Tadeusz POPIEL (1863-1913)
Lot No.52
Chłopiec stajenny, 1883
olej, płótno; 84,5 x 68,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: T. Popiel .883. / Kraków
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
20 000 zł
Ludwik CZAJKOWSKI (1895-1961)
Lot No.53
Kwiaty w wazonie
olej, płótno; 79 x 59 cm;
sygn. p. d.: L. Czaykowski.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: L. Czaykowski.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Zygmunt KAŁUSKI (1880-1968)
Lot No.54
Chryzantemy w wazonie, 1929
olej, tektura; 66 x 45,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Kałuski / 929.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 000 zł
Edward MATUSZCZAK (1906-1965)
Lot No.56
Kwiaty, 1952
olej, tektura; 45,5 x 38 cm;
sygn. i dat. p. d.: matuszczak / 1952.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Tadeusz ZAMIAR (1905-1966)
Lot No.58
Kwiaty w wazonie, 1946
olej, płótno; 70 x 62,5 cm;
sygn. i dat. p. d: T. Zamiar/ 46.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Irena WEISS - ANERI (1888-1981)
Lot No.61
W słoneczny dzień, ok. 1935
olej, płótno; 22,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 3 800 - 4 200 zł
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 3 800 - 4 200 zł
Franciszek WÓJCIK (1903-1984)
Lot No.63
Widok na Mnicha
olej, płótno; 30,5 x 25,5 cm;
sygn. l. d.: F. Wójcik.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: F. Wójcik.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 600 zł
Malarz nieokreślony, polski, XIX w.
Lot No.66
Para portretów: Bona Sforza i Zygmunt Stary
olej, płótno; 21 x 18,5 cm (każdy);
[jeden z obrazów przed konserwacją].
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
Edward Charles BARNES (ok.1830-1882)
Lot No.67
Dziewczyna przy źródle
olej, płótno; 38 x 33 cm;
sygn. l. d.: Barnes.
estymacja: 3 200 - 3 700 zł
sygn. l. d.: Barnes.
estymacja: 3 200 - 3 700 zł
4 700 zł
Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)
Lot No.69
Martwa natura z winogronami, lata 60. XX w.
olej, tektura, 33,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: j. hrynkowski.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
sygn. p. g.: j. hrynkowski.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Erno ERB (1890-1943)
Lot No.72
Przekupki na targu
olej, tektura; 24,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: E Erb.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
sygn. l. d.: E Erb.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
6 000 zł
Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)
Lot No.74
Chłopczyk na koniku bujanym, 1953
olej, płótno; 100 x 85,5 cm;
sygn. l. d.: z. Pronaszko.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
sygn. l. d.: z. Pronaszko.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
11 000 zł
Lot No.77
Pejzaż górski - Szczawnica, ok. 1965
olej, tektura; 29,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
sygn. l. d.: aneri.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.79
Nokturn zimowy
olej, płótno; 62 x 92 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
4 300 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.
Lot No.82
Młodzieniec z fajką
olej, płótno dublowane; 58 x 51 cm.
estymacja: 5 500 - 6 000 zł
estymacja: 5 500 - 6 000 zł
J. WOLF, XIX w.
Lot No.86
Para sokołów złocistych [łc. falco aurantius], 1868
litografia ręcznie kolorowana, papier; 53 x 41 cm (w świetle passe-partout);
l. d. napis: Drawn from Nature by J. Wolf, London 1868.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Jan BUKOWSKI (1873-1938)
Lot No.88
Zestaw 4 litografii
1. Herb Gdańska 2. Ex libris Lucjana Rydla
3. Elegancka para 4. Słoneczny ptak
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
JAN BUKOWSKI (1873-1938)
Lot No.90
Zestaw 3 litografii
1. Organista i organiścina
2. projekt do „Listy Księcia Karola Stanisława Radziwiłła. Panie Kochanku”
3. Upaniszady (okładka)
estymacja: 900 - 1 200 zł
3. Upaniszady (okładka)
estymacja: 900 - 1 200 zł
Lot No.
92
Zestaw 2 grafik
1. Ulica Mariacka w Gdańsku -akwaforta, papier;
2. Michał Pociecha (1852-1908) - Wiejska chata
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Leopold LOEFFLER (1827-1898)
Lot No.94
Żołnierz
litografia, papier; 21 x 15 cm (owal, w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: Loffler
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Józef Ignacy KRASZEWSKI (1812-1887)
Lot No.95
La Tour des Pins (Wieża Sosen)
litografia, papier; 23 x 13 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu: JIKraszewski wraz z tytułem, miejscem: Montpellier i datą: 17 Sept 1866
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
1 300 zł