Autor nieokreślony, XX w.
Lot No.115
Warszawa - tryptyk (miniatura)
akwarela, gwasz, papier; 11 x 20 cm (wymiar arkusza);
p. d. dedykacja: Kochanej Wici / Józek / (...) 23/II 17 r. (?).
J. TURSKI
Lot No.117
Wnętrze komnaty
akwarela, ołówek, papier; 49 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: jTurski -(ołówkiem).
Lot No.
119
Zaproszenie oraz akwarela
1. Zaproszenie na obchody uczczenia150-tej rocznicy urodzin Adama Mickiewicza
2. Dżokej, akwarela na podrysowaniu ołówkiem
Maria Ewa ŁUNKIEWICZ-ROGOYSKA (1895-1967)
Lot No.123
Pejzaż z drzewami i architekturą, 1930
gwasz, papier; 26,7 x 20 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Ewa Łunkiewiczowa 1930.
Malarz nieokreślony, polski
Lot No.125
Maryja z dzieciątkiem
gwasz, tektura;
88,5 x 58,5 (w świetle passe-partout).
Bolesław STAWIŃSKI (1908-1983)
Lot No.127
Martwa natura, 1936
tempera, papier; 23 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B. Stawiński;
sygn. p. d.: B. Stawiński;
Czesław ZAWADZIŃKI (1878-1936)
Lot No.129
Portret kobiety
pastel, tektura; 57,5 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: ZawaDziński.
sygn. p. d.: ZawaDziński.
Kazimierz PODSADECKI ? (1904-1970)
Lot No.133
Martwa natura, 1937
akryl, tektura; 25 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: „Podsadecki 1937”
Jan KACZMARKIEWICZ (1904-1989)
Lot No.135
Akt na tle architektury
olej, tektura; 33,5 x 27,5 cm,
sygn. p. d.: jan kaczmarkiewicz.
Jan Wacław ZAWADOWSKI [Zawado] (1891-1982)
Lot No.137
Łąka
olej, tektura; 9 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zawado.
sygn. l. d.: Zawado.
Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)
Lot No.139
Dziewczyna, 1930
olej, płótno naklejone na tekturę; 68 x 37 cm;
sygn. i dat. p. d.: KŻelech 1930.
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.141
Chrystus i Samarytanka, 1958
olej, sklejka; 43 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1958
Maurycy BLOND (1899-1974)
Lot No.143
Łodzie na przystani
olej, papier naklejony na płótno; 48,5 x 64 cm;
sygn. p. d.: M. Blond.
sygn. p. d.: M. Blond.
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.145
Młyn o zachodzie słońca, 1931
olej, płótno; 50 x 72 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Korecki / 31.
Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)
Lot No.147
Kwiaty w wazonie, 1929
olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. i dat. l. g.: Terlikowski 1929
Gustav BURGHARDT (1890-1970)
Lot No.149
Port w Hamburgu
olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: Burghardt;
sygn. p. d.: Burghardt;
Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)
Lot No.151
Pejzaż jesienny, 1914
olej, deska; 21,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: F. M. Wygrzywalski 1914.
Iwan TRUSZ (1869-1941)
Lot No.153
W ogrodzie
olej, sklejka; 21 x 16,8 cm;
sygn. p. d.: Iwan Trusz (cyrylicą).
Malarz nieokreślony
Lot No.155
Kwiaty w wazonie
olej, sklejka; 30 x 23,5 cm;
sygn. p. g.: K. B... - słabo czytelnie.
Mieczysław SIEMIŃSKI (1891-1965)
Lot No.157
Chata w letnim pejzażu
olej, płótno; 26 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: M. Siemiński;
sygn. l. d.: M. Siemiński;
Paweł KOWALCZEWSKI (1865-1910)
Lot No.202
Szewczyk
brąz, marmur; wys. 24 cm, szer. 10 cm;
sygn. na podstawie: P. Kowalczewski 04.