Antoni TESLAR (1898-1972)
Lot No.100
Dudziarz, 1923
olej, tektura; 47 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Teslar / … 1923.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)
Lot No.102
Macierzyństwo, 1972
olej, płótno; 61,5 x 46 cm;
sygn. dat. i opisany p. d.: Yann / K. Librowicz 72.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
1 800 zł
Zygmunt LANDAU (1898-1962)
Lot No.103
Rabin z uczniami
olej, płyta; 36 x 27 cm;
sygn. pośrodku u góry: Landau (ryte w warstwie malarskiej)
estymacja: 8 500 - 10 000 zł
estymacja: 8 500 - 10 000 zł
7 500 zł
Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)
Lot No.104
Pani w kapeluszu
olej, płótno; 27 x 19 cm.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.105
Portret, 1954
olej, dykta; 15,5 x 11 cm;
sygn. i dat. przy górnej krawędzi: 1954 / Wlastimil / Hofman
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
5 000 zł
Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)
Lot No.107
Klif orłowski
olej, tektura; 17,5 x 21 cm;
sygn. l. d.: E. Dzierżencki.
estymacja: 3 500 - 3 800 zł
sygn. l. d.: E. Dzierżencki.
estymacja: 3 500 - 3 800 zł
Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)
Lot No.109
Świerki w śniegu, 1939
olej, płótno fabrycznie naklejone na tekturę; 71 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d. Fr. Jaźwiecki 1939
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945)
Lot No.111
Pejzaż podgórski
olej, tektura; 22 x 32 cm;
sygn. p. d.: JERZY KARSZNIEWICZ.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 000 zł
Adam MALICKI (1897-1949)
Lot No.112
Potok tatrzański, 1923
olej, tektura; 43 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Adam Malicki / Zakopane 1923 (? - słabo czytelnie)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 000 zł
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Lot No.113
Pejzaż z drzewami
olej, płótno; 67 x 82 cm;
na odwrocie, na płótnie napis: Las, na krośnie malarskim: St.Cz. inw. 387
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
8 000 zł
Roman Antoni BREITENWALD (1911-1985)
Lot No.114
Pejzaż - Motyl
olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
sygn. p. d.: RBreitenwald
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Lot No.116
Głowa konia, 1936
olej, tektura; 42 x 34 cm;
sygn. l. d. Wojciech Kossak, 1936
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
11 000 zł
Władysław GOŚCIMSKI (1904-1979)
Lot No.117
Dyliżans pędzi
olej, sklejka; 60 x 70 cm;
sygn. p. d.: W. Gościmski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: W. Gościmski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Karol WIERUSZ-KOWALSKI (1869-1953)
Lot No.118
Polowanie na grubego zwierza
olej, płótno; 54 x 73 cm;
sygn. l. d.: Karol Wierusz-Kowalski.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
14 000 zł
Karol ENDE (1881-1962)
Lot No.120
Wiosenne podwórko
olej, tektura; 34 x 51,2 cm;
sygn. l. d.: Karol Ende.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: Karol Ende.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.122
Wiejskie podwórko
olej, płótno; 49,5 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: .... (nieczytelnie).
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Michał GACZYŃSKI (1896-?)
Lot No.125
Widok na Śnieżkę, 1949
olej, tektura; 48 x 40,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
sygn., dat. i opisany p. d.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Jan SEIDLITZ (1832-1861)
Lot No.127
Procesja - Przed katedrą św. Jana w Warszawie [Ulica Świętojańska podczas procesji Bożego Ciała], 1861
olej, płótno; 106 x 62 cm;
sygn. p. d.: SEIDLITZ / JAN
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: SEIDLITZ / JAN
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Malarz nieokreślony, francuski? XIX w.
Lot No.130
Koncert w ogrodzie, ok. 1850
olej, płótno; 46 x 61 cm;
obraz przed konserwacją, krakelura.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Michał STACHOWICZ (1768-1825) ?
Lot No.131
Scena w karczmie - Na Górce
olej, płótno; 87 x 111 cm.
Analogiczna wersja obrazu znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie
estymacja: 17 000 - 19 000 zł
estymacja: 17 000 - 19 000 zł
15 000 zł
Malarz nieokreślony, polski cechowy, XIX w.
Lot No.132
Apoteoza króla Jana III Sobieskiego, ok. poł. XIX w.
olej, płótno dublowane; 48 x 74 cm;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Colestin BRÜGNER (1824-1887)
Lot No.135
Pejzaż z wiatrakiem
olej, płótno naklejone na tektura; 13,3 x 19,7 cm;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
1 300 zł
Émile EISMAN-SEMENOWSKY (1859-1911)
Lot No.137
Piękna Włoszka
olej, deska, 32,5 x 24,5 cm;
na odwrocie nalepka
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
na odwrocie nalepka
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w. (?)
Lot No.140
Gra w karty
olej, deska parkietowana; 33 x 23,5 cm.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Egbert VAN HEEMSKERCK (1635-1704) - przypisywany
Lot No.141
Znachor - Badanie moczu
olej, deska; 27 x 34 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
5 000 zł
Lot No.
201
Figurka pięknej dziewczyny - Bijin
kość słoniowa, częściowo barwiona; drewno; wys. 17 cm.
Japonia lub Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 2 800 - 3 500 zł
Japonia lub Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 2 800 - 3 500 zł
Guglielmo PUGI (1850-1915)
Lot No.202
Głowa dziecka
biały marmur, marmur czarny, żyłkowany; wys. 36 cm.
Włochy, Florencja, XIX/XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Włochy, Florencja, XIX/XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
2 500 zł