Hieronim WILDER (1876-1941)
Lot No.1
Grafika
drzeworyt - miedzioryt - litografia. Wskazówki dla bibliotekarzy i miłośników sztuki.
37 ilustracyj (....) Lwów 1922; 29 x 22 cm, oprawa płótno z epoki.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
2 000 zł
Artur GROTTGER (1837-1867)
Lot No.3
Polonia - zestaw 9 heliograwiur
Wiedeń, Nakładca Franciszek Bondy, 1888;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
2 200 zł
Elwiro Michał ANDRIOLLI (1836-1893)
Lot No.5
List [Odwiedziny], 1890
piórko, tusz, pędzel, tusz lawowany, ołówek, papier;
62 x 47 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 12 000 005 - 16 000 zł
16 000 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.1001
Poczet królów polskich
Zbiór portretów historycznych. Rysunki Jana Matejki. Tekstem objaśniającym zaopatrzył
St. Smolka i A. Sokołowski. Wiedeń 1893 ; 41 x 31 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
1 000 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.1003
Osobowość artysty, twórczość, forma i styl
385 rycin w tekście i 40 tablic oraz 2 tablice synchronistyczne;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Artur GROTTGER (1837-1867)
Lot No.1005
Lithuania, 1888
cykl 6 heliograwiur na kartonie; 25 x 30 cm (w świetle passe-partout);
niektóre sygnowane przez artystę na płycie;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 200 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Lot No.1007
Amazonka, 1881
litografia, papier; 18,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu l. d.: WKossak.
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Johan Wolfgang BAUMGARTNER (1712-1761), Martin ENGELBRECHT (1684-1757) - rytował
Lot No.1009
Zestaw 7 grafik - Sceny ze Starego i Nowego Testamentu
miedzioryt, papier czerpany; ok. 21 x 33 cm (każda z grafik, arkusz);
Ryciny wycięte z większej publikacji, przed konserwacją.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Wiktor Zbigniew LANGNER (1906-1985)
Lot No.1011
Tancerze
litografia barwna, papier, 68 x 54 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygnatura wraz z dedykacją p. d.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Lot No.1013
Świąteczny toast
tusz, piórko, papier; 20 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU (długopisem)
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
sygn. p. d.: AU (długopisem)
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Antoni SUCHANEK (1901-1982)
Lot No.102
Dolina Skawy, 1936
gwasz, karton; 65,5 x 81,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: A. SUCHANEK. / 1936. / DOLINA SKAWY.;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Lot No.104
Plaża - Nad Bałtykiem, 1928
akwarela, gwasz, karton; 24 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1928; (przed konserwacją).
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
3 000 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Lot No.105
Chłopiec z koszem jabłek
akwarela, tektura; 57 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
sygn. l. d.: S. Gibiński.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
3 200 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Lot No.106
Ach te oczy, przed 1939
pastel, tektura; 36 x 25 cm;
sygn. z lewej po środku: St. Górski;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Lot No.109
Anemony, 1924
pastel, akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę; 50 x 68 cm;
sygn. i dat. l. d.: LWyczół / 1924.
estymacja: 55 000 - 70 000 zł
estymacja: 55 000 - 70 000 zł
58 000 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.110
Pejzaż z Krościenka - Stare Jesiony,1932
olej, tektura; 35,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: StKamocki;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
sygn. l. d.: StKamocki;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No.112
Róże mieszane, ok. 1933
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: a.Karpiński;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
sygn. p. d.: a.Karpiński;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
10 000 zł
Stanisław ŻUKOWSKI (1873-1944)
Lot No.113
Pejzaż z okolic Podoroska, 1938
olej, płótno naklejone na tekturę; 14 x 20 cm;
sygn. l. d.: Żukowski;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
sygn. l. d.: Żukowski;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
10 000 zł
Irena WEISS - ANERI (1888-1981)
Lot No.116
W letnim słońcu - Portret piastunki z dzieckiem, ok, 1914
olej, tektura, 30 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
sygn. l. d.: aneri.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.118
Nostalgia, 1924
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1924;
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
19 000 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.122
Las zimą, przed 1939
olej, płótno; 69 x 99 cm;
sygn. p. d.: W Korecki.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł
sygn. p. d.: W Korecki.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł
6 000 zł
Józef RAPACKI (1871-1929)
Lot No.124
Arkadia w Nieborowie, 1924
olej, płótno; 99 x 74 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: JÓZEF RAPACKI 1924 - 15/VI / ARKADYA pod ŁOWICZEM.
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
32 000 zł
Malarz nieokreślony zachodnioeuropejski, XVIII w.
Lot No.127
Bydło na popasie
olej, płótno dublowane; 61 x 77 cm;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł