Lot No.
203
Herb nadbramny
piaskowiec polichromowany: 41 x 29 cm.
Polska, XVIII w. (?)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Polska, XVIII w. (?)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Piotr THIES (brązownik, czynny ok. poł. XIX w.) - według
Lot No.205
Król Jan III Sobieski konno
kompozycja metali (cynkal?); odlew, patyna; wys.38 cm; głęb. 18 cm; dł. 38 cm.
Warszawa, k. XIX w. (wg pierwowzoru z 1848).
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
KASLI - odlewnia żeliwa (czynna od 1747)
Lot No.207
„Rozstanie - Kozak i dziewczyna”
żeliwo, odlew; wys. 39 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Léon PILET (1840-1916)
Lot No.210
Dziewczynka z lalką
brąz złocony; wys. 27,5 cm.
Francja, k. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Francja, k. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Émile Louis PICAULT (1833-1915)
Lot No.211
Geniusz ludzki (Le Genie Humain)
brąz patynowany, marmur; wys. 70,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
2 300 zł
Ernest RANCOULET (1842-1918?)
Lot No.213
Mały kowal
brąz, odlew patynowany; wys. 40,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Tadeusz TCHÓRZEWSKI (ur. 1956)
Lot No.215
Medalion: „ Płk dr Czesław Hake”
brąz odlewany; średnica 20 cm.
Polska, po 2003
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Polska, po 2003
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Anna Władimirowna KRYSZANOWSKAJA (XX w.)
Lot No.216
Narciarz
brąz patynowany, marmur; wys. 36 cm, z podstawą 39,5 cm.
Rosja, Leningrad, 1950
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Rosja, Leningrad, 1950
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
8 000 zł
Lot No.
217
Św. Hieronim
drewno ze śladami polichromii; wys. 70 cm.
Europa Zachodnia, XVI w.?
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Europa Zachodnia, XVI w.?
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Lot No.
218
Krucyfiks
drewno; wys. 45 cm, szer. 31 cm.
Europa Zachodnia, XVIII/XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
3 700 zł
Lot No.
219
Scena pojmania Jezusa
drewno; wys. 82 cm, szer. 58 cm.
Europa Środkowa, XVII w.?
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Europa Środkowa, XVII w.?
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Lot No.
221
Madonna z Dzieciątkiem
drewno polichromowane; wys. 68 cm, szer. 25 cm, głęb. 19 cm.
Europa Zachodnia, XVI w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Europa Zachodnia, XVI w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
7 200 zł
Lot No.
222
Pieta
drewno polichromowane; wys. 41 cm; podstawa: 20 x 26 cm.
Kamień Pomorski, przed 1935.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Kamień Pomorski, przed 1935.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Lot No.
224
Św. Jan Nepomucen
drewno polichromowane; wys. 43 cm.
Polska, XVIII w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Polska, XVIII w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Lot No.
226
Św. Florian
drewno polichromowane; wys. 74 cm.
Pomorze?, rzeźba ludowa, XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Lot No.
229
Postać młodzieńca
drewno, ślady polichromii; wys. 27 cm.
Europa Zachodnia, XVIII w.?
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Europa Zachodnia, XVIII w.?
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Lot No.
231
Św. Franciszek z Dzieciątkiem
drewno, wys. 51 cm.
Polska, XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Polska, XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Lot No.
233
Para świeczników barokowych - klęczące anioły
drewno polichromowane; wys. ca 21,5 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
3 000 zł
KRYSTOLEX
Lot No.601
Puchar
szkło przezroczyste, lazurowane kobaltem; wys. 23 cm, średn. 24 cm.
Ostrów Wielkopolski, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Ostrów Wielkopolski, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Firma EGERMANN
Lot No.603
Karafka z korkiem i 2 kieliszki
szkło przezroczyste, zielonkawe; farby emaliowe, złocenia; wys. karafki 24,5 cm, kieliszków 11 cm.
Czechy, Novy Bor, l. 70. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
WYTWÓRNIA PORCELANY W BARANÓWCE
Lot No.606
Mały Hucuł grający na fujarce
porcelana, farby naszkliwne; wys.14 cm;
Ukraina, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Ukraina, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
FABRYKA PORCELANY „ĆMIELÓW”
Lot No.607
Narciarz
porcelana, farby naszkliwne; wys.23 cm, podst. 13,5 x 11 cm;
Ćmielów, proj. Józefa Szewczyka (1910-1987) z 1938 r., powtórzenie powojenne.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 300 zł
Wytwórnia WALTERA GOLDSCHEIDERA
Lot No.608
Phantasie (Tancerka w długiej sukni) - figurka art déco
fajans delikatny, farby ceramiczne, szkliwo przejrzyste ołowiowe z krakelurą;
wys. 36 cm; model: Claire Weiss-Herczeg (1906-1997); ok. 1939-1941
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
FABRYKA FAJANSÓW ALEKSANDRA ROGALA-LEWICKIEGO W PACYKOWIE /k Stanisławowa (?)
Lot No.610
Wazonik z niebiesko - beżową marmoryzacją
glinka terakotowa, farby ceramiczne, szkliwo; Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 400 zł
MIŚNIA, KÖNIGLICHE PORZELLANMANUFAKTUR
Lot No.612
Filiżanka ze spodeczkiem, z herbami polsko-saskimi
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, Miśnia,
2. - 3. ćw. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 700 zł
Niemcy, Miśnia,
2. - 3. ćw. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 700 zł
Lot No.
614
Para kraterów z kompozycjami kwiatowymi w rezerwach i szlakiem kaboszonów
porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i wypukłe;
wys. 28,6 cm;
podstawy 9,3 x 9,3 cm;
Austria lub Niemcy?,
2 poł. - kon. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
wys. 28,6 cm;
podstawy 9,3 x 9,3 cm;
Austria lub Niemcy?,
2 poł. - kon. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł