Lot No.
819
Lustro ścienne w dekoracyjnej ramie
tafla lustrzana fazowana, drewno, gipsatura, pozłota;
wys. 145 cm, szer. 100,5 cm, głęb. ca 12 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 300 zł
Lot No.
1801
Laska z kościaną gałką
drewno mahoniowe, kość, stal;
wys. 92,5 cm, średnica gałki 5 cm.
Niemcy? pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Niemcy? pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Lot No.
1804
Album z zestawem pocztówek - aktów kobiecych
Europa Zachodnia (Francja, Włochy, Niemcy);
album - lata 20. XX w., pocztówki XIX - XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
1 200 zł
Lot No.
1806
Ikona - Matka Boska Włodzimierska - „Umilenije”
tempera na desce, łukowo wygiętej,
z dwoma gniazdami nie zachowanych szpong; złocenia;
40 x 31,2 x 4,5 cm. Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 4 300 - 5 800 zł
estymacja: 4 300 - 5 800 zł
Lot No.
1808
Ikona - Prazdniki
tempera na desce, gniazda po dwu szpongach;
26,5 x 22,3 x 1,8 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
26,5 x 22,3 x 1,8 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Lot No.
1810
Miecz japoński - katana, w pochwie
Japonia, pocz. XX w. (?)
estymacja: 3 200 - 4 300 zł
estymacja: 3 200 - 4 300 zł
2 700 zł
Lot No.
1812
Lampka nocna z kloszem witrażowym
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Lot No.
1814
Tkanina dekoracyjna
wełna (sukno); haft ręczny muliną; 73 x 120 cm.
Polska?; lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Polska?; lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Lot No.
1816
Parochet - zasłona na Aron ha-Kodesz - szafę na zwoje Tory w synagodze; judaicum
aksamit, satyna, taśma z nicią srebrną i złoconą;
frędzle pasmanteryjne; 140 x 142 cm.
Europa Środkowa, Polska?; 1 tercja XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Lot No.
1818
Gazetnik
drewno sosnowe, fornirowane, metal złocony, mosiądz;
wys. 103 cm, szer. 44,5 cm, głęb. 29 cm.
Europa Środkowa, Wiedeń?; 1-2 dekada XX w.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł
estymacja: 2 500 - 3 400 zł
Lot No.
901
Lampa stojąca w stylu art déco
grab, buczyna (?), sklejka; 188 x 48,4 x 48,4 cm; Polska, lata 30. XX w.;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Lot No.
903
Para szafek nocnych w stylu art déco
mahoniowych; 59,3 x 59 x 37 cm;
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Lot No.
904
Komplet siedzisk w stylu Ludwika Filipa
złożony z czterech krzeseł o falistych liniach szkieletu, mahoniowych;
krzesła - 96 x 47 x 47 cm; Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
1 000 zł
Lot No.
905
Stół w stylu Ludwika Filipa
okrągły, wsparty na czwórnogu, mahoniowy;
76 x śr. 83 cm; Europa Środkowa, po poł. XIX w.;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
1 500 zł
Lot No.
906
Stolik pomocniczy w stylu Ludwika Filipa
fornirowany wzorzystym palisandrem i inkrustowany
ulistnioną wicią z macicy perłowej, 84,2 x 45,7 x 55,5 cm;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
1 500 zł
Lot No.
911
Komplet siedzisk eklektycznych
orzechowych, tapicerowanych;
fotele - 106,5 x 64 x 72,5 cm; 4 ćw. XIX w, Polska (?).
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
2 200 zł
Lot No.
1901
Stół art déco
owalny, z szafką w trzonie, mahoniowy; 76,3 x 140 x 105,5 cm, wkład 55 x 105,5 cm;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Lot No.
1903
„Stolik pod radio”
orzechowy; 71,8 x 62,5 x 39 cm,
Przedsiębiorstwo Obróbki Drzewa w Koronowie, typ. 600-203 A., l. 50. XX w.
estymacja: 600 - 800 zł
estymacja: 600 - 800 zł