Lot No.
1607
Grupa figuralna: para na huśtawce
porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia, łańcuszek metalowy (sznur huśtawki),
Nieokreślona wytwórnia europejska - Niemcy? , XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Norblin i Ska (firma czynna 1819-1939)
Lot No.702
Buliera na stelażu
plater cechowany, wys. 28 cm, szer. 24,5 cm;
Warszawa, k. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Claude DOUTRE-ROUSSEL (1855-1926, czynny od 1884, firma od 1849?)
Lot No.703
Legumiera
srebro próby 1 (950) cechowane, wys. 16 cm,
waga 1255 g. Paryż, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
4 000 zł
Lot No.
704
Kabaret do przypraw
srebro cechowane, szkło warstwowe, szlifowane;
wys. 22,5 cm, szer. 18 cm; waga 237 g. Francja, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Johann Bernhardt HOENSCH (1775-1813)
Lot No.706
Łyżka wazowa
srebro cechowane częściowo złocone, dł. 38 cm, szer. czerpaka 8,1 cm;
waga 196 g. Wrocław, 1797-1804
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Lot No.
708
Łyżka staropolska z inicjałem H.F. i odmianą herbu Dorohostajski
srebro, waga 67 g., dł. 19,5 cm;
Polska, II poł. XVII w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Polska, II poł. XVII w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
SILBERWARENFABRIK PETER BRUCKMANN & SÖHNE (firma czynna 1805-1973) - szkatuła
Lot No.710
Szkatuła z herbem Bethmann Hollweg
Carl WERNER - plakietka herbowa
srebro próby 800 częściowo złocone, cechowane; waga 959 g.
Heilbronn i Heidelberg, lata 20. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Tomasz KLIMASZEWSKI (czynny od XVIII/XIX do 1839)
Lot No.712
Para lichtarzyków
srebro próby 12 cechowane ; wys. 12, 3 cm; waga 299 g.
Warszawa, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Warszawa, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
4 000 zł
Br. Hempel
Lot No.1701
Łopatka do ryb i nóż do sera środka stołu
srebro próby 84 cechowane; łopatka - dł. 30,5 cm; widelec - dł. 20,4 cm; waga 265 g.
Warszawa, 1899-1908
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Warszawa, 1899-1908
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Lot No.
1703
Kasetka na cygara
srebro próby 900 cechowane, drewno; waga srebra 420 g.
USA? , 3 ćw. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
USA? , 3 ćw. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
1705
Pudełko na papierosy z herbem Lubicz
srebro próby 830 częściowo złocone, cechowane (punca z literą S), emalia; waga 112 g.
Szwecja, lata 20.-30 XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Szwecja, lata 20.-30 XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Lot No.
801
Pierścionek z brylantami
wysadzany 33 szt brylantów o masie łącznej 0.48 ct (VS1-Si/F-H),
złoto pr. 0.585, masa całkowita 5.030 g.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
3 200 zł
Lot No.
802
Wisior z diamentami
6 szt rozet diamentowych o masie łącznej ok. 0.25 ct oraz 24 szt rautów
diamentowych o masie ok. 0.10 ct, złoto pr. ok. 0.500; XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Lot No.
804
Pierścionek z szafirami
16 szt okrągłych szafirów naturalnych o masie łącznej ok. 1.45 ct, owalny szafir
naturalny w części środkowej o masie ok. 0.70 ct + 12 szt. rozet diamentowych
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Lot No.
806
Bransoleta art-deco
23 szt rautów diamentowych o masie łącznej ok. 0.12 ct oraz 6 szt rozet diamentowych
o masie łącznej ok. 0.28 ct; złoto pr. 0.750, masa całkowita 9.120 g.
estymacja: 8 500 - 11 000 zł
estymacja: 8 500 - 11 000 zł
Lot No.
808
Ramka do fotografii
mosiądz złocony, szkło, mora perłowa; 18 x 17 cm, z ozdobami 21,5 x 18,5 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
1 300 zł
MENNICA PAŃSTWOWA
Lot No.812
Tłok pieczęci tuszowej Starostwa Powiatowego we Lwowie
mosiądz, drewno dębowe, toczone; pole pieczętne 2,4 x 2 cm, wys. z trzonkiem 8,5 cm.
Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Lot No.
814
Lampa naftowa w typie II Cesarstwa
brąz złocony, szkło trawione i szlifowane, przeźroczyste i matowe, metal;
wys. z kloszem: 69 cm; Francja (?), 2 poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Lot No.
816
Lampa gabinetowa, elektryczna, secesyjna
brąz patynowany, szkło fakturowane, barwione, powlekane; wys. 53 cm;
Francja?; pocz. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Francja?; pocz. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
10 000 zł
Stanisław WYSPIAŃSKI (1867-1907)
Lot No.817
Dzieła malarskie
Bydgoszcz 1925; tekst: Stanisław Przybyszewski, Tadeusz Żuk-Skarszewski,
nakład 2500 egz.; 36 x 29 cm; oprawa: płótno (po renowacji)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
2 800 zł
Guillaume de L`ISLE (1675-1726), Philippe BUA
Lot No.818
Mapa Polski z roku 1703
miedzioryt kolorowany, papier żeberkowy; 54,2 x 74,5 cm (wymiar arkusza),
48,8 x 64,1 cm (odcisk płyty); Francja, Paryż, 1745.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Lot No.
820
Ikona - Matka Boża Włodzimierska
mozaika; 87 x 67 cm;
Rosja?, koniec XIX w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Rosja?, koniec XIX w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Lot No.
824
Wakizashi - krótki miecz japoński, w pochwie
stal, mosiądz, drewno; dł. głowni 55 cm, dł. całk. 75,8 cm;
Japonia, okres Edo - XVII/XVIII w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Lot No.
826
Miecz japoński oficerski wojsk lądowych SHIN-GUNTO, w pochwie
stal niklowana, miedź, żelazo czernione, mosiądz, drewno,
skóra rekina, taśma bawełniana; dł. głowni 68 cm, Japonia, 1944
estymacja: 9 500 - 11 500 zł
estymacja: 9 500 - 11 500 zł