Józef GRASSI (1757-1838)
Lot No.135
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego
olej, płótno dublowane; 94 x 75 cm;
napis na brzegu kartki trzymanej przez sportretowanego: J. G.
estymacja: 27 000 - 36 000 zł
estymacja: 27 000 - 36 000 zł
35 000 zł
Janina SÜSSLE-MUSZKIETOWA (1903-1956)
Lot No.1101
Miasteczko
gwasz, tektura jasnobrązowa;
15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy),
napis p. d.: J. Muszkietowa (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)
Lot No.1103
Głowa dziewczyny, 1929
ołówek, węgiel, pastel, papier jasnokremowy;
28,3 x 19,3 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Lot No.1104
Góral z fajką w zielonym kapeluszu
pastel, papier; 35 x 25 cm;
sygn. p. d.: St. Górski (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 500 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Lot No.1105
Na wydmie piaszczystej
akwarela, tektura; 34 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gibiński.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
sygn. p. d.: S. Gibiński.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Zbigniew TYMOSZEWSKI (1924-1963)
Lot No.1107
Kwiaty w wazonie, lata 40. XX w.
akwarela, papier; 26,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zb. Tymoszewski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. p. d.: Zb. Tymoszewski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Artysta nieokreślony-naśladowca A.Orłowskiego
Lot No.1109
Polski jeździec, 1810
tusz lawowany, papier;
41 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
2 500 zł
Aleksander LASZENKO (1883-1944)
Lot No.1111
Wieczór w Kairze
olej, tektura; 51 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: A. Laszenko;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
sygn. l. d.: A. Laszenko;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Georg OEDER (1846-1931)
Lot No.1113
Pejzaż jesienny ze strumieniem
olej, płótno; 68 x 96 cm;
sygn. p. d.: G. Oeder.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
sygn. p. d.: G. Oeder.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Lucie RANVIER-CHARTIER (1867-1932)
Lot No.1115
Peonie w wazonie
olej, płótno; 80 x 66 cm;
sygn. p. d.: Chart[ier] - sygnatura przysłonięta ramą.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.1116
Portret dwóch mężczyzn
olej, tektura; 36 x 49 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
12 000 zł
Jakub Michał KASPROWICZ (1905-1975)
Lot No.1117
Rybacy ciągnący sieci
olej, tektura; 31,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. M. Kasprowicz.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Malarz nieokreślony, niemiecki, XIX w.
Lot No.1119
Kobieta w koronkowym czepku, ok. poł. XIX w.
olej, płótno; 41 x 31 cm.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Stanisław SZCZEPAŃSKI (1895-1973)
Lot No.1120
Przedwiośnie
olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: St. Szczepański;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
sygn. p. d.: St. Szczepański;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
3 500 zł
Lot No.1121
Drzewa w słońcu
olej, płótno; 54 x 73 cm;
sygn. p. d.: Szczepański (częściowo zatarta).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
3 500 zł
Aleksander JANOWICZ-CZAIŃSKI (1870-?)
Lot No.1123
Nad stawkiem, 1931
olej, sklejka; 49,5 x 37 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Janowicz-Czaiński / 1931 r.;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Lot No.1125
Mała krakowianka, 1946
olej, tektura; 56 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Górski / 46.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
5 500 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.1127
Para portretów Karla i Antonii Simon, przed 1848
olej, blacha; 16 x 10 cm (wymiar każdej z prac w świetle oprawy);
na odwrocie informacja o osobach portretowanych, częściowo nieczytelna.
estymacja: 2 800 - 3 700 zł
estymacja: 2 800 - 3 700 zł
Adam KRYGIER (1877-1965)
Lot No.1128
Wilno - widok na Śnipiszki, 1928
olej, tektura; 24 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Krygier;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. p. d.: A. Krygier;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
2 000 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.1129
Leśna droga
olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
2 400 zł
Kazimierz BOROWSKI (1877-1966)
Lot No.1131
Martwa natura z kwiatami i owocami, 1943
olej, tektura; 51,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: K. Borowski 1943.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Bazyli POUSTOCHKIN (1893-1973)
Lot No.1133
Pejzaż
olej, płótno naklejone na tektura; 33,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie opisany: B Poustochkin … (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.1135
Scena rodzajowa w parku
olej, płótno dublowane; 41 x 34 cm.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Lot No.1137
Pejzaż z chatą, lata 40. XX w.
olej, tektura; 31 x 47,5 cm.
estymacja: 5 400 - 7 200 zł
estymacja: 5 400 - 7 200 zł
Lot No.
201
Św. Bonawentura
drewno polichromowane, złocone na bolus i srebrzone;
wys. 59 cm, podstawa 18,3 x 18,1 cm.
Europa Zachodnia? Środkowa?; pocz. XIX w.
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
3 500 zł
Bertel THORVALDSEN (1770-1844)
Lot No.203
Mikołaj Kopernik
wg Władysław MIECZNIK (1903-1989)
- wytwórnia Artystyczna Grawersko-Zdobnicza
brąz, odlew patynowany, marblit; Warszawa, po poł. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
2 600 zł
Władysław MIECZNIK (1903-1989)
Lot No.204
Kazimierz wielki
- wytwórnia Artystyczna Grawersko-Zdobnicza GEBHARDT we Lwowie (nakład)
brąz, odlew patynowany, marmur; Warszawa, po 1934.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
1 800 zł