Malarz nieokreślony polski, XVIII w.
Lot No.130
Sarmata - Portret epitafijny
olej, blacha miedziana; 32 x 29 cm (owal).
Wysokiej klasy artystycznej portret, rzadkość antykwaryczna.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
16 000 zł
Malarz polski cechowy, 1 poł. XVIII w.
Lot No.131
Święty Kazimierz
olej, płótno dublowane; 112 x 77,5 cm.
Obraz wycięty z większej kompozycji (ołtarzowej?)
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
3 300 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.132
Constantinus Hulidowski Kuszell
olej, płótno dublowane; 77 x 63 cm;
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
32 000 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.1101
Chłopskie pogaduchy
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy naklejony
na tekturę; 16 x 30,5 cm; sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Stanisław TONDOS (1854-1917)
Lot No.1102
Wnętrze bocznej nawy Katedry Wawelskiej z widokiem na kaplicę królowej Zofii
akwarela, papier; 39 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Tondos;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
sygn. l. d.: Tondos;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
1 800 zł
Malarz nieokreślony, XVIII/XIX w.
Lot No.1103
Ruiny włoskie
akwarela, papier; 23 x 33,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Lot No.1105
Wenecja - Przystań na Canal Grande I, 1913
akwarela, papier; 21 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d.: WW / 1913 (ołówkiem)
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Lot No.1107
Poeta, księga i Amor, 1958
olej, gwasz, papier; 31,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: Kasper Pochwalski 1958
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Władysław BOŃCZA-RUTKOWSKI (ok. 1840-1905)
Lot No.1109
W drodze do miasta, 1903
olej, karton (trzy elementy) naklejony na tektura; 37 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Władysław Bończa 1903; (przed konserwacją).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
2 000 zł
Marian RUSZKIEWICZ (1933-2007)
Lot No.1111
Śląskie miasteczko, ok. 1970
olej, sklejka; 47 x 54 cm;
sygn. p. d.: Ruszkiewicz
estymacja: 5 800 - 7 700 zł
sygn. p. d.: Ruszkiewicz
estymacja: 5 800 - 7 700 zł
Mieczysław SERWIN - ORACKI (1912-1977)
Lot No.1113
Wodospad w Korbielowie na potoku Glinna, 1960
olej, tektura; 20 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Oracki-Serwin / Korbielów 960 (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Edmund CIECZKIEWICZ (1872-1958)
Lot No.1115
Pejzaż
olej, tektura, 21,5 x 31 cm;
sygn. l. d.: E. Cieczkiewicz
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. l. d.: E. Cieczkiewicz
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Mieczysław BIESZCZANIN (1910-1968)
Lot No.1117
Widok na wieżę kościoła, 1939
olej, płótno; 81 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Bieszczanin / 1939.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX/XX w.
Lot No.1119
Pejzaż z południa
olej, płótno; 48 x 67 cm;
sygn. p. d.: A.G.; (przed konserwacją).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
R. WYNIERSKI?, XX w.
Lot No.1121
Róże szklanym wazonie, 1912
olej, płótno; 71 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: R. Wynierski [?] / 912.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.1123
Ofiarowanie w świątyni
olej, płótno dublowane; 62 x 48 cm.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Roman BRATKOWSKI (1869-1954)
Lot No.1125
Morze
olej, tektura; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. Bratkowski.
estymacja: 2 600 - 3 500 zł
sygn. p. d.: R. Bratkowski.
estymacja: 2 600 - 3 500 zł
Lot No.1127
Wejście do ogrodu
olej, tektura; 20 x 12 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW.
estymacja: 6 200 - 8 300 zł
sygn. p. d.: WW.
estymacja: 6 200 - 8 300 zł
Władysław SERAFIN (1905-1988)
Lot No.1129
Martwa natura z owocami
olej, tektura; 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Serafin
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
sygn. p. d.: W. Serafin
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Lot No.
201
Tadeusz Kościuszko na koniu
gips pozłacany; wys. 44 cm. podstawa 38,3 x 14,5 cm.
Polska, XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Polska, XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Ignacy ZELEK (1894-1961) „ARS” POZNAŃ - Fundacja Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki
Lot No.203
Bolesław Chrobry
gips posrebrzany, lakierowany; wys. 50,5 cm, szer. 26,5 cm;
Polska, lata 50./ 60. XX w.; odlew współczesny.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
WOLF
Lot No.205
Popiersie Konstancji Potockiej
brąz patynowany; wys. 56 cm, szer. 23 cm;
Polska, lata 20. XX w. (?)
estymacja: 8 500 - 11 500 zł
Polska, lata 20. XX w. (?)
estymacja: 8 500 - 11 500 zł
Paul DUBOIS (1829-1905)
Lot No.207
Modląca się
Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892) - odlewnia
Achilles COLLAS (1795-1859) - redukcja mechaniczna
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Antoni KURZAWA (1842-1898)
Lot No.209
Przeprawa przez Wilię - plakieta
Edward KRASNOSIELSKI i S-ka, Wyroby Bronzowe i Srebrne;
Polska, Warszawa, 1914-1918 (oryginał ok. 1890).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Lot No.
211
Chrystus Zmartwychwstały
drewno lipowe, polichromowane; wys. 77 cm, szer. ca 22 cm;
Małopolska, Kraków?; XV w.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Małopolska, Kraków?; XV w.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
11 000 zł
Louis-Albert CARVIN (1875-1951)
Lot No.1201
Beduin na wielbłądzie
brąz patynowany, marmur; wys. 21,5 cm, szer. 8,2 cm;
Francja, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Francja, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł