MALARZ NIEOKREŚLONY, ZACHODNIOEUROPEJSKI, XIX w.
Lot No.1046
Para portretów
1. Portret mężczyzny - olej, płótno dublowane; 51 x 40 cm; sygn. i dat.
2. Portret kobiety - olej, płótno dublowane; 51 x 40 cm; sygn. p.d.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)
Lot No.1048
Dorożka na Starym Mieście w Warszawie
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Lot No.1049
Ślicznotka
pastel, karton; 49 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: St. Górski.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. g.: St. Górski.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Stanisław ZAWADZKI (1878-1960)
Lot No.1050
Eugenia z Kaczkowskich Trylska
olej, płótno dublowane (wosk); 105 x 69 cm;
sygn. p. d.: St. Zawadzki;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
sygn. p. d.: St. Zawadzki;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
4 800 zł
Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)
Lot No.1052
Warszawa, 1922
olej, deska; 16 x 22 cm;
sygn. p. d.: TCybulski
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. p. d.: TCybulski
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
3 500 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.1054
Para obrazów - walka zwierząt
olej, deska; 36 x 47 cm.
Prace powstałe według rycin Johanna Eliasa Ridingera (1698-1767).
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Lot No.
202
Wenus z Milo
terakota brązowiona; wys. 68 cm, szer. 21,5 cm;
Francja, 2 poł. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Francja, 2 poł. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Ludwik PUGET (1877-1942)
Lot No.204
Dama w kapeluszu
terakota; wys. 22,5 cm, szer. 19,5 cm, głęb. 18 cm;
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
3 500 zł
Lot No.
206
Klęczący anioł
drewno polichromowane; gipsatura; wtórna pozłota; wys. 43 cm, szer. 23 cm;
Europa Zachodnia, XVIII/XIX w.?
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Lot No.
208
Nauczanie Marii
drewno lipowe, polichromowane i złocone; wys. 21 cm;
Północne Włochy, 1. poł. XVIII w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Jan MAŁETA (1890-1962)
Lot No.210
W okopach
brąz, odlew patynowany, marmur; mosiądz; wys.16,5 cm;
Polska, przed 1929.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Polska, przed 1929.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 000 zł
Ruth MILLES (1873-1941) Fonderie EUGENE BLOT
Lot No.212
Pożegnanie
brąz patynowany; wys. 48 cm, szer. 32 cm;
Francja, Paryż, pocz. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Francja, Paryż, pocz. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
JEAN-ANTOINE HOUDON (1741-1828) według
Lot No.1202
Popiersie Moliera (Jean-Baptiste Poquelin, 1622-1673)
brąz patynowany; wys. 20,3 cm, szer. 16,5 cm, głęb. 10,5 cm.
Francja, 1776, odlew XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
PIERRE-JULES MENE (1810-1879)
Lot No.1204
Martwa kuropatwa i zając
brąz patynowany, 30,8 x 16,5 cm, głęb. 5,3 cm;
Francja, 1850, odlew późniejszy.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
Lot No.
1206
Para muzykujących amorków
drewno, polichromia, pozłota; 1. wys. 47,5 cm; 2/ wys. 47 cm;
Niemcy?; XIX/XX w. lub później.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Lot No.
1208
Madonna z Dzieciątkiem
drewno polichromowane, złocone; wys. 72,5 cm, szer. 21,5 cm;
Europa Środkowa, Czechy? Węgry?; XV/XVI w. (kopia XIX w.).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Lot No.
1210
Tors męski - Święty Sebastian?
kamień (piaskowiec?), wtórnie pokryty warstwą farby olejnej; wys. 105 cm;
Śląsk?; 2. połowa XVIII w.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł
Śląsk?; 2. połowa XVIII w.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł
Fabryka Fajansów Aleksandra Rogala-Lewickiego w Pacykowie k/Stanisławowa
Lot No.602
Figurka charta
fajans delikatny, farby ceramiczne podszkliwne, szkliwo ołowiowo-boraksowe; wys. 15,5 cm,
Polska, okres międzywojenny (lata 20./30. XX
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Rosenthal AG, Kunstabteilung Bahnhof Selb, wg rzeźby Paula EGELL (1691-1752)
Lot No.603
Głowa Chrystusa (na podkładzie drewnianym)
porcelana biała, szkliwo półmatowe; podkład z lakierowanego czarno drewna; głowa: 20 x 18 x 11 cm;
model z 1936 roku (nr 1583, wg Paula Egell), 1937 rok.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Walther SCHOTT (1861-1938) - model, Manufaktura Porcelany w Miśni
Lot No.604
Dziewczyna z kulą (Kugelspielerin)
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 30 cm;
Miśnia, model z ok. 1897; pocz. XX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Państwowa Manufaktura Porcelany (KPM), Zakład w Selb (Auslagerungswerk)
Lot No.605
Serwis do herbaty, z reliefem Ozier, w typie Neubrandenstein, z dekoracją kwiatową
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; dzbanek, mlecznik, cukiernica,
6 filiżanek ze spodkami, 6 talerzy deserowych; Berlin, lata 50. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Manufaktura Porcelany w Miśni
Lot No.606
Wazon (potiche) z pokrywą, z dekoracją czerwonymi smokami
porcelana, naszkliwna czerwień żelaza, złocenia;
wys. 25 cm; XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
wys. 25 cm; XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Michael Victor ACIER (1736-1799) - model, Manufaktura Porcelany w Miśni
Lot No.607
Para figurek z serii: Dzieci - ogrodnicy: ogrodniczka z konewką i ogrodnik przycinający piłą konar drzewka
porcelana, farby naszkliwne, złocenia (figurka ogrodnika);
para z serii: Dzieci-ogrodnicy (model G 4) z ok. 1778 r., poł. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Sächsische Porzellanfabrik zu Potschappel von Carl Thieme (zał.1872)
Lot No.608
Kandelabr 5-świecowy, z parą ogrodników i psem przy trzonie
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. ok. 45 cm (całość);
Saksonia, XIX / XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Saksonia, XIX / XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Złotnik WILHELM HŰLSE
Lot No.1602
Karafka z korkiem
szkło kryształowe, przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane; wys. 21 cm (bez korka);
Niemcy, Berlin, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Sitzendorfer Porzellanmanufaktur Alfred Voigt AG
Lot No.1604
Ogrodniczka
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 19 cm;
Niemcy, Sitzendorf (Turyngia), XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Bjorn Wiinblad (1918-2006)
Lot No.1606
Wazon cylindryczny z dekoracją z serii: Szecherazada
porcelana, złocenia - iryzujące lustry złota, złocenia matowe; wys. 36 cm;
Niemcy, wytwórnia Rosenthal - Studio-Linie, lata 70. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Kazimierz KLIMASZEWSKI (czynny ok. 1830-1856)
Lot No.702
Solniczka
srebro częściowo złocone próby 12 cechowane; waga 132 g.;
Warszawa, lata 40. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Warszawa, lata 40. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
17 000 zł
Ludwik NAST (1801-1838, wdowa do 1855)
Lot No.703
Solniczka
srebro częściowo złocone próby 12 cechowane; waga 128 g.;
Warszawa, lata 40. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Warszawa, lata 40. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł