Lot No.
811
Sygnet z monetą moneta 1 dolar USA z 1868 r.;
oprawa- złoto pr. 0.750, masa całkowita 6.050 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Lot No.
812
Wisior z monetą moneta 20 franków Napoleon III 1863 r. w oprawie z 29 szt. szafirów cejlońskich;
złoto pr. 0.750, moneta - złoto pr. 0.900; masa całkowita 16.850 g.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Lot No.
813
Pierścionek ze szmaragdem 2 szt. diamentów oraz okrągły szmaragd;
złoto pr.750, masa całkowita 4.850 g.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Lot No.
814
Pierścionek z diamentami diament w szlifie princessa + 30 szt. brylantów + 10 szt diamentów w szlifie bagieta +
6 szt. diamentów w szlifie princessa; złoto pr. 0.585.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Lot No.
815
Bransoleta z diamentami szafir syntetyczny + 15 szt. prostokątnych i trójkątnych szafirów + 56 diamentów i 85 szt. rautów diamentowych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 25.900 g.
estymacja: 44 000 - 50 000 zł

firma OMEGA

Lot No.
816
Zegarek naręczny, damski złoto pr. 18 K (0,750); koperta 3 x 3 cm, dł. z bransoletą 23 cm; waga 61,750 g.
Szwajcaria, 2 poł. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Lot No.
817
Sygnet z herbem Ślepowron złoto pr. 8 K (333), zielony agat; rozmiar 22/23.
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Lot No.
818
Puzderko z herbem Ślepowron brąz złocony 24-karatowym złotem; średnica 9 cm; wys. 4 cm.
Polska, Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Lot No.
819
Tłok pieczętny Książąt Lubomirskich agat; wys. 5 cm (z uchwytem); pole pieczętne: 1,3 x 1,3 cm.
Polska, XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Lot No.
820
Tłok pieczętny z herbem Kotwicz brąz złocony; wys. 5,5 cm (z uchwytem); pole pieczętne: 2 x 2 cm.
Polska, XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

FIRMA A. RISLER & CARRÉ

Lot No.
821
Kałamarz z piórem, w firmowym etui srebro złocone, emalia komórkowa, alabaster (brak szklanego wkładu);
Francja, Paryż, XIX/XX w.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Lot No.
822
Świecznik dwuramienny [Czartoryscy, Habsburgowie] brąz złocony; wys. 23,7 cm; szer. 21 cm.Francja, pocz. XX w.
Świecznik był prezentem ślubnym dla ks. Olgierda Czartoryskiego z Sielca i Mechtyldy Habsburg.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Lot No.
823
Laska z głową słonia drewno czernione, srebro; guma; dł. 90 cm.
Polska?, ok. 1929.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Lot No.
824
Laska z kościaną rączką drewno, kość, guma, sznur, metal; dł. 83 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Lot No.
825
Lichtarzyk - tzw. bużuarek brąz czarno patynowany i złocony; moletowanie; wys. 8 cm;
Europa Środkowa, Polska?, XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Lot No.
826
Wazon w kształcie amfory brąz złocony, wkład blaszany; wys. 38,5 cm; nie sygn.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Odlewnia KASLI

Lot No.
827
Medalion z wizerunkiem Adama Mickiewicza brąz patynowany na ciemno, odlew; 21 x 16,5 cm.
Rosja, odlewnia Kasli na Uralu, 1898
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Lot No.
828
Tabakierka oficerska miedź, mosiądz; dł. 15,3 cm, szer. 4,4 cm.
Niemcy, Westfalia, Iserlohn, Manufaktura Kessel-und Dosenfabrik, przed 1760.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

SŁUCK, manufaktura księcia Karola Radziwiłła

Lot No.
829
Pas kontuszowy, czterostronny przędza jedwabna, nić srebrna i złocona; 386 x 38 cm.
Słuck, manufaktura persjarni Radziwiłłów pod zarządem Jana Madżarskiego, 1767-1780
estymacja: 65 000 - 75 000 zł

Lot No.
830
Ikona - Św. Pantelejmon - ujęta basmą tempera na desce, podkład gipsowo-kredowy; basma + nimb - mosiądz; 23 x 17,8 x 2,2 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Lot No.
831
Ikona Opieki Najświętszej Bogurodzicy - Welon - Pokrow tempera na desce, podkład kredowo-gipsowy, srebrzenia; 2 szpongi; 22,3 x 19 x 2,7 cm.
Rosja, koniec XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Lot No.
832
Ikona - Św. Charłampiusz tempera na desce, podkład kredowo-gipsowy, złocenia; 22,6 x 17,7 x 1,9 cm.
Bałkany, XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Lot No.
833
Ikona - Matka Boża Kazańska, w okładzie i kiocie tempera, olej na desce, okład - mosiądz; kiot - drewno, szkło, mosiądz, 35,6 x 30,7 cm całość;
ikona: 22,5 x 17,6 x 1,2 cm. Rosja, XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 400 zł

Lot No.
834
Ikona - Matka Boża Tychwińska tempera na desce, podkład kredowo-gipsowy, złocenia, srebrzenia; 22,2 x 17,8 x 1,6 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Lot No.
835
Lustro ścienne rama drewniana, 62 x 42 cm; tafla lustrzana; 47 x 26,5 cm.
Polska, Zakopane, 1915-18.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Lot No.
836
Wazon dekoracyjny kompozycja metali?, odlew; wys. 54,5 cm.
Europa Zachodnia?, Francja?, XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 4 100 zł

Lot No.
837
Lampa trzyświecowa, elektryczna stiuk malowany na czarno, metal, szkło; wys. 71 cm; szer. 51 cm; głęb. 20 cm.
Europa Środkowa, Niemcy?, pocz. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Franz Xaver BERGMANN (1861-1936)

Lot No.
838
Lampa elektryczna na biurko, z figurą kobiety z otwieraną szatą brąz złocony, alabaster, szkło; wys. 64 cm; szer. 25 cm.
Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Lot No.
839
Polifon talerzowy + 1 płyta drewno częściowo czernione; żeliwo, stal, mosiądz; wys.18 cm; szer. 27 cm;
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Firma KORNEFON

Lot No.
840
Gramofon drewno, intarsje, inkrustacje, metal niklowany, mosiądz; 30 x 38 x 43 cm.
Polska, Warszawa, firma Kornefon, ul. Targowa 63, lata 30. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 3 400 zł

Lot No.
841
Zegar kominkowy z puttem brąz złocony, stal, emalia, szkło; wys. 39,5 cm; szer. 10 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Lot No.
842
Zegar kominkowy zwieńczony wazą brąz złocony, mosiądz, stal, emalia, szkło; wys. 42 cm; szer. 32 cm;
Francja, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Lot No.
843
Żyrandol 3-ramienny, 9-świecowy mosiądz, porcelana; wys. 56 cm (bez łańcucha); średnica 46 cm.
Włochy, XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Lot No.
844
Lampa podłogowa, elektryczna szkło błękitne, barwione w masie; mosiądz; wys. 179 cm.
Włochy, Murano, XX w.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Lot No.
845
Lustro ścienne, pałacowe rama drewniana, złocona, tafla lustrzana; 133 x 213 cm.
Włochy, XX w.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Lot No.
846
Kolumna - postument drewno, brąz złocony, mosiądz; wys. 106,5 cm; blat: 30,4 x 30,4 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Lot No.
901
Barek w stylu art déco mahoń, 73 x 100 x 46,5 cm.
Francja, ok. 1950.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Lot No.
902
Stół w stylu art déco fornir - orzech, jawor; konstrukcja - płyta stolarska, dębina, 73,5 x 152,5 x 90,3 cm;
dwa wkłady po 35 x 90,3 cm; Francja, 2 ćw. XX w.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Lot No.
903
Szafka w stylu art déco fornir - orzech makassar, brzoza, konstrukcja - brzoza, okucia - stal; 71,5 x 77,7 x 44 cm.
Polska, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Lot No.
904
Stół w stylu art déco fornir - orzech, konstrukcja - dębina, buczyna, sosna; 77,4 x 123,8 x 99,7 cm;
wkład 62,4 x 99,7 cm; Francja, 2 ćw. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Lot No.
905
Stolik pomocniczy w stylu biedermeierowskim fornir - mahoń, konstrukcja - sosna, okucia - mosiądz; 78,4 x 80,8 x 53,4 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Lot No.
906
Postument w stylu art déco fornir - jesion, konstrukcja - buczyna, dębina; 85,7 x śr. 39 cm.
Polska, ok. 1930.
estymacja: 4 400 - 5 000 zł

Lot No.
907
Sekretarzyk w stylu eklektycznym fornir - mahoniowiec, okucia - mosiądz; 125 x 70,7 x 45 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Lot No.
908
Komoda w stylu klasycystycznym okucia mosiężne, wtórne. Fornir - mahoń, konstrukcja - sosna; 80,4 x 80,2 x 42,5 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy ?, k. XVIII w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Lot No.
909
Szafka w stylu rokokowym fornir - róża, mahoń, okucia - mosiądz; 94 x 73 x 48 cm.
Francja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Lot No.
910
Szafka w stylu klasycystycznym fornir - mahoniowce, okucia - mosiądz; 103,5 x 104 x 58 cm.
Francja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł