Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Lot No.1
Para prac: Jednorożec i dziewczyna; Polowanie na jednorożca;
z cyklu: „Legenda o jednorożcu”
piórko, papier; 20,5 x 14 cm (każdy, w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: A.U.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: A.U.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.2
Kopiec Kościuszki
węgiel, papier;, 21,5 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
sygn. p. d.: WWeiss;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
1 500 zł
Józef MEHOFFER (1869-1946)
Lot No.3
Portret Karola Maszkowskiego
ołówek, papier; 16,4 x 10,4 cm;
u góry napis: Karol Zyndram Maszkowski, Paryż.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Leonard WINTEROWSKI (1868-1927)
Lot No.5
Pędzący ułani, 1916
gwasz, tektura; 52 x 77 cm;
sygn. i dat. p. d.: Leonard Winterowski 1916.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)
Lot No.8
Motyw z Wenecji, 1926
olej, płótno; 47 x 33 cm;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Jan RUBCZAK (1884-1942)
Lot No.10
Motyw z francuskiego Południa
olej, tektura; 32,5 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: Rubczak.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
sygn. p. d.: Rubczak.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
36 000 zł
Alexander ALTMANN (1885-1932)
Lot No.11
Drzewa, 1930
olej, tektura; 46 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Alexander Altmann / 1930 r.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Zofia ŻUKOWSKA, XX w.
Lot No.12
Bławatki, 1927
olej, płótno dublowane; 58,5 x 105,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Żukowska 1927;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
6 500 zł
Lot No.13
Marrakesz, 1931
olej, płótno; 61 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. de Terlikowski / 1931 (piórem).
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
17 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.14
Portret chłopczyka, 1942
olej, sklejka; 38 x 42 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1942 / Jerozolima
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
17 000 zł
Pedro CREIXAMS PICO (1893-1965)
Lot No.18
Akt kobiety
olej, płótno; 65 x 100 cm;
sygn. p. d.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
sygn. p. d.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Rudolf NISSL (1870-1955)
Lot No.19
Akt leżącej kobiety
olej, płótno; 64 x 77 cm;
sygn. l. d.: R. NISSL.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. l. d.: R. NISSL.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
4 000 zł
Luna DREXLERÓWNA (1882-1933)
Lot No.21
Kwitnące kasztany
olej, płótno; 60 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: Luna D ... (dalsza część sygnatury zatarta).
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)
Lot No.22
Po śnieżycy
olej, tektura; 26 x 28,8 cm;
sygn. p. d.: H. Szczygliński;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p. d.: H. Szczygliński;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
3 200 zł
Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)
Lot No.23
Targ, 1936
olej, płótno naklejone na tekturę; 64,5 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: FPautsch / 36;
estymacja: 28 000 - 33 000 zł
estymacja: 28 000 - 33 000 zł
25 000 zł
Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)
Lot No.24
Żniwiarka
olej, tektura; 67 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Wodzinowski.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
sygn. l. d.: W. Wodzinowski.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
Lot No.26
Huculi, 1922
akwarela, gwasz, na podrysowaniu ołówkiem, papier;
60,5 x 79,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Sich 922.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
sygn. i dat. p. d.: Sich 922.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
Henryk HAYDEN (1883-1970)
Lot No.28
Port
olej, płótno; 38 x 46 cm;
sygn. p. d.: Hayden.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
sygn. p. d.: Hayden.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
12 500 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.30
Widok z Salwatora
olej, tektura; 36 x 49,5 cm;
na odwrocie opis autorski: S. KAMOCKI / "WIDOK Z SALWATORA".
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
8 000 zł
Wojciech WEISS (1975-1950)
Lot No.32
Jesień
olej, płótno; 44 x 64 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
sygn. l. d.: WWeiss;
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
20 000 zł
Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)
Lot No.33
Trojka kara, 1918
olej, płótno dublowane; 60 x 100 cm;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/7)
Lot No.35
Wyjazd do miasta
olej, płótno; 50 x 97 cm;
sygn. l. d.: Cz. Wasilewski.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
sygn. l. d.: Cz. Wasilewski.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Lot No.36
Wenecja - Campiello San Cassiano, 1941
akwarela, gwasz, papier; 69 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Jaxa / 1941;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
5 000 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)
Lot No.39
Doniczki z kwiatami w oknie
olej, tektura; 47,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Teodor GROTT (1884-1972)
Lot No.41
Martwa natura z różami i figurką porcelanową
akwarela, gwasz, ołówek, karton; 67 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Teod Grott.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
sygn. l. g.: Teod Grott.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Ludwik STASIAK (1858-1924)
Lot No.42
Nadzieja
olej, płótno; 81,5 x 64 cm;
sygn. l. d.: Stasiak;
estymacja: 8 500 - 11 000 zł
sygn. l. d.: Stasiak;
estymacja: 8 500 - 11 000 zł
10 000 zł
Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)
Lot No.45
Pobudka, 1904
akwarela, papier; 48 x 36 cm (w świetle oprawy, owal);
sygn. i dat. p. d.: F. Kostrzewski / 1904;
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
estymacja: 10 000 - 13 000 zł