Aleksander MITKA (ur. 1946)
Lot No.301
Tadeusz Kantor w pracowni ASP w Krakowie, 1968/2003
fotografia w technice gumy dwuchromianowej,
papier Fabriano; 74 x 49 cm (odcisk płyty), 80 x 60 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 800 - 3 500 zł
estymacja: 2 800 - 3 500 zł
Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)
Lot No.305
Twarz z profilu - Bez tytułu
grafika komputerowa, papier; 59 x79 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 600 zł
Lot No.306
Woal - Bez tytułu
grafika komputerowa, papier; 80 x 80 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 600 zł
Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)
Lot No.307
Akt dziewczyny z wyolbrzymionym aktem męskim, 1941
ołówek, papier; 18 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SZ 1941;
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
sygn. i dat. p. d.: SZ 1941;
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Tadeusz KANTOR (1915-1990)
Lot No.308
Ucieczka
tusz, piórko, tusz lawowany, pędzel, papier; 27,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T Kantor.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. p. d.: T Kantor.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 300 zł
Seweryn BŁOCHOWICZ (1912-2006)
Lot No.1301
Zestaw 5 fotogramów
1. Morskie Oko, 2. Międzyzdroje, 3. Żaglówki, 4. Aurora, 5. Kreml nocą
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; format zbliżony do 29 x 39 cm;
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
Lot No.1303
Złomowisko
grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
1 800 zł
Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)
Lot No.1305
Kompozycja geometryczna - tryptyk
serigrafia, papier; 11,5 x 11,5 cm (wymiar każdej kompozycji w świetle passe-partout);
15 x 14 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
15 x 14 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 600 zł
Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)
Lot No.402
Akt dziewczyny, 1983
pastel, ołówek, papier; 28 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: SZ 83 (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
2 500 zł
Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)
Lot No.403
Bez tytułu
gwasz, papier; 28 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eug. Markowski.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: Eug. Markowski.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
4 500 zł
Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)
Lot No.404
Niepokój, 1984
akryl, papier; 65 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Tchórzewski 84;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
6 500 zł
Tadeusz WLAZŁO (1923-2003)
Lot No.410
Smutek, 1982-1983
olej, płótno; 73 x 61 cm;
sygn. i dat na odwrocie: TADEUSZ WLAZŁO / 1982-3.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
6 000 zł
Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)
Lot No.412
Cicha uliczka, 1963
olej, płótno; 61,5 x 45,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: W.ZAKRZEWSKI 1963
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)
Lot No.414
Wisła pod Tyńcem, 1964
olej, sklejka; 30 x 40 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI (wydrapane końcówką pędzla w świeżej malaturze);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
2 800 zł
Ireneusz STELMACH (ur. 1967)
Lot No.416
Bez tytułu, 2007
akryl, płótno; 160 x 140 cm;
opis autorski na odwrocie: IRENEUSZ STELMACH / 160 x 140 2007.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Zbyszko OLEŚ-WOLLENBERG (ur. 1960)
Lot No.418
Broken Life II, 2017
akryl, płótno; 50 x 40 cm;
na odwrocie opis autorski: „BROKEN LIFE” / ZBYSZKO
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Lech KUNKA (1920-1978)
Lot No.421
Kompozycja
olej, płótno; 194 x 136 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: LECH KUNKA. / ŁÓDŹ.;
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
10 000 zł
Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)
Lot No.1401
Akt leżący, 1996
technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier; 37 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: H Płóciennik 96.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Jerzy LUBAŃSKI (1925-2005)
Lot No.1403
Martwa natura z cebulami, 1980
akwarela, pastel, papier; 51 x 80,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis: JERZY LUBAŃSKI / KRAKÓW / MARTWA NATURA Z CEBULAMI /
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Lot No.1405
Stare wierzby, 1963
tempera olejna, płótno naklejone na karton; 20 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Podsad (ryte w malaturze);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Wojciech PIEKARSKI (ur. 1980)
Lot No.1407
Akt, 2018
olej, płótno; 61 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. Piekarski 2018.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
1 900 zł
Władysław POPIELARCZYK (1925-1987)
Lot No.1408
Kompozycja, 1959
olej, płótno; 126 x 112 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Popielarczyk / 59.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
1 800 zł
Maciej LACHUR (1927-2008)
Lot No.1409
Akt, 1978
olej, płótno; 100 x 51 cm;
sygn. p. d.: M. LACHUR.
estymacja: 7 200 - 9 600 zł
sygn. p. d.: M. LACHUR.
estymacja: 7 200 - 9 600 zł
Krystyna SZCZYPKOWSKA (1945-2016)
Lot No.1411
Martwa natura ze świątkiem, 1981
olej, płótno; 50 x 61,5 cm;
sygn. i dat. wzdłuż prawej krawędzi u dołu: K Szczypkowska 1981;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Henryk KRYCH (1905-1980)
Lot No.1413
Ogród
olej, płótno; 38,5 x 46 cm; sygn. l. d.: H. KRYCH;
na odwrocie na krośnie malarskim napis: 158 "OGRÓD" oraz nalepka zakładu stolarskiego Benedykta Bączyka w Ło
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
estymacja: 2 200 - 2 800 zł