Aleksander LASZENKO (1883-1944)
Lot No.49
Uliczka w Kairze, 1928
olej, sklejka; 67 x 87 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Laszenko / Le Caire’ 1928.
estymacja: 20 000 - 23 000 zł
estymacja: 20 000 - 23 000 zł
24 000 zł
Dora KUCEMBIANKA (1895-1979)
Lot No.50
Prowansalskie miasteczko, 1928
olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: bianka / 28
estymacja: 4 600 - 5 600 zł
estymacja: 4 600 - 5 600 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No.52
Róże, 1935
olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: a. karpiński
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
sygn. p. d.: a. karpiński
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
15 500 zł
Alojzy SIWECKI (1912-1988)
Lot No.53
Anemony
olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: ASiwecki
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
sygn. l. d.: ASiwecki
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Błażej IWANOWSKI (1889-1966)
Lot No.55
Gałązka jabłoni, 1959
olej, tektura; 37 x 72 cm;
sygn. i dat. l. d. Błażej Iwanowski 1959.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
G. JASTRZĘBSKI (?), XX w.
Lot No.57
Kwiaty w porcelanowym wazonie, 1931
olej, tektura; 67,5 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: G. Jastrzębski. / Kraków. 931.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)
Lot No.58
Kwiaty
olej, tektura; 31 x 24 cm;
sygn. l. d.: Borysowski (piórem)
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
4 800 zł
Josef DRHA (1912-2009)
Lot No.60
Martwa natura z kwiatami i owocami
olej, płótno; 69,5 x 72 cm;
sygn. p. d.: J. Drha
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p. d.: J. Drha
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.62
Pościg, 1934
olej, tektura; 32 x 41,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1934
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
23 000 zł
Jakub Michał KASPROWICZ (1905-1975)
Lot No.63
Na saniach
olej, płótno; 70,5 x 101 cm;
sygn. p. d.: J.M. Kasprowicz
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
sygn. p. d.: J.M. Kasprowicz
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Feliks SZEWCZYK (1863-1932)
Lot No.65
Ułani
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 41 x 60 cm;
sygn. l. d.: F. Szewczyk
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
sygn. l. d.: F. Szewczyk
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
Malarz nieokreślony, XIX / XX w.
Lot No.67
Jazda w zimowej scenerii, 1892
olej, płótno dublowane; 37,5 x 66 cm;
sygn. p. d. i dat.: … 892 (nieczytelnie).
estymacja: 7 500 - 8 000 zł
estymacja: 7 500 - 8 000 zł
Monogramista MM, XX w.
Lot No.70
Jezioro Narocz
akwarela, gwasz, papier; 30,5 x 39 cm;
sygn. p. d.: MM (monogram).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
sygn. p. d.: MM (monogram).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Michał DOBRIAK (1904-2001)
Lot No.72
Zagroda (Wolicz), 1948
olej, tektura; 37,5 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Dobriak. 1948
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Konstanty MACKIEWICZ (1894 -1985)
Lot No.74
Pejzaż z brzozami
olej, płótno; 71 x 101 cm;
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
5 500 zł
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Lot No.75
Chata zimą, 1923
olej, sklejka; 38 x 55,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI / 1923
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
6 500 zł
Zygmunt KRÓL (1899-1983)
Lot No.76
Pejzaż
olej, płótno; 44 x 59 cm;
sygn. l. d.: Król Z.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. l. d.: Król Z.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Stanisław TERLECKI (1901-1991)
Lot No.78
Do kościoła zimą
olej, tektura; 41 x 51 cm;
sygn. p. d.: St. Terlecki
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
sygn. p. d.: St. Terlecki
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Stanisław KOPYSTYŃSKI (1893-1969)
Lot No.79
Po nabożeństwie, 1943
olej, płótno; 74,5 x 95 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Kopystyński 43
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
3 000 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.81
Stroje ludowe - plansza
litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 30 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. Stryjeńska (faksymile)
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.82
Strój ludowy z Małopolski z teki „Polskie stroje ludowe”
litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier, 40 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn.: p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
sygn.: p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
4 000 zł
Kazimierz BIEŃKOWSKI (1838-1918)
Lot No.83
Góral z ciupagą, 1894
olej, płótno naklejone na płytę; 53,5 x 44 cm;
sygn. i dat. p. d. / 1894.
estymacja: 5 700 - 6 700 zł
sygn. i dat. p. d. / 1894.
estymacja: 5 700 - 6 700 zł
Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)
Lot No.85
Pejzaż wiosenny
olej, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Lot No.87
Pejzaż z brzozami
olej, płyta; 33 x 41 cm;
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Stanisław STRASZKIEWICZ (1870-1925)
Lot No.88
Krzyże, 1911
olej, tektura; 26,5 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: ST. STRASZKIEWICZ . 1911
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
4 300 zł
Stanisław SURDACKI (1915-1973)
Lot No.89
Okno wiejskiej chaty
olej, płótno; 64,5 x 94,5 cm;
sygn. p. d.: Stanisław Surdacki
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Teodor ZIOMEK (1874-1937)
Lot No.90
Chaty, 1910
olej, tektura; 26 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. Ziomek 1910
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
3 300 zł
Andrzej MALINOWSKI (1882-1932)
Lot No.91
Zagroda - Chata zimą
olej, sklejka; 62,5 x 92 cm;
sygn. p. d.: Andrz. Malinowski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Józef WRZESIŃSKI (1872 - po 1937)
Lot No.93
Pejzaż o zachodzie słońca, ok. 1919
olej, płótno; 50 x 75 cm;
sygn. p. d.: J. Wrzesiński
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
sygn. p. d.: J. Wrzesiński
estymacja: 8 000 - 9 000 zł