Feliks TOPOLSKI (1907-1989)
Lot No.97
Kronika Topolskiego, lata 50. XX w.
Zestaw 6 litografii pochodzących z wydawanej w Londynie „Topolski’s Chronicle”
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Zofia FIJAŁKOWSKA, Władysław LAM, Konstanty BRANDEL, XX w.
Lot No.98
Zestaw 3 drzeworytów
1. Pieniny 2. Sancho Panso
3. Sen
estymacja: 900 - 1 200 zł
3. Sen
estymacja: 900 - 1 200 zł
600 zł
Artysta nieokreślony, XIX / XX w.
Lot No.99
Wiosna
ołówek, papier naklejony na tekturę; 21 x 34 cm;
zatarty napis po środku prawej krawędzi
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Giovanni PISANO (1250 - przed 1319) według
Lot No.201
Madonna z Jezusem
terakota; wys. 62 cm, szer. 28 cm, głęb. 22 cm.
Niemcy? XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Niemcy? XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
2 500 zł
RZEŹBIARZ NIEOKREŚLONY
Lot No.202
Narciarz
gips patynowany, wys. 28,5 cm.
Polska, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Polska, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
204
Figurka kobiety
kość, drewno; wys. 23 cm, wys. całkowita 26 cm;
Japonia lub Chiny?; XIX/XX w.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Japonia lub Chiny?; XIX/XX w.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
RZEŹBIARZ NIEOKREŚLONY
Lot No.206
Św. Piotr
drewno polichromowane, złocenia; wys. 59 cm.
Europa Środkowa, XIX / XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Europa Środkowa, XIX / XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA
Lot No.207
Matka Boska Immaculata
drewno (jesion?); wys. 34 cm.
Polska, Zakopane; l. 30. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
3 500 zł
Lot No.
208
Figura nieokreślonego świętego
drewno, wys. 83,5 cm.
Europa Środkowa, XVI w. (?)
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Europa Środkowa, XVI w. (?)
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA, RZEŹBIARZ „AW”
Lot No.209
Gaździna
drewno, wys. 35 cm.
Polska, Zakopane, 1934
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Polska, Zakopane, 1934
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
4 000 zł
Lot No.
210
Golgota
drewno lipowe, polichromowane, złocone; wys. 55 cm, szer. 33,6 cm, głęb. 9,5 cm.
Małopolska; XVIII w. (renowacja 1865).
estymacja: 23 000 - 28 000 zł
estymacja: 23 000 - 28 000 zł
Lot No.
212
Sfinks - figura gabinetowa
brąz; 8 x 12 x 5,2 cm (wymiary po złożeniu);
Austria?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Austria?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Lot No.
214
Zdrój przyścienny z hermą kobiecą
brąz; wys. ok. 68 cm.
Austro-Węgry?; XIX/XX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Austro-Węgry?; XIX/XX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Emil GALLÉ (1846 Nancy - 1904 Nancy)
Lot No.602
Wazonik ozdobny secesyjny
szkło warstwowe, barwione w masie - odcienie: matowe, blado różowe, jasnozielone; trawione;
wys. 31 cm; Francja, ok. 1903
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
wys. 31 cm; Francja, ok. 1903
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Lot No.
604
Karafka w tradycji biedermeier, z korkiem
szkło rubinowe, złocenia; wys. 32,5 cm (z korkiem);
Czechy?; XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Czechy?; XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Fabryka Porcelany „ĆMIELÓW”
Lot No.605
Narciarz
porcelana, farby naszkliwne; wys. 23 cm; Ćmielów;
proj. Józefa Szewczyka (1910-1987) z 1938 r., powtórzenie powojenne.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
Fabryka Fajansu Stanisław Mańczak i Sp.
Lot No.606
Para flakoników czworobocznych z ornamentem geometryzujących rozet
fajans cienkościenny, dekoracja barwna przez szablon i odręczna, szkliwo ołowiowe;
wys. 15,5 i 15,3 cm; Chodzież, lata 1921-1937.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Królewska Wytwórnia Majoliki w Kadynach, zał. 1905
Lot No.608
Łoś
glinka garncarska (terakota), szkliwo zielonkawe, częściowo matowane;
wys. 35,3 cm, średn. podstawy 17,2 cm; Pomorze, Kadyny /k. Tolkmicka, l.20.XX w.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
Lot No.
610
Talerz z dekoracją kwiatową i czterema medalionami z ptakami na gałązce
porcelana miękka, farby naszkliwne (w szkliwie), kobalt bleu roi, złocenia;
Francja - manufaktura w Vincennes - Sevres ?; XVIII/XIX w.?
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Lot No.
612
Półmisek Imari
porcelana, kobalt podszkliwny, naszkliwna czerwień żelaza, złocenia, naszkl. zieleń (emaliowa), złocenia;
Japonia, Arita, XVIII/XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Japonia, Arita, XVIII/XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Firma NORBLIN (czynna od 1820)
Lot No.702
Para lichtarzy
plater; wys. 31 cm.
Polska, Warszawa, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Polska, Warszawa, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Lot No.
704
Patera - koszyk
plater; 7,5 x 35 x 21 cm.
Europa Środkowa, Polska? 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Lot No.
706
Krater do chłodzenia szampana
miedź srebrzona nie cechowana; wys. 24 cm, szer. 28,8 cm;
Polska?, ok poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Polska?, ok poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Lot No.
708
Papierośnica z herbem Godziemba
srebro z austriacką próbą, częściowo złocone; emalia; 10 x 8 cm, waga 110 g.
Austria, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Austria, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
FIRMA SEMIA
Lot No.712
Papierośnica w stylu art déco
srebro pr. 2, wew. złocone; waga 137 g.
Polska, Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Lot No.
715
Taca neorokokowa, z herbem Mora
srebro; 47 x 39 cm; waga 1112 g.
Austro-Węgry, XIX/XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Austro-Węgry, XIX/XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Lot No.
801
Krzyżyk z diamentami
14 szt. brylantów o łącznej masie ok. 0.40 ct; łańcuszek, złoto pr. 0.585;
masa całkowita 5.180 g.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
masa całkowita 5.180 g.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł