Emil UKLEJA (1902-1975)
Lot No.1402
Pejzaż
technika własna (gwasz, tusz), papier; 11 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: E Ukleja.
estymacja: 900 - 1 200 zł
sygn. p. d.: E Ukleja.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Emil UKLEJA (1902-1975)
Lot No.1404
Las zimą
technika własna (gwasz, tusz), papier; 21 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E Ukleja.
estymacja: 900 - 1 200 zł
sygn. p. d.: E Ukleja.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Andrzej NOWACKI (ur. 1953)
Lot No.1405
181002-61, 2002
pastel, papier; 27,5 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat p. d.: A. Nowacki 2002 (ołówkiem), l. d.: 181002-61 (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 000 zł
Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)
Lot No.1406
Akt, 1995
technika własna (akwarela, flamaster, gwasz, tusz), papier; 53,5 x 37 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: H. Płóciennik 95; sygn. l. d. powtórzona.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
ANDRZEJ KREÜTZ-MAJEWSKI (1936-2011)
Lot No.1408
Projekt scenograficzny do sztuki
technika mieszana, collage, karton; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Edyp XI. 67.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
sygn. p. d.: Edyp XI. 67.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Maciej LACHUR (1927-2008)
Lot No.1410
Portret dziewczynki, 1984
olej, płótno; 57 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: M. LACHUR;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
sygn. p. d.: M. LACHUR;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Adam NIEMCZYC (1914-2009)
Lot No.1412
Eurydyka, 1961
olej, sklejka, 73 x 35 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: EURYDYKA / 1961 / ADAM NIEMCZYC / WARSZAWA.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Tomasz KARABOWICZ (ur. 1971)
Lot No.1414
Jagoda, 2017
olej, płótno; 67 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: TK (w okręgu) / 2017 / TOMASZ KARABOWICZ;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)
Lot No.1416
Drzewa, 1990
akryl, płótno, 120 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz 90;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
1 800 zł
Zbigniew SPRYCHA (ur. 1959)
Lot No.1418
Stół - pracownia, 2004
olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. SPRYCHA '04;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Witold ABAKO (ur. 1958)
Lot No.1420
Spuren 6, 2017
akryl, płótno; 70 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: WITOLD ABAKO 2017 / AKRYL 70 X 100 CM / " SPUREN".
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Bronisław CHROMY (ur. 1925)
Lot No.501
Wiewiórka, 2002
brąz, kamień; wys. 54 cm, szer. 35 cm, podstawa 15 cm.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
5 000 zł
Ryszard BILAN (ur. 1946)
Lot No.502
Bez tytułu, po 2000
papier-mâché, wys. 112 cm;
sygn. z boku podstawy: Ryszard Bilan (tuszem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Porzellanmanufaktur ernst Bohne Söhne
Lot No.605
Wazon dekoracyjny z 4 hermami kobiecymi
porcelana szkliwiona, złocenia; przetarcia złoceń; wys. 45 cm;
Niemcy, Rudolstadt (Turyngia), Manufaktura Porcelany
Ernst Bohne Söhne, 2-3 ćw. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Fayencerie Artistique de Fives-Lille
Lot No.607
Żardiniera i dwa wazony z motywem ptaków
Francja, Lille, XIX/XX w. - pocz. XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Anton BÜSCHELBERGER (1869-1934)
Lot No.1601
Para chartów
model dla wytwórni Karl Ens Volkstedt
Niemcy, Volkstedt (Turyngia), Porzellanfabrik
Karl Ens, XX w. (po 1920?)
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Karl Ens, XX w. (po 1920?)
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Wolfgang STEFAN (ur. 1961)
Lot No.1603
Kroczący lew - symbol wytwórni C. M. Hutschenreuther
model dla wytwórni Hutschenreuthera (zał. 1814)
Niemcy, Hohenberg, Porzellanfabrik C. M. Hutschenreuther,
kon. XX w. (po 1983).
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
kon. XX w. (po 1983).
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Lot No.
1605
Żardiniera i dwa wazony z dekoracją motywami roślinnymi i kartuszami
majolika, farby ceramiczne, szkliwo ołowiowe z krakelurą;
Nieokreślona wytwórnia fajansu (Belgia?, Niemcy?), XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Julia KEILOWA (1902-1943) - projekt
Lot No.701
Cukiernica art déco
wykonanie - Fabryka wyrobów Srebrnych i Platerowych "Józef Fraget" ?
metal srebrzony,nie cechowany; Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
5 000 zł
Lot No.702
Paterka na cytryny art déco
wykonanie - Bracia Henneberg
metal srebrzony cechowany; Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
2 600 zł
Piotr ŁĄTKOWSKI (czynny 1900-1944)
Lot No.704
Taca
srebro próby 3 cechowane; waga 2676 g.
Warszawa, 1932-1944
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Warszawa, 1932-1944
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Lot No.
706
Papierośnica
srebro próby 925 cechowane; waga 162 g.
Niemcy, ok. 1920.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł
Niemcy, ok. 1920.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł