Hanna KORCZAK-IDZIŃSKA (1913-2011)
Lot No.128
Płonąca Warszawa, z cyklu: Madonny wojenne
olej, płyta pilśniowa; 78 x 65,5 cm;
na odwrocie nalepka z informacją o obrazie.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Irena WEISS-ANERI (1888-1981)
Lot No.129
Akt na tle niebieskiej draperii, ok.1910
olej, tektura; 95,5 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: aneri
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: aneri
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
5 000 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Lot No.132
Szkic plenerowy, 1916
olej, płótno naklejone na tekturę; 24 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1916 (słabo czytelnie);
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
6 500 zł
Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)
Lot No.134
Dolina Prądnika w Ojcowie, 1929
olej, tektura, 63 x 88 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: F PAUTSCH 29.
estymacja: 22 000 - 27 000 zł
estymacja: 22 000 - 27 000 zł
Stanisław ŻUKOWSKI (1873-1944)
Lot No.136
Ku wiośnie, 1931
olej, płótno; 54 x 66 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Żukowski / 1931.
estymacja: 24 000 - 32 000 zł
estymacja: 24 000 - 32 000 zł
25 000 zł
Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)
Lot No.137
Pejzaż jasny, 1955
olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: H. Rudzka C.;
estymacja: 26 000 - 34 000 zł
sygn. p. d.: H. Rudzka C.;
estymacja: 26 000 - 34 000 zł
Konstanty MAŃKOWSKI (1861-1897)
Lot No.140
Cyganka, 1887
olej, płótno; 124 x 85,5 cm;
sygn. i dat. przy prawej krawędzi u dołu: Konstanty Mańkowski 1887;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)
Lot No.141
Kuszenie
olej, tektura; 37,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: WWodzinowski.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. l. d.: WWodzinowski.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
5 000 zł
Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)
Lot No.142
Sprzeczka z żydowskim kupcem, 1853
olej, płótno dublowane; 54 x 65 cm;
sygn. i dat. l. d.: FKostrzewski / 1853 r.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
14 000 zł
Adolf LINS (1856-1927)
Lot No.143
Chłopskie podwórko
olej, deska; 44 x 34 cm;
sygn. l. d.: Ad. Lins;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
sygn. l. d.: Ad. Lins;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Kazimierz LASOCKI (1871-1952)
Lot No.144
Krowy na łące, 1913
olej, płótno; 50 x 101 cm;
sygn. i dat. l. d.: K. Lasocki 1913;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
4 000 zł
Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852-1916)
Lot No.146
Na stepie
olej, płótno; 40,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz
estymacja: 28 000 - 36 000 zł
estymacja: 28 000 - 36 000 zł
30 000 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.151
Córka artysty Julia na schodach do rodzinnej willi na Salwatorze, 1907
olej, tektura, 40,5 x 26,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. śr. d.: 1907 / J. Malczewski.
estymacja: 27 000 - 35 000 zł
estymacja: 27 000 - 35 000 zł
29 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.152
Portret dwóch mężczyzn
olej, tektura; 36 x 49 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Malarz nieokreślony, XVII / XVIII w.
Lot No.155
Widok Pałacu Wersalskiego od strony Sadzawki Szwajcarskiej
olej, płótno dublowane; 104 x 184 cm;
obraz po konserwacji;
estymacja: 65 000 - 85 000 zł
obraz po konserwacji;
estymacja: 65 000 - 85 000 zł
40 000 zł
Gillis MOSTAERT (ok. 1534-1598)
Lot No.156
Pokłon pasterzy
olej, deska parkietowana; 58 x 51 cm.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł
estymacja: 45 000 - 55 000 zł
47 000 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Lot No.1101
Halina
pastel, karton; 50 x 36 cm;
sygn. na środku, po prawej stronie: St. Górski.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Lot No.1103
Stary Józwa
pastel, karton, 51 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: St. Górski.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
sygn. p. d.: St. Górski.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)
Lot No.1105
Kościół św. Barbary w Krakowie, 1918
akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 46,5 x 26,6 cm;
sygn., dat. i opisana l. d.: St. Fabijański Kraków 1918,
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)
Lot No.1107
Głowa starca - Albert Chmielowski (?)
akwarela, tusz, piórko, papier; 13,2 x 9,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AKozakiewicz;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. p. d.: AKozakiewicz;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Josef DOUBA (1866-1928)
Lot No.1109
Na Anioł Pański
akwarela, papier; 29,5 x 19,7 cm;
sygn. p. d.: J. Douba.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. p. d.: J. Douba.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Ignacy PINKAS (1888-1935)
Lot No.1111
Widok na kościół
gwasz, karton; 34,5 x 27 cm;
sygn. p. d.: Ignacy Pinkas (piórem).
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
3 700 zł
Malarz nieokreślony austriacki, XIX w.
Lot No.1113
Dziewczyna z różą we włosach, pocz. XIX w.
olej, płótno; 63 x 50 cm.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Nador VAGH-WEINMANN (1897-1978)
Lot No.1115
Wiejskie podwórko
olej, sklejka; 41 x 50 cm;
sygn. p. d.: N. WAGH WEINMANN (ryte końcówką pędzla).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Jan BUKOWSKI (1873-1943)
Lot No.1116
Kobieta z wachlarzem, 1915
olej, tektura; 49,5 x 47 cm;
sygn. i dat. p. g.: JAN BUKOWSKI 1915.
estymacja: 3 300 - 4 300 zł
estymacja: 3 300 - 4 300 zł
3 500 zł
J. KOZERSKI, XIX/XX w.
Lot No.1117
Zaloty, 1897
olej, płótno; 42,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Kozerski. 1897.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł