Dr Gustaw von HAYEK (1836-1911)
Lot No.1
Wielki atlas do zoologii, botaniki i mineralogii
Warszawa 1887. Przekład przejrzał Dr Józef Baranowski.
Atlas zawiera 120 barwnych litografii,
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Juliusz KOSSAK (1824-1899) - według
Lot No.3
Stanisław Rewera Potocki wracający z wyprawy tureckiej, przyjmuje wyoraną buławę
chromolitografia, papier; 34 x 74 cm (w świetle passe-partout);
l. d. w kompozycji: Thurwangu lit.
p. d.: Juliusz Kossak / Monachium / 1875
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Lot No.
1001
Bóg - Człowiek w opisie Ewangelistów
Jan Fra ANGELICO - obrazy
Luigi SALOMONE - litografie
Rzym 1914
estymacja: 900 - 1 200 zł
Luigi SALOMONE - litografie
Rzym 1914
estymacja: 900 - 1 200 zł
Lot No.
1002
Malarstwo XIX wieku, Malarstwo klasyczne
Warszawa 1938, Wydawnictwo Jakóba Mortkowicza, 34 x 25 cm,
oprawa wydawnicza, kremowe płótno, tytulatura tłoczona złotem
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 500 zł
Stefan ŻEROMSKI
Lot No.1003
Popioły
Powieść historyczna z końca XVIII wieku i początku XIX. T. 1 - 2.
Sześć barwnych akwarel malował Michał Boruciński.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
JAN MATEJKO
Lot No.1005
Album
Warszawa 1873-1876, nakład i druk Salomona Lewentala, 46 x 67 cm;
oprawa wydawnicza twarda, płótno, tytulatura tłoczona złotem
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Lot No.1007
Kościół św. Katarzyny, 1911
autolitografia barwna, papier; 29 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana na kamieniu p. d.:
KRAKÓW CZAJKOWSKI STANISŁAW 1911;
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Jan Kanty GUMOWSKI (1883-1946)
Lot No.1009
Lublin. Brama Krakowska, z cyklu: Motywy architektury polskiej, 1918
litografia barwna, papier; 44 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana p. d.: Lublin. Brama krakowska / JGumowski. 918.
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
700 zł
Marie Catherine PRESTEL (1747-1794)
Lot No.1011
Scena wiejska
mezzotinta, papier; 45 x 63 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d. w kompozycji: M. Cath. Prestel / 1787
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Lot No.
1013
Stanisław Potocki
Starosta Halicki, poległy w bitwie pod Wiedniem, w narożniku herb Pilawa;
drzeworyt, papier; 33 x 19 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 000 - 1 400 zł
estymacja: 1 000 - 1 400 zł
Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)
Lot No.103
Pejzaż
akwarela, papier; 33,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Juliusz Holzmuller;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)
Lot No.104
Kobieta w fotelu
ołówek, węgiel, papier; 40 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Z. Szpingier.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
sygn. l. d.: Z. Szpingier.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
2 000 zł
Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)
Lot No.105
Pejzaż
tusz, akwarela, gwasz, papier; 49 x 64 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Cyan (faksymile).
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Artur MARKOWICZ (1872-1934)
Lot No.107
Nad księgą - grupa trzech Żydów, ok. 1920
pastel, papier żeberkowy, jasnobrązowy;
43,6 x 30,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Artur / Markowicz;
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
Lot No.109
Odpoczynek, 1915
akwarela, papier; 28 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
2 800 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.112
Jesion, po 1925
olej, sklejka; 50 x 40 cm;
sygn. l. d.: St Kamocki [dwukrotnie].
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
8 500 zł
Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)
Lot No.113
Capri - Zakonnice przed obrazem Matki Boskiej, 1942
olej, tektura; 15,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA / 1942.
estymacja: 5 800 - 7 800 zł
estymacja: 5 800 - 7 800 zł
6 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.115
Pastuszek i starzec, 1914
olej, tektura; 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1914.
estymacja: 40 000 - 55 000 zł
estymacja: 40 000 - 55 000 zł
33 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.116
Pod morwą [Portret własny artysty], 1945
olej, tektura fakturowana; 43 x 27 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Wlastimil Hofman 1945 / Jaffa;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
12 000 zł
Władysław BOROWICKI (1909-1997)
Lot No.119
Panna młoda i drużbowie
olej, płótno; 66 x 120 cm;
sygn. l. d.: Władysław Borowicki.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
3 300 zł
Zenon KONONOWICZ (1903-1971)
Lot No.120
Kobieta we wnętrzu, 1949
olej, płótno; 81 x 115 cm,
sygn. p. d.: ZKONONOWICZ (w kompozycji, w pionie)
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
6 000 zł
Iwan TRUSZ (1869-1941)
Lot No.122
Kwiaty w ogrodzie
olej, tektura; 30,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Iwan Trusz (cyrylicą).
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
8 500 zł
Juliusz ZUBER (1861-1910)
Lot No.125
Urocza dziewczyna, 1887
olej, płótno; 54 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Zuber. 87.;
estymacja: 19 000 - 25 000 zł
estymacja: 19 000 - 25 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.128
Northumberland House w Londynie
według Bernardo BELLOTTO zw. CANALETTO (1721-1780)
olej, płótno dublowane; 80 x 130 cm.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Johan von STARRENBERG, czynny 2 poł. XVII w.
Lot No.131
Portret mężczyzny w ciemnym stroju z białym kołnierzem
olej, płótno; 77 x 62 cm;
sygn. i dat. po środku przy prawej krawędzi:
JSterenberg Fec./ 16 [79] ?;
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
JSterenberg Fec./ 16 [79] ?;
estymacja: 17 000 - 23 000 zł