Andrzej SZEWCZYK (1950-2001)
Lot No.303
Bez tytułu
technika własna, tektura; 39 x 45 cm (nieregularny kształt);
na odwrocie liczne notatki prywatne autora.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
16 000 zł
Jan TARASIN (1929-2009)
Lot No.307
Bez tytułu
akwarela, gwasz, papier fakturowany; 28,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Tarasin (ołówkiem).
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
11 000 zł
Marek WŁODARSKI (1903-1960)
Lot No.309
Kompozycja
akwarela lawowana, papier naklejony na tekturę; 21 x 32,5 cm;
na odwrocie oprawy numer inwentarzowy (?): IV 483 / 1616;
estymacja: 11 000 - 12 500 zł
estymacja: 11 000 - 12 500 zł
10 000 zł
Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)
Lot No.310
Nudo da Rifare
gwasz, papier; 36 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. oraz opisany na odwrocie: E. Mar (ołówkiem) / NUDO DA RIFARE /
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
10 000 zł
Erna ROSENSTEIN (1913-2004)
Lot No.311
Kompozycja, 1985
technika własna, deska; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Rosenstein 85.
estymacja: 28 000 - 38 000 zł
estymacja: 28 000 - 38 000 zł
22 000 zł
Zbigniew KUPCZYŃSKI (ur. 1928)
Lot No.313
Mały relief, 1968
technika własna, relief, deska; 73 x 35 cm;
sygn. i dat. p. g.: kupczyński / 1968;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Andrzej PIWARSKI (ur. 1938)
Lot No.316
Spuren des Menchen XI, 1992
olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. l. d.: AIPIWARSKI 1992.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
sygn. l. d.: AIPIWARSKI 1992.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Gerhard BIRKHOFER (ur. 1947)
Lot No.321
Bez tytułu, 1999
akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Gerhard / Birkhofer / 1999.
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)
Lot No.322
S-II-79, 1979
akryl, płyta; 72 x 72 cm;
opisany na odwrocie, na listwie: Krystyn Zieliński "S-II-79" /akryl/ 72x72 ponadto nalepka autorska na
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
7 000 zł
Ryszard OTRĘBA (ur. 1932)
Lot No.323
Pozorna harmonia V, 1996
gipsoryt, papier; 80 x 53 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu: Pozorna harmonia V (gipsoryt) 7/50 sygn. p. d.: Otręba 1996 (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
2 000 zł
Marek RADKE (ur. 1952)
Lot No.325
Kwadrat 11/02/92, 1992
olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: marek radke / z cyklu kwadraty / 1992 Paderborn (niewyraźnie) /
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Richard ANUSZKIEWICZ (ur. 1930)
Lot No.328
Kompozycja abstrakcyjna
sitodruk, papier; 60,2 x 60,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Anuszkiewicz (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Jan BERDYSZAK (1934-2014)
Lot No.329
Sytuacje I, 1959
gipsoryt, papier; 42 x 37 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: Sytuacje I, 32x30 gipsoryt JBerdysz 1959 (ołówkiem).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
4 000 zł
Andrzej FOGTT (ur. 1950)
Lot No.330
Bez tytułu, 1995
akryl, płótno; 72 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Fogtt 95.
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
sygn. i dat. p. d.: Fogtt 95.
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
3 700 zł
Witold DAMASIEWICZ (1919-1996)
Lot No.332
Ukrzyżowanie, 1987/1988
olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: W. DAMASIEWICZ / ol. "UKRZYŻOWANIE" / 120 AE 100;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Edyta SOBIERAJ (ur. 1966)
Lot No.335
Bez tytułu
collage, papier; 23,5 x 33 cm.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Marian GOŁOGÓRSKI (ur. 1948)
Lot No.337
Akrobatyczna tancerka, 2019
akwarela, pastel, złota farba, papier; 55 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MG / 2019.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Krzysztof SKÓRCZEWSKI (ur. 1947)
Lot No.339
Uskrzydlony, 1994
pastel, papier; 68,5 x 68 (w świetle oprawy);
sygn. i dat . p. d.: 12/ 1994 / JSkórczewski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)
Lot No.341
Dziewczyna z Dębowego Wzgórza, 2016
akryl, olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: EGerlach / 2016;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Bronisław KRAWCZUK (1935-1995)
Lot No.346
Miasteczko Śląskie, 1982
olej, płyta; 122 x 149 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. KRAWCZUK / VIII 1982.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
5 500 zł
Jan SZANCENBACH (1928-1998)
Lot No.348
Kwiaty, 1995
olej, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. p. d.: Xancenbach;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
sygn. p. d.: Xancenbach;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
11 000 zł