Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)
Lot No.2
Szarża w pogoni, 1918
olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Rozwadowski / 1918
estymacja: 150 000 - 180 000 zł
140 000 zł
Józef MEHOFFER (1869-1946)
Lot No.5
Widok na ulicę i kościół św. Anny w Krakowie, 1941
węgiel, papier; 61 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Józef Mehoffer / 1941
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
29 000 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.9
Wawel - szkice
ołówek, papier; 18,5 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn. po środku: JM (monogram wiązany)
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
20 000 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Lot No.12
Zwierzęta
akwarela, papier;
44 x 28 cm.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł
44 x 28 cm.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł
8 500 zł
Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE (1745-1830) - przypisywany
Lot No.13
Głowa dziewczyny
kredka, papier; 33 x 25 cm (owal);
na odwrocie napis: Norblin de la Gourdain 1823;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
3 000 zł
George DORIGNAC (1879-1925)
Lot No.14
Kobieta z koszem owoców
sangwina, papier żeberkowy naklejony na karton;
62 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i. dat. l. g.:
george dorignac 1912
estymacja: 5 300 - 6 300 zł
sygn. i. dat. l. g.:
george dorignac 1912
estymacja: 5 300 - 6 300 zł
4 800 zł
Leonard PĘKALSKI (1896-1944)
Lot No.15
Portret kobiety, 1935
piórko, tusz, ołówek, papier; 43,5 x 35 cm;
sygn. z prawej strony po środku: Leonard Pękalski / 35
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Christian DIETRICY (1712-1774)
Lot No.16
Portret mężczyzny
ołówek, papier naklejony na karton; 43 x 34,5 cm;
sygn. p. d.:
Dietricy (piórem).
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
sygn. p. d.:
Dietricy (piórem).
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
1 800 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Lot No.17
Scena rodzajowa
piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 29,8 x 20,8 cm;
sygn. p. d.: AU
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
sygn. p. d.: AU
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Lot No.18
Przy oknie
piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 29,8 x 21 cm;
sygn. p. d.: AU
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
sygn. p. d.: AU
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
2 000 zł
Lot No.19
Zestaw dwóch prac
piórko, tusz, papier; każda sygn. p. d.: AU
"Toast": 9,5 x 14,5 cm; "Za sztandarem": 11,3 x 15 cm.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
1 200 zł
Autor nieokreślony, XIX w.
Lot No.22
Porwanie
ołówek, papier; 34,5 x 28 cm;
p. d. dedykacja: Kochanemu ... Wł. P... ski (ołówkiem, słabo czytelnie).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Lot No.23
Postacie - dwa rysunki
1. Portret mężczyzny: ołówek, papier; 21,5 x 11,5 cm;
2. Chłopiec: ołówek, papier; 21,3 x 9,2 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 800 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Lot No.24
Krowy i konie - dwa rysunki
1. Dwie krowy
2. Szkice krów i koni
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
2. Szkice krów i koni
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
6 500 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Lot No.26
Szkice postaci siedzących przy stole oraz studia głowy kobiecej
ołówek, papier; 40 x 25,5 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 700 zł
Lot No.28
Śpiąca Renia (?), 1912
akwarela, papier: 22 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: WW
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
sygn. l. d.: WW
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 500 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.29
Chronos
piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 28,5 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: JMalczewski (ołówkiem)
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
30 000 zł
Monogramista SK, XX w.
Lot No.30
Plac Krasińskich w Warszawie, 1915
ołówek, sepia, papier; 24 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 19 SK (monogramem ujętym w prostokąt) 15.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)
Lot No.32
Brama
piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 30,5 x 22 cm;
sygn. i opisany p. d.: SN (monogram wiązany) / 2 12/IX 1
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Lot No.35
Pozująca modelka, ok. 1915
ołówek, węgiel, papier; 40 x 30 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)
Lot No.37
Rumieniec
ołówek, kredka, papier; 31 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Szpingier
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
sygn. p. d.: Z. Szpingier
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)
Lot No.39
La Bella Mandorla
ołówek, kredka, papier; 33,6 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. Szpingier
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
sygn. l. d.: Z. Szpingier
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Józef PANKIEWICZ (1866-1940)
Lot No.41
Martwa natura z owocami
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na karton; 25 x 34 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz (ołówkiem).
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
15 000 zł
Lot No.42
Kosze z jabłkami-Kalwaria, 1912
akwarela, papier, 20, 5 x 28, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
3 300 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Lot No.43
Chryzantema, 1927
akwarela, papier naklejony na karton; 35 x 22,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: LWyczół 1927 (ołówkiem)
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
14 000 zł
Roman HEGER (1909-1993)
Lot No.45
Łodzie przy brzegu, 1935
olej, sklejka, 30 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: Heger
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
sygn. p. d.: Heger
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Maria KOMIEROWSKA (1913-1972)
Lot No.47
W porcie
olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. l. d. M. Komierowska
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d. M. Komierowska
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Henryk BARANOWSKI (1932-2005)
Lot No.48
Hel, 1969
olej, płyta; 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: H. Baranowski / Hel 1969
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
6 000 zł