Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.145
Pieta
olej, płótno; 45 x 35 cm.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
1 800 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.147
Święty Kazimierz
olej, płótno; 66 x 52 cm.
estymacja: 6 800 - 8 000 zł
estymacja: 6 800 - 8 000 zł
Samuel WILLENBERG [IGO] (1923-2016)
Lot No.150
Przedwiośnie na przedmieściu
linoryt, papier; 15,7 x 41,8 cm (wymiar odbitki);
sygn. i dat. p. d.: Igo 64 r. (ołówkiem)
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Maurycy BLOND (1899-1974)
Lot No.152
Martwa natura
litografia barwna, papier; 34 x 42 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Blond, (ołówkiem)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Karol FRYCZ (1877-1963)
Lot No.153
Helena Sulima jako Rachel w sztuce Stanisława Wyspiańskiego "Wesele" - z "Teka Melpomeny", 1904
litografia barwna, papier; 31,7 x 16,5 cm;
sygn. na płycie p. d.: FK.
estymacja: 1 200 - 1 300 zł
sygn. na płycie p. d.: FK.
estymacja: 1 200 - 1 300 zł
1 200 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.155
Lelum [plansza 15.], z teki: "Bożki Słowiańskie", 1918
autolitografia barwna, papier; 60 x 43,5 cm;
sygn. na kamieniu l. śr. monogramem z datą: ZS/1917 (w kartuszu).
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
2 800 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.156
Dziedzilia [plansza 2.], z teki: "Bożki Słowiańskie", 1918
sygn. na kamieniu p. g. monogramem z datą: ZS.1917 / (w kartuszu).
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
1 600 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.157
Marzanka [plansza 8.], z teki: "Bożki Słowiańskie", 1918
autolitografia barwna, papier; 60 x 44 cm;
sygn. na kamieniu p. d. monogramem z datą: 1917/ZS / (w kartuszu).
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
1 400 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.158
Weles [plansza 11.], z teki: "Bożki Słowiańskie", 1918
autolitografia barwna, papier; 44 x 60 cm;
sygn. na kamieniu l. g. monogramem z datą: ZS/1917 (w kartuszu).
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
1 400 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.159
Warwas z Rugii [plansza 9.], z teki: "Bożki słowiańskie", 1918
autolitografia barwna, papier; 60 x 44 cm,
sygn. na kamieniu l. g. monogramem z datą: ZS.1917 / (w kartuszu).
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
1 400 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.160
Cyca [plansza 15.], z teki: "Bożki słowiańskie", 1918
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
1 400 zł
Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)
Lot No.161
Villa d'Este, 1901
litografia barwna, papier; 15,5 x 20,5 cm (zadruk);
sygn. na kamieniu l. d.: JS.
estymacja: 800 - 1 000 zł
sygn. na kamieniu l. d.: JS.
estymacja: 800 - 1 000 zł
Józef PIENIĄŻEK (1888-1953)
Lot No.163
Podhale w obrazach
Lwów, 1937; 40 barwnych tablic; teka o wymiarach: 42 x 32 cm;
na licu teki tłoczone i pozłacane liternictwo; wewnątrz 40 barwnych tablic.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Autor nieznany (XX w.)
Lot No.202
Portret artysty
alabaster, wys. 19 cm; podstawa 14 x 8 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Demetre Haralamb CHIPARUS (1886-1947)
Lot No.205
Kobieta siedząca na stołku barowym
brąz patynowany; wys. 26,3 cm;
Francja, Paryż, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
1 700 zł
Autor nieznany (XX w.)
Lot No.207
Głowa kubistyczna
drewno; wys. 21,7 cm; Polska?, XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Lot No.
209
Św. Józef z Dzieciątkiem
drewno, resztki polichromii; wys. 100 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł