Benedykt DORYS (1901-1990)
Lot No.1
Portret W. Bierdiajewa
dyr. Teatru Wielkiego w Poznaniu
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 13,3 x 9 cm;
sygn. l. d.: Dorys
sygn. l. d.: Dorys
Lot No.
3
Kartka z portretami i autografami
czarno biała kartka pocztowa z portretem
Marty Eggerth i Jana Kiepury, z ich autografami;
8,9 x 13,9 cm;
8,9 x 13,9 cm;
Lot No.
5
Dwór w Dokszycach na Litwie, 18 VII 1812
litografia kolorowana akwarelą, papier;
36 x 26 cm (w świetle passe-partout);
Lot No.
7
Grupa antyczna i Kamee z atletami
akwaforta, papier, 49 x 32 cm (w świetle passe-partout);
Praca pochodzi z teki wydanej w 1786-1793
Stanisław WITKIEWICZ (1850-1915)
Lot No.102
Przed kaplicą Biruty w Połądze
gwasz, sepia, akwarela; papier;
18 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
Autor nieokreślony, francuski?, XVIII w.
Lot No.104
Portret dziecka
pastel, papier;
37 x 31 cm (w świetle oprawy).
Karol KOSSAK (1896-1975)
Lot No.106
Zaprzęganie koni
akwarela, papier; 39 x 53 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: KKossak.
sygn. p. d.: KKossak.
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX
Lot No.108
Chrystus w grobie
olej, płótno dublowane;
35,5 x 63 cm.
35,5 x 63 cm.
Artysta nieokreślony, monogramista SM
Lot No.110
Matka z dzieckiem, 1904
olej, tektura; 53 x 38 cm;
sygn. i dat. p. g.: SM / 1904;
Lot No.112
Alexandre Goubau i jego żona Anna Anthony przed Madonną z Dzieciątkiem, 1881
olej, płótno; 116 x 87 cm;
w załączniku opinia p. Macieja Monkiewicza;
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski
Lot No.114
Scena rodzajowa - Zakochani
olej, płótno dublowane; 27 x 20 cm;
k. XVIII w.
k. XVIII w.
Vincenzo GEMITO (1852-1929)
Lot No.206
Sprzedawca wody - popiersie
brąz patynowany; wys. całkowita: 21,5 cm;
z tyłu ryty napis: PROPRIETE ARTISTIGA.
Felix F. KUPSCH (1885-?)
Lot No.208
Łucznik
brąz patynowany; wys. całkowita: 26 cm;
sygn. na brązowej plincie: F. KUPSCH BLN.
Francja, Barbedienne, XIX /XX w.
Lot No.210
Młody Herkules (?) lub Apollo
brąz patynowany; wys. 26 cm;
znak odlewni: F. BARBEDIENNE. FONDEUR. oraz okrągły tłok z profilowym ujęciem głowy i napisem w otoku.
Grażyna SANIGÓRSKA (ur. 1958)
Lot No.212
Tancerka
brąz; 13 x 22 x 13 cm;
na spodzie tabliczka autorska: G. SANIGÓRSKA.
Lot No.
214
Figura Justyniana Wielkiego w stroju oficera ze zwojem kodeksu Corpus Julis Civilis
brąz, marmur; wys. 38 cm;
nie sygn. XX w.(powtórzenie z modelu XIX w.)
Lot No.
220
Modlący się chłopiec
brąz patynowany, drewniana podstawa; wys. rzeźby 141 x 44 x 53 cm;
sygn. z boku: H.Noack. BERLIN - (odlewnia);
Rzeźbiarz nieokreślony, XIX / XX w.
Lot No.222
Apollo Belwederski
rzymska kopia według posągu greckiego rzeźbiarza LEOCHARES (IV w. p.n.e.); brąz patynowany; wys. całkowita: 27,5 cm.