.
609
Maientanz (Trzy tańczące dziewczęta) porcelana, złocenia; wys. ok. 21 cm; Niemcy, Selb, model Karla Tuttera z 1937 roku,
okres powojenny (lata 1955-1968).
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Lot No.
610
Figurka dragona armii francuskiej porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 22 cm;
Francja?, Niemcy?, XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Lot No.
611
Figurka grenadiera armii francuskiej, grającego na flecie porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 22,7 cm;
Francja?, Niemcy?, XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Lot No.
612
Figurka dragona z trąbką, w mundurze armii francuskiej porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 22,2 cm;
Francja?, Niemcy?, XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Lot No.
613
Dama z torebką - woreczkiem porcelana, farby naszkliwne, złocenia, drut (rączka torebki); wys. 20 cm;
Nie ustalona wytwórnia europejska - Włochy?, poł. XIX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Lot No.
614
Grupa figuralna - troje dzieci z winogronami porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 25,5 cm;
Niemcy, Turyngia? , 2 poł. - kon. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Duxer Porzellanmanufaktur AG (Royal Dux)

Lot No.
615
Kawaler - trubadur z gitarą porcelana, barwne farby matowe, szkliwo matowe, złocenia; wys. 55 cm;
Czechy, Duchcov (Dux), pocz. XX w. (ok. 1910-1918).
estymacja: 7 300 - 8 000 zł

Lot No.
616
Dzban z dekoracją geometryczną glinka drobnoziarnista (terakotowa?), szkliwo ołowiowe;
Wyrób ceramiczny o charakterze ludowym, w typie ceramiki bałkańskiej lub greckiej?, XIX/XX w.?
estymacja: 1 200 - 1 300 zł

ZAKŁADY PORCELANY „ĆMIELÓW”

Lot No.
617
Zespół z serwisu obiadowego z granatowymi obwódkami z ornamentem złoconym porcelana, kobalt, złocenia (druk),
Polska, Ćmielów, 4 ćw. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Fabryka Porcelany Stołowej „Krzysztof” (od 1952 "Wawel')

Lot No.
618
Talerz dekoracyjny z pomnikiem warszawskiej Nike porcelana, złocenia i srebrzenia trawione, błyszczące i matowe;
Wałbrzych, dekoracja wg proj. J. Zaremby (z ok. 1970), 4. ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Zakłady Porcelany Stołowej „Wałbrzych”

Lot No.
619
Serwis do kawy, z dekoracją w dmuchawce porcelana, czerń naszkliwna, dekoracja natryskiem wybieranym;
Wałbrzych, dekoracja wg proj. Ludmiły Pokornianki (1920-1987); lata 40./60. XX w.
estymacja: 5 300 - 6 000 zł

BRACIA HENNEBERG Fabryka Wyrobów Platerowanych i Brązowych (czynna 1856-1939)

Lot No.
701
Lusterko toaletowe plater cechowany, tafla lustrzana ; wys. 18 cm, szer.12 cm;
Warszawa, lata 20. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

GEBRÜDER BAUSCHER PORZELLAN (od 1881) - dzbanek

Lot No.
702
Dzbanek termiczny plater cechowany; wys. 22 cm; szer. 23 cm; Niemcy, Weiden i Geislingen,
Württembergische Metallwarenfabrik (od 1880) - osłona termiczna; lata 30.-40. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Wytwórnia nieokreślona

Lot No.
703
Para świeczników plater niecechowany; wys. 23 cm
Polska, Warszawa?, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

ED. LACKNER (czynny 4 ćw. XIX w.)

Lot No.
704
Lustro owalne plater cechowany, tafla lustrzana, drewno; wys. 69 cm, szer. 43 cm;
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Lot No.
705
6 kieliszków secesyjnych stop metali niesygnowny; wys. 12 cm, średnica 5,3 cm;
Niemcy?, ok. 1910.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Lot No.
706
Chodak holenderski srebro próby I, cechowane; wys. 12 cm, szer. 28 cm, głęb. 13 cm; waga 538 g.
Holandia, Schoonhoven, 1934.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Gottfried Vertraugott MAETZCKE (1726-1770)

Lot No.
707
Dzban do wina w stylu późnej regencji srebro pr. 12, repusowane, grawerowane, wewnątrz złocone; wys. 33,5 cm; waga 1106 g;
Kożuchów (Freystadt), ok. 1748.
estymacja: 80 000 - 90 000 zł

Lot No.
708
16 guzów do żupana srebro niecechowane; dł. 2,8 cm, średnica 1,8 cm; waga 76 g.
Polska ?, k. XVIII w.?
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Johann Franz HARTMANN (1690-1741)

Lot No.
709
Łódka na kadzidło srebro pr. 12, 18 x 15,5 x 8,5 cm; waga 354 g.
Nysa, znak miejski z 1709.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

J. TOSTRUP (firma czynna od 1832)

Lot No.
710
Kubek emaliowany srebro próby sterling złocone cechowane, emalia; wys. 6 cm, średnica 6,5 cm; waga 60 g.
Oslo, XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Lot No.
711
Tabakierka srebro częściowo złocone próby 1 (950) cechowane, niello; wys. 2,5 cm, waga 101 g.
Paryż, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Lot No.
712
Cukiernica skrzynkowa srebro cechowane; wys. 12 cm, szer. 13 cm, głęb. 10 cm; waga 387 g.
Wiedeń, k. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

KAESER & UHLMANN (czynni 1925-1934)

Lot No.
713
Dzbanek art deco srebro próby 800 cechowane; wys. 23,5 cm; waga: 719 g.
Niemcy, Schwäbisch Gmu¨nd, 1925-1934.
estymacja: 4 400 - 5 300 zł

Julian KOZŁOWSKI (czynny od lat 40. XIX w. do 1863)

Lot No.
714
Para lichtarzy srebro próby 12 cechowane; wys. 27 cm, waga 737 g.
Kielce, ok. 1850.
estymacja: 6 300 - 7 000 zł

Karol Jerzy LILPOP (czynny od ok. 1810 do 1833, firma do ok. 1850)

Lot No.
715
Wazka srebro próby 12 cechowane, wys. 10,5 cm, szer. 21 cm, waga 576 g.
Warszawa, ok. 1830.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

HERMAN BEHRND SILBERWARENFABRIK (czynna od 1881)

Lot No.
716
Kałamarz w okuciu srebrnym srebro próby 800 cechowane, szkło zezroczyste; wys. 13,5 cm, waga podstawy 211 g.
Drezno, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Lot No.
717
Żardiniera z wkładem szklanym srebro próby 84 cechowane, szkło kryształowe; wys. 12,5 cm, szer. 36 cm, waga srebra 584 g.
Niemcy?, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 6 300 - 7 600 zł

Lot No.
718
Misa z ozdobnym kołnierzem srebro próby 833 cechowane, wys. 4,5 cm, średnica 26 cm; waga 449 g.
Porto, 2 ćw. XX w. (po 1938)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Emil RADKE (czynny 1830 lub 1832 -1868); Gustaw Radke (1872-1887, firma czynna do 1927)

Lot No.
719
Zestaw sztućców obiadowych (47 sztuk) 12 łyżek do zupy, widelców i noży do drugiego dania, 9 dobieranych łyżeczek do herbaty, 2 chochelki;
srebro próby 12 cechowane; Warszawa, lata 30-40. XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Lot No.
801
Kolczyki z diamentami 54 szt. diamentów w starym szlifie europejskim;
złoto pr. 0.585, oprawa kamieni - srebro pr.ok. 0.900, masa całkowita 7.860 g.
estymacja: 32 000 - 36 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

Lot No.
802
Bransoleta art deco 6 szt. diamentów oraz 72 szt. rautów diamentowych i 96 szt. syntetycznych szafirów;
platyna pr. ok. 0.900, masa całkowita 22.560 g.
estymacja: 32 000 - 35 000 zł

Lot No.
803
Pierścionek z diamentami 21 szt. diamentów w szlifie brylantowym, przejściowym oraz starym europejskim;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 9.800 g.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Lot No.
804
Wisior art deco 32 szt. diamentów w starym szlifie brylantowym;
złoto pr.0.585, masa całkowita 2.610 g.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Lot No.
805
Pierścionek ze szmaragdem 6 szt. brylantów + 6 szt. diamentów oraz owalny szmaragd;
złoto pr.0.585, masa całkowita 4.840 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Lot No.
806
Bransoleta ze szmaragdami 7 szt. owalnych szmaragdów oraz 12 szt. brylantów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 11.780 g.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Lot No.
807
Pierścionek z szafirem 18 szt. brylantów oraz owalny szafire naturalny;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 5.230 g.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Lot No.
808
Wisior z diamentem 2 diamenty w szlifie przejściowym;
łańcuszek, złoto pr. 0.585, masa całkowita 2.250 g.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Lot No.
809
Pierścionek z motywem głowy konia 12 szt. brylantów oraz 2 szt. okrągłych rubinów;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 6.500 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Lot No.
810
Kolczyki z perłami 2 szt. pereł oraz 2 szt. diamentów w starym szlifie europejskim;
złoto pr.0.585, masa całkowita 5.910 g.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł