Henryk KRYCH (1905-1980)
Lot No.1119
Pomiechówek
olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. l. d.: H. KRYCH;
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
sygn. l. d.: H. KRYCH;
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
Teodor ZIOMEK (1874-1937)
Lot No.1121
Wiosenna łąka
olej, płótno; 66 x 80 cm;
sygn. p. d.: T.ZIOMEK.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
sygn. p. d.: T.ZIOMEK.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Juliusz SŁABIAK (1917-1973)
Lot No.1123
W polu
olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. l. d.: Juliusz Słabiak.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
sygn. l. d.: Juliusz Słabiak.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Elżbieta JERICHAU-BAUMANN (1818/19-1881)
Lot No.1125
Modlitwa
olej, płótno; 47,5 x 39,5 cm;
E. Baumann / Jerichau Roma.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
E. Baumann / Jerichau Roma.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Pedro CREIXAMS PICO (1893-1965)
Lot No.1127
Akt kobiety
olej, płótno; 65 x 100 cm;
sygn. p. d.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
sygn. p. d.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Artur KLAR (1895-1942)
Lot No.1128
Miasteczko zimą
olej, płótno; 50 x 45 cm;
sygn. p. d.: KLAR;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. p. d.: KLAR;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
4 500 zł
Henryk POLICHT (1888-1967)
Lot No.1129
Astry w wazonie, 1930
olej, tektura; 56 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: H. Policht 1930.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Ludwik CZAJKOWSKI (1895-1961)
Lot No.1131
Kwiaty w wazonie
olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: L. Czaykowski;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
sygn. p. d.: L. Czaykowski;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)
Lot No.1133
Kraków, 1911
olej, płyta; 15,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: TCybulski / 911.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 600 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.1135
Na targu
olej, płótno naklejone na tekturę; 28 x 41 cm;
sygn. p. d.: (…) - nieczytelna;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.1137
Dziewczyna w czerwonej bluzce
olej, płótno; 38 x 28,5 cm.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
H. HARVEY, XX w.
Lot No.1139
Kościółek na południu Europy
olej, tektura; 29,5 x 35,3 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Harvey 1927 (?).
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Irena ZABOROWSKA (1902-1965)
Lot No.1141
Czarny Staw, 1951
olej, tektura, 29 x 22 cm;
sygn. i dat. l. d.: ZABOROWSKA. 51 r;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Lot No.1143
Pejzaż z Ptaszkowej koło Nowego Sącza
olej, płyta; 43,5 x 54 cm;
na odwrocie nalepki potwierdzające autorstwo obrazu podpisana przez P. Marię Potrzebowską.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, 2 poł. XIX w.
Lot No.1144
Portret damy
olej, płótno; 73 x 60 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
3 500 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.1145
Portret mężczyzny
olej, płótno dublowane; 75 x 64 cm;
na odwrocie napisy cyrylicą (słabo czytelne) i data 1867 (?).
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
6 000 zł
Lot No.
1146
Ikona - Ukrzyżowanie
olej na płótnie, z podkładem gipsowym;
deski sosnowe z trzema poprzeczkami, rama drewniana; 95 x 75,5 cm.
Europa Południowo-Wschodnia, Serbia? XVIII - XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
3 000 zł
Henryk PLICH (1904-1986)
Lot No.1147
Pejzaż (Kościół)
olej, płyta; 52 x 72 cm;
sygn. l. d.: H. Plich
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. l. d.: H. Plich
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX/XX w.
Lot No.1148
Akt stojącej kobiety, ukazanej tyłem, ok. 1900
olej, płótno,
78 x 42 cm [po konserwacji]
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
78 x 42 cm [po konserwacji]
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
5 000 zł
Jadwiga MIJAL (1912-1997)
Lot No.1149
Goździki II, 1959
olej, płótno; 66 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. MIJAL 59 r.;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, NIEMIECKI, XIX w.
Lot No.1151
Kobieta w koronkowym czepku
olej, płótno; 41 x 31 cm.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Lot No.
201
Madonna z różańcem
marmur biały; wys. 46 cm, szer. 15,7 cm, głęb. 13,7 cm.
Europa Zachodnia, Włochy?; XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Lot No.
203
Święty Florian (?)
drewno; wys. 86 cm, szer. 36,5 cm, głęb. 26 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
4 000 zł
Władysław MIECZNIK (1903-1989) - Wytwórnia Artystyczna Grawersko-Zdobnicza
Lot No.205
Napoleon Bonaparte
brąz patynowany na czarno, marmur czarny; wys. całk. 35 cm;
z tyłu znak odlewni: Miecznik / Warszawa.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
2 600 zł
Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY (odlew)
Lot No.208
Napoleon
brąz patynowany, marmur; wys. 17,5 cm;
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Lot No.
1201
Głowa kobieca
terakota, odlew; wys. 28 cm, szer. 20 cm, głęb. 15 cm
Polska?; 2 poł. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Polska?; 2 poł. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł