Włodzimierz DMYTRYSZYN (1905-1992)
Lot No.49
Śniadanie na trawie
olej, płyta; 49,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: W. Dmytryszyn.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. l. d.: W. Dmytryszyn.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Saturnin ŚWIERZYŃSKI (1820-1885)
Lot No.51
Spotkanie, 1854
olej, tektura; 39 x 47 cm;
na odwrocie nalepka wiedeńskiego składu materiałów malarskich W. Kollera
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
8 500 zł
Cornelisz Joost DROOCHSLOOT (1586-1666)
Lot No.52
Przypowieść o uczcie królewskiej, 1639
obraz olejny na płótnie, dublowany;
94,5 x 139 cm;
estymacja: 300 000 - 350 000 zł
94,5 x 139 cm;
200 000 zł
Jakub ZUCKER (1900-1981)
Lot No.1001
Dziewczyna
sangwina, papier jasnobrązowy; 33,5 x 26 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: J.Zucker.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
sygn. p. d.: J.Zucker.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
Wojciech WEISS (1875 -1950)
Lot No.1003
Kraków - Barbakan
drzeworyt, bibuła, 21,4 x 27,8 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem);
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
1 200 zł
Konstanty BRANDEL (1880-1970)
Lot No.1004
Érotique - Olga de Naples [Erotyk, Olga z Neapolu], 1925
sucha igła, akwaforta, rylec, papier; 12,8 x 9,9 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Brandel (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
2 000 zł
Henryk REDLICH (1838-1884), według Jana MATEJKI (1838-1893)
Lot No.1005
Unia Lubelska 1569 rok, 1881/1882
miedzioryt, papier; 45 x 77 cm (wymiar odbitki);
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Szymon MÜLLER (1885-1942)
Lot No.1007
Młody Żyd, 1920
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 42 x 35 (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Szymon Müller 1920;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Józef KIDOŃ (1890-1968)
Lot No.1009
Portret kobiety, 1945
olej, papier; 58,5 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. z lewej: Kidoń / 1945;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Christian Johann KRÖNER (1838-1911)
Lot No.1011
Dziki w lesie, 1891
olej, karton naklejony na tekturę; 68 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ch. Kröner Duss [eldorf] 91.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
S. KAMIŃSKI, XIX w.
Lot No.1013
Na wsi, 1896
olej, karton naklejony na płyta; 29 x 39,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Kamiński / 96.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł
estymacja: 1 800 - 2 300 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.1015
Wjazd Chrystusa do Jerozolimy, 1913
olej, deska; 38,5 x 25 cm;
sygn. i dat. p. d.: V.L.F. / 913.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
WYSZKOWSKI, XX w.
Lot No.1017
Hel, 1936
olej, płótno; 34 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wyszkowski 1936 HEL.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
1 800 zł
Jan KOTOWSKI (1885-1960)
Lot No.1019
Wóz z końmi
olej, tektura; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Kotowski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. p. d.: Jan Kotowski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Maciej NEHRING (1901-1977)
Lot No.1021
Las zimą
akwarela, papier; 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Maciej Nehring.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Maciej Nehring.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony
Lot No.1022
Pracownia malarska
olej, sklejka; 20,5 x 25 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
3 700 zł
Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)
Lot No.1023
Pelargonie w doniczce
olej, płótno; 55 x 52 cm;
sygn. l. d.: ST. RACZYŃSKI.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
sygn. l. d.: ST. RACZYŃSKI.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)
Lot No.1025
Słoneczniki w wazonie
olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA /-ACEDAŃSKA.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.1026
Obraz dwustronny: Martwa natura, na odwrocie - Postać rybaka
olej, sklejka; 54 x 62 cm;
sygn. nieczytelnie.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. nieczytelnie.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 600 zł
Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912-1986)
Lot No.1027
Gęstwina, 1942
olej, tektura; 28,7 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: A. Brzozowska 1942 r.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.1029
Na łodzi, lata 30. XX w.
olej, płótno naklejone na sklejkę; 46,5 x 57 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)
Lot No.1031
Motyw ze śródziemnomorskiego miasteczka
olej, tektura; 34 x 50 cm;
sygn. p. d.: E Dzierżencki.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
sygn. p. d.: E Dzierżencki.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Felix FRANIĆ (1871-1937)
Lot No.1033
Strzelec konny, 1893
olej, tektura fakturowana; 18,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Franić Felix / 1893.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 000 zł
Luigi ALLAVENA (1878-1959)
Lot No.1035
Para obrazów
1. Praczki 2. Pejzaż południowy
każdy: akwarela, papier; 28,4 x 10,8 cm; sygn. p. d.: L. Allavena;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900 ?-1981)
Lot No.1037
Mimozy
pastel, papier szary; 31,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MSZCZERBIŃSKI.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
sygn. p. d.: MSZCZERBIŃSKI.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Isis KISCHKA (1908-1973)
Lot No.1038
Dalie na zielonym tle, 1961
olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: KISCHKA;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. p. d.: KISCHKA;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 400 zł
Zygmunt BRUNNER (1878-1961)
Lot No.1039
Portret, 1950
olej, płótno; 73,5 x 54,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Zyg. Brunner / 1950.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Marian SZCZERBIŃSKI (1900-1981)
Lot No.1041
Wyjście z kościoła
olej, tektura; 38 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M.SZCZERBIŃSKI.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
sygn. p. d.: M.SZCZERBIŃSKI.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
1 800 zł
Karl MOHR (1902-?)
Lot No.1042
Polowanie par force
olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: K. Mohr.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. l. d.: K. Mohr.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 400 zł
Max F. RICHTER-REICH (1896-1950)
Lot No.1043
Nad brzegiem rzeki, 1945
olej, płótno; 70,5 x 100,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: F.M. RICHTER-REICH / 1945.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, NIEMIECKI ?, XIX w.
Lot No.1045
Starzec
olej, płótno; 58 x 46 cm.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
1 900 zł