Antoni GAWIŃSKI (1876-1954)
Lot No.1043
Anioł, przed 1925
gwasz, olej, papier naklejony na tekturę; 37 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 19 AG / RP 21(? monogram wiązany),
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)
Lot No.1045
Scena w karczmie, 1896
olej, deska; średnica -39 cm;
sygn. i dat. u dołu: J. Moniuszko / 1896;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 600 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.1046
Portret mężczyzny - Stanisław Penkrzyk, 1965
olej, płyta; 36 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. g.: Wlastimil1965 / Hofman;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
4 000 zł
Romuald WYPYCHOWSKI (1901-1981)
Lot No.1047
Pejzaż jesienny
olej, płótno; 72, 5 x 56,5 cm;
sygn. l. d.: R. Wypychowski.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. l. d.: R. Wypychowski.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Lot No.1049
Pejzaż zimowy z rzeką
akwarela, papier naklejony na tekturę; 20,5 x 36 cm;
sygn. l. d.: S. Gibiński;
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
sygn. l. d.: S. Gibiński;
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.1051
Nokturn zimowy
olej, płótno; 62 x 92 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.1053
Stare jesiony, 1932
olej, tektura; 35 x 47 cm;
sygn. l. d.: St.Kamocki;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
sygn. l. d.: St.Kamocki;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
7 000 zł
Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)
Lot No.1055
Umizgi arabskie
olej, płórno. 38,7 x 49 cm;
sygn. l. d.: Szewczenko
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
sygn. l. d.: Szewczenko
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, HOLENDERSKI, XVII W.
Lot No.1057
Pejzaż z chatą, drogą wiejską i kanałem
olej, deska parkietowana;
38,5 x 66,5 cm;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
38,5 x 66,5 cm;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Autor nieustalony
Lot No.202
Alegoria nauki
terakota polichromowana; wys. 59 cm, szer. 23,3 cm, głęb. 20,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Lot No.
207
Zbieracz chrustu
brąz; 37 x 27 x 17,5 cm;
sygn. na kamieniu, na którym stoi chłopiec;
Japonia, k. XIX / 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Japonia, k. XIX / 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Auguste MOREAU (1834-1917)
Lot No.209
Pada deszcz
brąz patynowany; 51 x 16 x 15 cm;
sygn. z boku na podstawie: aug Moreau;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Lot No.
1201
Para muzykujących aniołków
drewno polichromowane, złocenia; wys. 35,3 cm, szer. 20,8 cm;
Niemcy?; XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Niemcy?; XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
3 000 zł
Lot No.
1203
Para uskrzydlonych główek anielskich
drewno polichromowane, złocone; wys. 16 i 14,8 cm, szer. 14,3 i 16 cm;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Lot No.
1205
Ukrzyżowany
drewno polichromowane, ślady złocenia; wys. 41,5 cm, szer. 32,2 cm;
Śląsk Opolski, Nysa?; XVII/XVIII w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
1 500 zł
ANTONIO PIAZZA (1875-1925)
Lot No.1207
Ewa
biały marmur karraryjski; wys. ca 35, szer. 39 cm;
Włochy, Carrara, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Włochy, Carrara, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Hugo MEISEL (1887-1966) - model, Rosenthal AG
Lot No.603
Koń stający dęba
porcelana biała; wys. 45 cm;
Zakład filialny Selb - Plössberg, lata 50. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Elly STROBACH - KÖNIGOVA [KOENIG] (1908-2002)- model, Royal Dux (Duchcov) Bohemia
Lot No.606
Tańcząca
porcelana, farby podszkliwne, wys. 55,5 cm;
Czechy, 4 ćw. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Czechy, 4 ćw. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Schierholz’sche Porzllanmanufaktur, Plaue
Lot No.608
Stolik porcelanowy z dekoracją kwiatową
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 69 cm;
Niemcy, Turyngia, XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Niemcy, Turyngia, XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Lot No.610
Lustro w porcelanowej ramie z rocaillami i amorkami
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, lustro kryształowe, wym. 59 x 43 cm;
Niemcy, Turyngia, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Niemcy, Turyngia, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
2 200 zł
Lot No.
1601
Kielich z herbem Korybut
szkło przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane, otrawiane; wys. 27,5 cm;
Polska, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Polska, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Manufaktura Porcelany w Miśni
Lot No.1603
Talerz neobarokowy z różą
porcelana, farby naszkliwne dekoracja odciskana (tzw. Pressdekor); wys. 5 cm;
Miśnia, Staatliche Porzellanmanufaktur, XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Manufaktura Porcelany w Miśni
Lot No.1605
Dwa talerze z herbami Pogoń Ruska i Drużyna na kołnierzach i herbami Ziem i Województw Rzeczypospolitej (przed 1772)
porcelana, kobalt (bleu roi), farby naszkliwne, złocenia; średn. 23,7 cm;
Königliche Porzellanmanufaktur, kon. XIX w. - pocz. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
estymacja: 1 300 - 1 700 zł