Lot No.
803
Broszka art-deco
rubin o masie ok.0.45 oraz 34 szt. rautów diamentowych;
złoto pr. 0.750, pr. 0.585, masa całkowita 7.800 g.
estymacja: 5 000 - 5 800 zł
estymacja: 5 000 - 5 800 zł
Lot No.
805
Kolczyki z koralami
2 szt. okrągłych korali naturalnych o śr. 9.5 -10 mm + 2 szt. diamentów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 4.300 g.; pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Lot No.
807
Pierścionek z szafirem
naturalny szafir o masie ok.0.40 ct oraz 32 szt. diamentów;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 4.820 g.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Lot No.
809
Pierścionek ze szmaragdem
szmaragd naturalny oraz 8 szt. rozet diamentowych;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 3.845 g.
estymacja: 3 300 - 3 800 zł
estymacja: 3 300 - 3 800 zł
Lot No.
811
Medalion z miniaturą portretową, na łańcuszku
żółte złoto pr. 585, gwasz (?) na porcelanie; wym. medalionu 4 x 3,4 cm; waga 25.200 g;
Polska (?), pocz. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Polska (?), pocz. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Lot No.
813
Tłok pieczętny hrabiego Starzeńskiego
mosiądz, drewno egzotyczne, pole pieczętne 2,2 x 1,8 cm, wys. z trzonkiem 10 cm;
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
2 000 zł
Lot No.
814
Tłok pieczętny hrabiów Zamoyskich, z herbem Jelita
srebro, kość; pole pieczętne 1,4 x 1 cm, wys. z trzonkiem 8,5 cm.
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 2 600 - 2 900 zł
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 2 600 - 2 900 zł
2 400 zł
Moise STERN - grawer
Lot No.815
Tłok pieczętny z herbem hrabiów Szembek i Dzieduszyckich
stal, czarny heban; pole 2,3 cm x 2 cm, wys. z trzonkiem 10 cm.
Paryż, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
Paryż, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
2 800 zł
E. BRIETZE - zakład introligatorsko-złotniczy
Lot No.816
Teka z herbem Pilawa hrabiów Potockich
drewno, tektura, plusz czerwony, błękitna mora, mosiądz złocony,
grawerowany, emalia, złocenia; 31,5 x 37 x 8,3 cm. Austro-Węgry, Wiedeń, XIX/XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
7 000 zł
Franz Xavier BERGMANN (1861-1936)
Lot No.817
Sprzedawca dywanów
brąz polichromowany; wys. 11,6 cm, szer. 9,8 cm, głęb. 6,6 cm.
Austria, Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Austria, Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
COULLIER, płatnerz paryski (przed rewolucją dostawca dworu królewskiego)
Lot No.819
Gladius (tasak saperski) Strażników Konstytucji
stal, brąz cyzelowany, złocony (?); dł. głowni ca 64 cm, dł. calk. 84 cm.
Francja, Paryż, 1789-1792.
Historyczna rzadkość!
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Francja, Paryż, 1789-1792.
Historyczna rzadkość!
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Jan Baptysta HOMANN (1664-1724)
Lot No.821
Mapa Południowych Włoch
miedzioryt kolorowany akwarelą, papier czerpany;
59,5 x 52 cm w świetle passe-partout; Norymberga, ok. 1720
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
1 600 zł
Lot No.
824
Ikona - Ofiarowanie Jezusa w świątyni
tempera na desce; 61,3 x 45,5 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Lot No.
826
Zegar kominkowy roczny, z kloszem
mosiądz, szkło, emalia; wys. 39 cm, z kloszem 42,5 cm;
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Lot No.
827
Lampa gabinetowa, elektryczna, z figurą pasterki
brąz, drewno, metal; wys. 90 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
Lot No.
828
Lampa naftowa w typie II Cesarstwa
brąz złocony, szkło trawione i szlifowane, przeźroczyste i matowe, metal;
wys. z kloszem: 69 cm, Francja (?), 2 poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Lot No.
830
Słupek - postument w typie art déco
drewno polichromowane; wys. 87 cm, średn. blatu 44 cm;
Europa Środkowa, Polska?; lata 20. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
David RIVERS & SON (ok. 1735-1820)
Lot No.832
Zegar podłogowy
konstrukcja sosnowa; mahoń piramidowy, mosiądz, stal, szkło;
wys. 286 cm, szer. 54,5 cm, głęb. 27 cm. Anglia, Cornhill-London, XVIII / XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
7 000 zł
Lot No.
902
Stolik w stylu Ludwika Filipa
mahoń, marmur; wys. 81cm; średnica blatu 45 cm.
Europa Zachodnia, 3 tercja XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł
estymacja: 1 800 - 2 300 zł
Lot No.
906
Serwantka w tradycji biedermeier
drewno, okleina mahoniowa; szkło, lustro; wys. 158 cm; szer. 72 cm; głęb. 41 cm;
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Lot No.
908
Stolik pomocniczy art déco
fornir: wzorzysty orzech; 75,5 x śr. 64,5 cm;
Polska, 2 poł. lat. 20. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Polska, 2 poł. lat. 20. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
1 800 zł
Lot No.
909
Szafa w stylu art deco
fornirowana; 163,5 x 100,5 x 42,5 cm;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
3 000 zł