Mieczysław JURGIELEWICZ (1900-1983)
Lot No.1
Zestaw 4 ilustracji do książki „Colas Breugnon"
tusz, gwasz, papier; wymiary: od 14,4 x 20 cm do 17,5 x 23,5 cm.
Michał PŁOŃSKI (1778-1812 ) ?
Lot No.3
Studium stojącego mężczyzny
ołówek?, papier; 25,5 x 13,8 cm (wymiar arkusza);
opisany (sygnowany?) u dołu: Plonski F[aite] pour son ami;
Utagawa HIROSHIGE (1797-1858), Utagawa KUNISADA (1786-1865)
Lot No.5
Mnich Saigyo oglądający górę Fuji z Yoshiwara, 1854
z: „Fifty-three Stations by Two Brushes", 1854
drzeworyt barwny; 35 x 24,3 cm (w świetle passe-partout).
Napoleon DĘBICKI (1820-1865)
Lot No.7
Otwarcie Kolei Warszawsko-Bydgoskiej w 1862 roku
ołówek, akwarela, gwasz; 29 x 34 cm (w świetle oprawy);
p. d.: STENOGRAM;
p. d.: STENOGRAM;
Leonard PĘKALSKI (1896-1944)
Lot No.9
Portret pani Wandy w kapeluszu z woalką, ok. 1935
olej, tektura; 35 x 26,5 cm;
na odwrocie pieczątka Salonu Sztuki: „Juljan Burof Warszawa /Nowy Świat 47”.
Michelangelo MEUCCI (1840-1909)
Lot No.11
Martwa natura
olej na płótnie; obraz: 99 x 41 cm; wymiary z ramą: 113 x 55 cm;
sygn. p. d.: M. Meucci / Firenze.
Czesław WIERUSZ-KOWALSKI (1882-1984)
Lot No.15
Pejzaż z konarami-obraz + szkic do obrazu
obraz: olej, deska; 32 x 45 cm;
szkic: olej, płótno; 24 x 34 cm.
Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)
Lot No.17
Modlitwa
olej, płótno naklejone na tekturę; 21 x 17 cm;
sygn. l. d.: Ant. Kozakiewicz.
Jan Bohumil POSPIŠIL (1898-1968?)
Lot No.19
Martwa natura z kwiatami
olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. p. d.
sygn. p. d.
Angelika KAUFFMANN (1741-1807) - według
Lot No.21
Kobieta z dzieckiem
olej, płyta; 40 x 30 cm;
nie sygn.
nie sygn.
Krzysztof GIERAŁTOWSKI (ur. 1938)
Lot No.23
Stanisław Barańczak - Poeta
fotografia czarno-biała, papier; 60 x 40 cm.
Lot No.25
Gustaw Holoubek - Aktor
fotografia barwna, papier; 60 x 50 cm;
Avar WILLIAM (1917-2012)
Lot No.27
Wszyscy razem, 1992
olej, płótno; 63,5 x 84 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Avar / 92.
Lot No.
29
Św. Józef z Dzieciątkiem
drewno polichromowane; 60x 27,5 x 15,5 cm;
Europa Zachodnia, XVIII w.?
Europa Zachodnia, XVIII w.?
Henryk BARDZIŃSKI
Lot No.31
Kompozycja
kamień na bejcowanym cokole; wymiary z cokołem: 33,5 x 29,5 x 6,5 cm;
sygn. na podstawie: HENRYK BARDZIŃSKI / HB.
M.S. KUZNIECOW
Lot No.33
Półmisek
ceramika szkliwiona, kalka kobaltowa podszkliwna; 47 x 36 cm;
M.S. Kuzniecow, Ryga, Cesarstwo Rosyjskie, XX w.
Lot No.
35
Karafka sederowa [judaicum]
szkło żółte, nitkowane, srebrzenie; srebro niecechowane; wys. 23,5 cm.
Austro-Węgry, (w typie wytwórni Loetz); pocz. XX w.
Lot No.
37
Zestaw toaletowy ze worem dalekowschodnim
ceramika, kobalt podszkliwny; dzban: 30,5 x 23,5 x 19,5 cm, misa: 11 x 35,3 x 35,3 cm.
Anglia?, Belgia?, koniec XIX, pocz. XX w.
Lot No.
39
Lampa wisząca, elektryczna
szkło przeźroczyste, barwione w masie na zielono i szafirowo; metal niklowany;
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
Lot No.
43
Zestaw - Lampa gabinetowa, elektryczna i żardiniera
ceramika naśladująca marmur i brąz; lampa-wys. 74 cm (z abażurem tekstylnym); żardiniera: wys. 21 cm; szer. 52 cm; głęb. 37 cm.
Europa Zachodnia, XIX / XX w.
Europa Zachodnia, XIX / XX w.
Lot No.
45
Serweta i obrus szydełkowane
serweta: bawełna, 101 x 116 cm; obrus: bawełna, 200 x 200 cm;
okres międzywojenny.
okres międzywojenny.