Tadeusz SEWERYN (1894-1975)
Lot No.49
Zestaw 4 prac - Pejzaże z Jeleśni
1. Kościół parafialny w Jeleśni; 2. Widok z Jeleśni na Pilsko
3. Widok z poza kościoła w Jeleśni; 4. Janikowa grapa w Jeleśni
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.52
Zwózka siana
olej, tektura naklejona na płytę; 25 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
5 500 zł
Juliusz KOSSAK (1824-1899)
Lot No.54
Posłaniec wiejski, ok. 1895
akwarela, papier; 29,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Juliusz Kossak
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
sygn. p. d.: Juliusz Kossak
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
38 000 zł
Jan RUBCZAK (1884-1942)
Lot No.55
Pejzaż z drogą
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Lot No.57
Kwiaty w wazonie
ołówek, akwarela, papier;
28 x 20 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
28 x 20 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
Roman SIELSKI (1903-1990)
Lot No.59
Na plaży w błękitach
olej, płótno; 49 x 71 cm;
sygn. p. d.: P.C (cyrylicą).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: P.C (cyrylicą).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
4 000 zł
Józef POPCZYK (1890-1971)
Lot No.61
Na plaży, 1928
gwasz, papier; 46 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Popczyk 28.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
14 000 zł
Stanisław BORYSOWSKI (1906-1988)
Lot No.62
Martwa natura, l. 40.XX w.
olej, płótno; 35,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: Borysowski.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
sygn. l. d.: Borysowski.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
5 700 zł
Lot No.63
Pejzaż z mostkiem o zmierzchu
olej, tektura; 24 x 31 cm;
sygn. l. g.: Borysowski.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
sygn. l. g.: Borysowski.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
3 600 zł
Lot No.64
Motyw zimowy z mostem
olej, tektura; 26 x 32 cm;
sygn. i dat. p. d.: Borysowski / 1931 r.
estymacja: 3 300 - 4 300 zł
estymacja: 3 300 - 4 300 zł
3 300 zł
Lot No.65
Pejzaż z kościółkiem - Nokturn
olej, tektura; 24,5 x 32 cm;
estymacja: 3 300 - 4 300 zł
estymacja: 3 300 - 4 300 zł
3 300 zł
Adam SIEMIANOWICZ (1902-1970)
Lot No.66
Kościół Norbertanek - Widok z Krakowa, 1934-1935
olej, sklejka; 27 x 36 cm;
sygn. p. d.: as
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
sygn. p. d.: as
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Samuel OSTROWSKY (1885/6-1946)
Lot No.69
Słoneczniki w wazonie, 1942
olej, tektura; 69 x 55,5 cm;
sygn. i dat. p. d. w pionie: OSTROWSKI / 1942.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)
Lot No.71
Martwa natura z kwiatami i owocami
olej, tektura; 45,5 x 66 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Ign. Pieńkowski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. l. g.: Ign. Pieńkowski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
5 000 zł
Mieczysław REYZNER (1861-1941)
Lot No.72
Paleta z kompozycją kwiatową
olej, deska w kształcie palety; 45,5 x 30,5 cm;
sygn. po środku u dołu: Mieczysław Reyzner
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
1 000 zł
Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)
Lot No.73
Kwiatowa łąka, ok. 1905
olej, ołówek, deska; 12 x 21 cm;
na odwrocie pieczątka ze spuścizny pośmiertnej.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
100 000 zł
Antoni Jan WOJTOW (1891-?)
Lot No.74
Para pejzaży
1. Pejzaż z drzewem o zachodzie słońca
2. Pejzaż
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2. Pejzaż
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Tadeusz KUREK (1906-1974)
Lot No.75
Chaty w górach
olej, tektura fakturowana; 29 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Kurek.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
sygn. l. d.: T. Kurek.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 300 zł
Antoni WIPPEL (1882-1969)
Lot No.76
Świerki w górach
olej, tektura fakturowana; 33 x 48 cm;
sygn. p. d.: AWippel.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
sygn. p. d.: AWippel.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
1 500 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Lot No.78
Pejzaż letni, 1955
olej, płótno; 48,5 x 51,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski / 6. IX. 1955 (częściowo ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Alfred TERLECKI (1883-1973)
Lot No.80
Motyw podgórski
olej, tektura; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ALFRED TERLECKI.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
sygn. p. d.: ALFRED TERLECKI.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)
Lot No.81
Potok zimą, 1909
olej, tektura; 49 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz 1909
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
9 000 zł
J. KOŁODZIEJCZYK, 1 poł. XX w.
Lot No.83
Tryptyk - Górale przy ognisku, 1931
olej, tempera, szkło;
sygn. na prawej kwaterze z lewej u dołu: Mal. J. Koł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)
Lot No.85
Scena intymna
olej, tektura; 25,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
6 500 zł
Lot No.86
Dworek, 1921
olej, tektura; 31,5 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA 1921
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
5 500 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.88
Chłopiec modlący się, lata 50. XX w.
olej, płyta; 18,5 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
na odwrocie nalepka
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Malarz nieokreślony, XIX /XX w.
Lot No.90
Portret mężczyzny, 1911
olej, płótno naklejone na tekturę; 14 x 22 cm;
opisany l. d.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
opisany l. d.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
1 200 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.92
Autoportret, 1957
olej, płyta; 46 x 38 cm;
sygn. i dat l. d.: Wlastimil Hofman 1957
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
14 000 zł
Malarz nieokreślony, polski (?), XIX / XX w.
Lot No.93
Kobieta w chuście [Salome spod Krakowa]
olej, płótno; 50 x 76 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
2 500 zł
Szymon BUCHBINDER (1853-1908)
Lot No.94
Kobieta ze sznurem pereł
olej, deska; 24 x 18 cm;
na odwrocie nalepka z odręczną notatką o autorze.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
3 500 zł