Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, k. XVIII w.
Lot No.49
W zagrodzie
olej, płótno; 26,5 x 31 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Malarz nieokreślony, polski (?), pocz. XIX w.
Lot No.52
Chrystus Zmartwychwstały
olej, płótno dublowane; 79,5 x 48 cm (górna krawędź obraz w formie łuku);
obraz przed konserwacją, oryginalne krosno i rama.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Henri JOURDAIN (1864-1931)
Lot No.1001
Motyw miejski z rzeką i mostkiem
akwaforta, akwatinta barwna, papier; 49,5 x 64 cm (odcisk płyty),
50,5 x 64,5 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.1002
Dom
ołówek, papier;13,5 x 15,2 cm;
u dołu napis: KRYNICAWSIRSRAI SBIO;
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
1 000 zł
Stanisław PRUSSAK, XX w.
Lot No.1003
Ojciec z dzieckiem, 1932
kredka, karton naklejony na tekturę; 21 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: StanPrussak / VIII / 32.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Zygmunt MENKES (1896-1986)
Lot No.1005
Postać klęcząca na krześle - szkic
piórko, tusz, papier; 26 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Menkes (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)
Lot No.1006
Głowa kobiety
ołówek, papier; 29,5 x 19,5 cm;
sygnowany l. d.: T. Axent;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
sygnowany l. d.: T. Axent;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
5 000 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Lot No.1007
Pasterka Radziwiłła w Nieświeżu
piórko, tusz, tusz lawowany, akwarela, papier;
24,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Kazimierz ZIELENIEWSKI (1888-1931)
Lot No.1009
Kobieta w chuście - Żona artysty (?)
olej, sklejka; 78,5 x 58,5 cm;
sygn. p. d.: KZ;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. p. d.: KZ;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Czesław ZAWADZIŃSKI (1878-1936)
Lot No.1011
Białe róże w wazonie
olej, sklejka; 60,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Zawadziński;
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
sygn. p. d.: Zawadziński;
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Antoni WIPPEL (1882-1969)
Lot No.1012
Giewont o zachodzie słońca
olej, tektura; 35 x 52 (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Wippel.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. p. d.: A. Wippel.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 800 zł
Marian KLAKLIK (1895-1964)
Lot No.1013
Tatry w zimie
olej, tektura; 29 x 40 cm;
sygn. l. d.: Marian Klaklik (ołówkiem, zatarta).
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Wawrzyniec CHOREMBALSKI (1888-1965)
Lot No.1015
Młoda góralka, 1921
olej, tektura; 35 x 28 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: W. Chorembalski / ZAKOPANE 1921.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Zefiryn ĆWIKLIŃSKI (1871-1930)
Lot No.1016
Zielony Staw Gąsienicowy
olej, tektura; 28 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. ĆWIKLIŃSKI.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
sygn. l. d.: Z. ĆWIKLIŃSKI.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
3 500 zł
Stanisław PIENIĄŻEK (1888-1958)
Lot No.1017
Chochołów zimą, 1928
olej, tektura; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: St. Pieniążek 1928.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
1 200 zł
Edmund CIECZKIEWICZ (1872-1958)
Lot No.1018
Lis złodziej, przed 1943
olej, tektura; 24 x 32 (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Cieczkiewicz;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. l. d.: E. Cieczkiewicz;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 600 zł
Jan KUŚMIDROWICZ (1886 - po 1938)
Lot No.1019
Widok na Karpaty Wschodnie
olej, tektura; 50 x 40 cm;
sygn. l. d.: Jan Kuśmidrowicz;
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
1 200 zł
Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)
Lot No.1021
Pejzaż leśny z rzeką
akwarela, papier; 51 x 71 cm;
sygn. p. d.: Jabłoński (ołówkiem);
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Leon KOWALSKI (1870-1937)
Lot No.1022
Ollioules - Riwiera
olej, płótno; 47 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: L. Kowalski;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. p. d.: L. Kowalski;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
2 000 zł
Rajmund KANELBA (1897-1960)
Lot No.1023
Macierzyństwo, 1930
olej, papier żeberkowy, jasno-brązowy; 60 x 45,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Kanelba
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. p. d.: Kanelba
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)
Lot No.1024
Capri
olej, tektura; 24 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: E. Dzierżencki / Capri (słabo czytelnie).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
1 200 zł
Ludwik de LAVEAUX (1891-1969)
Lot No.1025
Pejzaż morski - Dubrownik
olej, tektura; 36,5 x 45 cm;
Obraz posiada ekspertyzę dr Aleksandry Melbechowskiej-Luty z 1987 r.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Jakub ZUCKER (1900-1981)
Lot No.1027
Odpoczynek
olej, płótno; 46,5 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
sygn. p. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Władysław SERAFIN (1905-1988)
Lot No.1029
Koszykarki
olej, płótno; 65 x 110 cm;
sygn. p. d.: W. Serafin.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. p. d.: W. Serafin.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Erno ERB (1890-1943)
Lot No.1031
Bzy
gwasz, tektura brązowy; 32,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E Erb.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
sygn. p. d.: E Erb.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Lot No.1033
Góral z fajką
pastel, tektura; 51 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: St. Górski.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
sygn. l. d.: St. Górski.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
Stanisław RADZIEJOWSKI (1863-1950)
Lot No.1035
Przedwiośnie
olej, sklejka; 61 x 101 cm;
sygn. p. d.: St. Radziejowski;
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Mieczysław de RAKOWSKI (1882-1947)
Lot No.1037
Port w Ostendzie, 1925
olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: M. de Rakowski / Ostende 1925 r.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Jan Jakub MARKIEL (1911-2008)
Lot No.1039
Pejzaż z Lazurowego Wybrzeża
olej, płyta; 45,5 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: Markiel;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
sygn. p. d.: Markiel;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Jakub ZUCKER (1900-1981)
Lot No.1041
Kobieta siedząca w fotelu
olej, płótno; 44,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Zucker.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
sygn. l. d.: J. Zucker.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.1042
Jezus ze świętymi
akwarela, papier; 7,5 x 12 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u dołu częściowo schowany pod passe-partout: NPMAZ PASHINA KOVNA SEŁO;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
3 000 zł