Daniel CHODOWIECKI (1726-1801)
Lot No.1
Album z rycinami - 16 plansz
miedzioryt, papier naklejony na tekturę; wymiary ok.: 18 x 23 cm;
tablice sygnowane i opisane u dołu (na płytach); wymiary albumu: 25,5 x 31 cm;
Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)
Lot No.3
Supraporta z puttami
olej, płótno; 31,5 x 94,5 cm;
sygn. l. d.: LBakałowicz;
sygn. l. d.: LBakałowicz;
Ludwik KWIATKOWSKI (1880-1953)
Lot No.5
Portret kobiety
olej, płótno; 30,5 x 40,5 cm;
sygn. na odwrocie: Ludwik Kwiatkowski;
Natalia LACH-LACHOWICZ (ur. 1937)
Lot No.9
The places distances 1.500 km, 1971
fotografia; 33,5 x 23 cm;
sygn., dat. i opisane u dołu: NATALIA LL,-The places distances 1.500 km-1971;
Wassili KANDINSKY (1866-1944)
Lot No.11
Kompozycja abstrakcyjna II, 1932, odbitka 1973
litografia; papier; 40,7 x 48,8 cm (odcisk płyty), efektowne obramienie 93 x 100 cm; sygn. monogramem wiązanym i dat. w obrębie pracy u dołu z lewej: VK 32,
Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)
Lot No.14
Martwa natura z odbiciem w lustrze
olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. drapana p. d.: KBereźnicki
Zbigniew MAKOWSKI (1930-2019)
Lot No.16
Bez tytułu, 1987
collage; 57 x 82 cm;
sygn. i dat. u góry z lewa;
sygn. i dat. u góry z lewa;
Tadeusz ŁAPIŃSKI (1928-2016)
Lot No.20
Malarstwo materii, 1957
technika własna; 90 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 57
Jonasz STERN (1904-1988)
Lot No.22
Pejzaż, 1970
technika własna/płótno, 53 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 'Stern | 1970'
BERLIN
Lot No.24
Zestaw naczyń na 10 osób
porcelana, farby naszkliwne, złocenie;
w składzie: -10 talerzy do zupy: 5 x 23,5 x 23,5 cm; - 10 talerzy płaskich: 4 x 24 x 24 cm;
BERLIN
Lot No.26
Półmisek
porcelana, farby naszkliwny, złocenie; 8,5 x 49,5 x 30 cm;
sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnym;
MIŚNIA
Lot No.28
Zestaw do herbaty [niekompletny]
porcelana, farby naszkliwne;
w składzie: - 4 filiżanki różne: wysokość od 4,7 cm do 6,5 cm; - 2 spodki: 3 x 13,5 cm; odprysk krawędzi jednego ze spodków;
Lot No.
30
Para wazonów
porcelana, kobalt podszkliwny; 21 x 15 x 15 cm;
jeden wazon posiada pokrywę z dużym ubytkiem.
Lot No.
32
Wazon z garnituru kominkowego
fajans delikatny, kobalt podszkliwny; 47 x 20 x 20 cm;
MIŚNIA
Lot No.34
Zestaw dobieramy
w składzie: - 2 filiżanki: 4,5 [5] x 10 x 8 cm; - 3 spodki: 3 [2,5] x 13,5 [12] x 13,5 [12] cm;
sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnym: dwa skrzyżowane miecze
NORBLIN I S-KA BM
Lot No.38
Zestaw sztućców-niekompletny
plater sygn.;
w składzie: - 13 łyżek do zupy: dług. 21,5 cm; - 12 widelców do drugiego dania: dług. 21 cm;
Teodor WERNER (1836-1902)
Lot No.42
11 łyżeczek do herbaty
srebro pr. 84; dług. 12; waga: 215 g;
sygn. i dat. na uchwycie: WERNER i SA, kotwica w owalu, O.C / 1873, 84,orzeł dwugłowy?;
Lot No.
44
Scena rodzajowa z epoki Ludwika XV w pejzażu, w typie kompozycji F. Bouchera
148,5 x 121 cm; żakard bawełniany z lat 50. XX w.;
żakard z Francji stan idealny duży;
Lot No.
46
Ornat złotolity lansowany
jedwabny lampas barwny broszowany srebrem na złotym tle; 64 x105 cm;
z tyłu ślady zalania;
z tyłu ślady zalania;