Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)
Lot No.427
22 Lipca, 1959
tempera; ołówek, brystol; 100 x70 cm;
sygn. i dat. p. d.: gronowski 59.
Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)
Lot No.429
Międzynarodowe Targi Poznańskie, 1965
tempera, brystol, deska; 100 x 70 cm;
Poznań, 1965;
Poznań, 1965;
Jan BERDYSZAK (1934-2014)
Lot No.431
Kompozycja kół, 1962
gwasz, karton; 50 x 21 cm (wymiar w oprawie: 72,5 x 44 cm);
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1962
Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)
Lot No.433
CTB, lata 70-te XX w.
tempera, ołówek, papier czerpany; 41 x 68 cm (w świetle
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 159.
Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)
Lot No.435
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, 1970
sygn. i dat. p. d.: gronowski / 70
Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)
Lot No.437
Kroczący młodzieniec z młotem w ręku, l. 50-te XX w.
tempera, ołówek, brystol, 100 x 70 cm;
na odwrocie ręką autora: projekt plakatu niedokończony
Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)
Lot No.439
Wiosna - projekt mozaiki
tempera, aplikacje, brystol; 171 x 103 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis autorski
na odwrocie napis autorski
Jan Stanisław ŁAZOREK (1938-2000)
Lot No.443
Pejzaż jesienny, 1984
olej, płótno; 46 x 55,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: ŁAZOREK 84.
Teresa STANKIEWICZ, (ur. 1928)
Lot No.445
Maszyna
olej, płótno; 47 x 52,5 cm;
na odwrocie papierowa nalepka wypełniona odręcznym pismem z nazwiskiem autorki, tytułem i techniką.
Felicja POTYŃSKA (1903-1994)
Lot No.447
Kompozycja, 1961
olej, blacha; 50,5 x 50,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. g.: FPotyńska / Warszawa / 1961.
Tadeusz ŁODZIANA (1920-2011)
Lot No.501
Krągła
brąz patynowany, marmur?; 39 x 19 x 19 cm (rzeźba);
sygn. od spodu: TŁ (monogram wiązany);
Lot No.
602
Kieliszki do szampana
zestaw 6 kieliszków;
szkło kryształowe, barwione, cięte, złocone, ręcznie malowane; wys. 13 cm;
Czechy, Egermann (?), Novy Bor, II poł. XX w.
EGERMANN (?), Novy Bor, Czechy
Lot No.606
6 kubeczków
szkło kryształowe, barwione, cięte, złocone, ręcznie malowane;
wys. 8 cm; Egermann (?), Novy Bor, Czechy, II poł. XX w.
Lot No.608
6 kieliszków do czerwonego wina
wys. 18 cm; Egermann (?), Novy Bor, Czechy, II poł. XX w.
Lot No.
610
Patera na czterech nóżkach, miodowa
szkło w kolorze miodowym; średn. 28 cm, wys. 9 cm;
l. 20/30 XX w.
l. 20/30 XX w.
Lot No.
612
Patera owalna na czterech nóżkach błękitna
szkło w kolorze błękitnym; 10 x 33 x 21 cm;
l. 20/30 XX w.
l. 20/30 XX w.
Lot No.
614
Kompotiera - 6 miseczek, 1 salaterka
szkło bezbarwne, przeźroczyste, farby naszkliwne;
Polska l. 60-70-te XX w.
Polska l. 60-70-te XX w.