Lot No.
604
Komplet japoński do herbaty na 4 osoby
porcelana, farby naszkliwne, farba emaliowa, złocenie;
Japonia, XX w.
Japonia, XX w.
MIŚNIA - Królewska Manufaktura Porcelany w Miśni
Lot No.608
Talerz z reliefem Neubrandenstein i dekoracją kwiatową
porcelana, farby naszkliwne;
Miśnia, Królewska Manufaktura Porcelany, 3 ćw. XVIII w.
LINDNER
Lot No.610
Amfora dwuuszna dekorowana kwiatami
porcelana, kobalt podszkliwny, druk, złocenie; 30 x 15 x 10 cm;
Niemcy, 1 tercja XX w.
Niemcy, 1 tercja XX w.
KAISER
Lot No.612
Waza z nakrywą
porcelana, kalka, złocenie; 27,5 x 14 x 12,5 cm;
Niemcy, 3 ćw. XX w.
Niemcy, 3 ćw. XX w.
LETTIN
Lot No.614
Zestaw śniadaniowy
porcelana, kobalt podszkliwny, złocenie;
Niemcy Zachodnie, ok. 1970.
Niemcy Zachodnie, ok. 1970.
EDELSTEIN
Lot No.616
Bomboniera z pokrywką
porcelana o odcieniu kości słoniowej, złocenia, farba naszkliwna;
Niemcy, około 1925.
Niemcy, około 1925.
WMF - Württembergische Metallwarenfabrik
Lot No.618
Naczynie na biszkopty
ceramika szkliwiona, z dekoracją w typie wzoru cebulowego kobaltem podszkliwnym, plater (przetarcia);
Niemcy, 2 ćw. XX w.
Niemcy, 2 ćw. XX w.
ROSENTHAL
Lot No.620
Zestaw śniadaniowy z malowanymi kwiatami
porcelana, farby naszkliwne, złocenie;
Niemcy, Rosenthal, koniec lat. 50, malatura lata 1960-1961.
HEINRICH
Lot No.622
Zestaw śniadaniowy z różyczkami
porcelana, kalka, złocenie;
Niemcy, 2 tercja XX w.
Niemcy, 2 tercja XX w.
HUTSCHENREUTHER SELB BAVARIA
Lot No.624
Zestaw śniadaniowy z gałązkami jabłoni
porcelana, kalka, złocenie; - filiżanka: 5,7 x 12,5 x 10,6 cm, - spodeczek: 2 x 16 x 16 cm, - talerzyk: 2 x 20 x 20 cm;
Niemcy, 2 poł. XX w.
Niemcy, 2 poł. XX w.
BAVARIA
Lot No.626
porcelana, kalka; 6 x 13,5 x 10,4 cm, - spodeczek: 2 x 15,4 x 15,4 cm, - talerzyk: 2 x 19,5 x 19,5 cm;
Niemcy, 2 poł. XX w.
Niemcy, 2 poł. XX w.
SELTMANN WEIDEN BAVARIA
Lot No.628
Zestaw obiadowy [niekompletny]
porcelana, druk, farba naszkliwna;
NRF, lata 50.-60. XX w.
NRF, lata 50.-60. XX w.
ILMENAU
Lot No.630
Półmisek z malowanymi kwiatami
porcelana, farby naszkliwne, złocenie; 9,2 x 27 x 27 cm;
NRD, 3 ćw. XX w.
NRD, 3 ćw. XX w.
SCHUMANN BAVARIA
Lot No.632
Mały półmisek
porcelana, kobalt podszkliwny, złocenie; 3 x 22,5 x 13,5 cm;
NRF, 3 ćw. XX w.
NRF, 3 ćw. XX w.
Lot No.
634
Półmisek owalny - wydłużony na ryby
porcelana, kobalt podszkliwny, kalka, złocenie; 6 x 64,3 x 26 cm; drobne zarysowania lustra.
Belgia?, 1 ćw. XX w.
Belgia?, 1 ćw. XX w.
Lot No.
636
Zestaw 4 talerzyków [dobierany]
- talerz z tańczącą parą; - talerz z białą różą; - talerz ze złoconym kołnierzem; - talerz z koszykiem kwiatów.
Lot No.
638
Zestaw: 3 patery
porcelana biała, o odcieniu kości słoniowej, błękit podszkliwny, kalka, złocenia;
Niemcy, 2 ćw. XX w.
Niemcy, 2 ćw. XX w.
DELFT
Lot No.642
Kufel w typie renesansowym
ceramika, kobalt podszkliwny, cyna; 19,5 x 16 x 13 cm;
Holandia, 2 poł. XX w.
Holandia, 2 poł. XX w.
WEDGWOOD
Lot No.644
Zegar oraz dwie amforki [dobierane]
porcelana biskwitowa;
Anglia, porcelana - manufaktura Wedgwood, XX w.
Lot No.
648
Kabaret - Zestaw miseczek na drewnianej podstawie
drewno toczone, z prostym rzeźbieniem; porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Nieustalona manufaktura europejska, 1 ćw. XX w.