Lot No.
811
Sygnet z monetą
moneta 1 dolar USA z 1868 r.;
oprawa- złoto pr. 0.750, masa całkowita 6.050 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Lot No.
813
Pierścionek ze szmaragdem
2 szt. diamentów oraz okrągły szmaragd;
złoto pr.750, masa całkowita 4.850 g.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 500 zł
Lot No.
817
Sygnet z herbem Ślepowron
złoto pr. 8 K (333), zielony agat; rozmiar 22/23.
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
8 500 zł
Lot No.
818
Puzderko z herbem Ślepowron
brąz złocony 24-karatowym złotem; średnica 9 cm; wys. 4 cm.
Polska, Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
3 500 zł
Lot No.
819
Tłok pieczętny Książąt Lubomirskich
agat; wys. 5 cm (z uchwytem); pole pieczętne: 1,3 x 1,3 cm.
Polska, XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Polska, XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
6 500 zł
FIRMA A. RISLER & CARRÉ
Lot No.821
Kałamarz z piórem, w firmowym etui
srebro złocone, emalia komórkowa, alabaster (brak szklanego wkładu);
Francja, Paryż, XIX/XX w.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
Francja, Paryż, XIX/XX w.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
Lot No.
822
Świecznik dwuramienny [Czartoryscy, Habsburgowie]
brąz złocony; wys. 23,7 cm; szer. 21 cm.Francja, pocz. XX w.
Świecznik był prezentem ślubnym dla ks. Olgierda Czartoryskiego z Sielca i Mechtyldy Habsburg.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
9 000 zł
Lot No.
823
Laska z głową słonia
drewno czernione, srebro; guma; dł. 90 cm.
Polska?, ok. 1929.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Polska?, ok. 1929.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Lot No.
825
Lichtarzyk - tzw. bużuarek
brąz czarno patynowany i złocony; moletowanie; wys. 8 cm;
Europa Środkowa, Polska?, XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Odlewnia KASLI
Lot No.827
Medalion z wizerunkiem Adama Mickiewicza
brąz patynowany na ciemno, odlew; 21 x 16,5 cm.
Rosja, odlewnia Kasli na Uralu, 1898
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 400 zł
Lot No.
830
Ikona - Św. Pantelejmon - ujęta basmą
tempera na desce, podkład gipsowo-kredowy; basma + nimb - mosiądz; 23 x 17,8 x 2,2 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Lot No.
831
Ikona Opieki Najświętszej Bogurodzicy - Welon - Pokrow
tempera na desce, podkład kredowo-gipsowy, srebrzenia; 2 szpongi; 22,3 x 19 x 2,7 cm.
Rosja, koniec XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Rosja, koniec XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
1 700 zł
Lot No.
832
Ikona - Św. Charłampiusz
tempera na desce, podkład kredowo-gipsowy, złocenia; 22,6 x 17,7 x 1,9 cm.
Bałkany, XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Bałkany, XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Lot No.
834
Ikona - Matka Boża Tychwińska
tempera na desce, podkład kredowo-gipsowy, złocenia, srebrzenia; 22,2 x 17,8 x 1,6 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Lot No.
836
Wazon dekoracyjny
kompozycja metali?, odlew; wys. 54,5 cm.
Europa Zachodnia?, Francja?, XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 4 100 zł
estymacja: 3 500 - 4 100 zł
Franz Xaver BERGMANN (1861-1936)
Lot No.838
Lampa elektryczna na biurko, z figurą kobiety z otwieraną szatą
brąz złocony, alabaster, szkło; wys. 64 cm; szer. 25 cm.
Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
10 000 zł
Lot No.
839
Polifon talerzowy + 1 płyta
drewno częściowo czernione; żeliwo, stal, mosiądz; wys.18 cm; szer. 27 cm;
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Firma KORNEFON
Lot No.840
Gramofon
drewno, intarsje, inkrustacje, metal niklowany, mosiądz; 30 x 38 x 43 cm.
Polska, Warszawa, firma Kornefon, ul. Targowa 63, lata 30. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
3 400 zł
Lot No.
841
Zegar kominkowy z puttem
brąz złocony, stal, emalia, szkło; wys. 39,5 cm; szer. 10 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Lot No.
843
Żyrandol 3-ramienny, 9-świecowy
mosiądz, porcelana; wys. 56 cm (bez łańcucha); średnica 46 cm.
Włochy, XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Włochy, XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Lot No.
844
Lampa podłogowa, elektryczna
szkło błękitne, barwione w masie; mosiądz; wys. 179 cm.
Włochy, Murano, XX w.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Włochy, Murano, XX w.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
3 200 zł
Lot No.
845
Lustro ścienne, pałacowe
rama drewniana, złocona, tafla lustrzana; 133 x 213 cm.
Włochy, XX w.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
Włochy, XX w.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
Lot No.
901
Barek w stylu art déco
mahoń, 73 x 100 x 46,5 cm.
Francja, ok. 1950.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Francja, ok. 1950.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Lot No.
903
Szafka w stylu art déco
fornir - orzech makassar, brzoza, konstrukcja - brzoza, okucia - stal; 71,5 x 77,7 x 44 cm.
Polska, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Polska, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Lot No.
905
Stolik pomocniczy w stylu biedermeierowskim
fornir - mahoń, konstrukcja - sosna, okucia - mosiądz; 78,4 x 80,8 x 53,4 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Lot No.
907
Sekretarzyk w stylu eklektycznym
fornir - mahoniowiec, okucia - mosiądz; 125 x 70,7 x 45 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł