Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.126
Nokturn
olej, płótno; 60,5 x 92 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
4 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.128
Starość i młodość
olej, tektura; 33 x 44 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
13 000 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.129
Chłopiec grający na okarynie
olej, płótno; 52,5 x 46 cm;
sygn. u dołu po środku: Z. STRYJEŃSKA.
estymacja: 24 000 - 32 000 zł
estymacja: 24 000 - 32 000 zł
24 000 zł
Mieczysław REYZNER (1861-1941)
Lot No.131
Autoportret z paletą, 1890
olej, płótno; 120 x 85 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: Mieczysław Reyzner Paryż 1890;
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
43 000 zł
Karl SCHAETTE (1884-1951)
Lot No.133
Pejzaż górski
olej, płótno; 80,5 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: C. SCHAETTE / MCHN [Munchen].
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Wacław SZYMANOWSKI (1859-1930)
Lot No.135
Góralskie zaloty, ok. 1920
olej, płótno; 61,5 x 91 cm;
sygn. l. d.: Wacław Szymanowski
estymacja: 30 000 - 38 000 zł
estymacja: 30 000 - 38 000 zł
25 000 zł
Ksawery KANIEWSKI (1805-1867)
Lot No.136
Portret mężczyzny z laską, 1864
olej, płótno dublowane; 72 x 59 cm
sygn. i dat. p. d.: Kaniewski / R. 1864.
estymacja: 5 800 - 7 800 zł
estymacja: 5 800 - 7 800 zł
Malarz nieokreślony, XVII w.,
Lot No.138
Satyr wyciągający cierń ze stopy Oreada
według ryciny Jana Harmensz’a Mullera powstałej
na podstawie rysunku Bartholomeusa Sprangera (1546-1611)
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
11 000 zł
Mieczysław von HABENSTREIT, XIX / XX w.
Lot No.1101
Kominy w Strążyskach, 1910
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 37 x 52 cm;
sygn., dat. i opisana p. d.: Kominy w Strążyskach / M. von Habenstreit / 1910;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Lot No.1102
Izabella Czartoryska, lata 70.
pisak, akwarela, papier; 39 x 29 cm (w świetle pass-partout);
sygn. p. d.: majaberezowska
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
sygn. p. d.: majaberezowska
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
1 500 zł
Jerzy KOŻUCHOWSKI (1893-1967)
Lot No.1103
Kirasjer na koniu
akwarela, papier; 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JKożuchowski;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. l. d.: JKożuchowski;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Nikolai Dimitrievivh PROKOFIEV (1866-1913)
Lot No.1105
Statki na morzu
akwarela, karton naklejony na tekturę; 12,5 x 17,5 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: N. Prokofiev, wraz z datą: 1902.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Lot No.1106
Góral z fajką
pastel, papier; 50 x 35 cm;
sygn. l. d.: St. Górski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. l. d.: St. Górski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 200 zł
Artur MARKOWICZ (1872-1934)
Lot No.1107
Żyd nad księgą
pastel, papier; 28 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany l. d.: Ar. Markowicz / Kraków.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł
estymacja: 2 500 - 3 400 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Lot No.1109
Na skraju lasu
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
34 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: St. Żurawski (ołówkiem);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.1111
Motyw miejski
akwarela, papier; 22 x 13,5 cm;
u dołu napis: OLMPAKWSIMIASTOPNKIA 25 OZ.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Kajetan KOSIŃSKI (1847-1935)
Lot No.1113
Wesele krakowskie
akwarela, tektura; 17,5 x 31 cm;
sygn. l. d.: K. Kosiński.
estymacja: 900 - 1 200 zł
sygn. l. d.: K. Kosiński.
estymacja: 900 - 1 200 zł
900 zł
Józef KIDOŃ (1890-1968)
Lot No.1115
Kazimierz nad Wisłą, 1953
olej, karton; 16,5 x 23,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kidoń 1953 (ołówkiem);
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Danuta SŁUCZANOWSKA-OSADCZY (ur. 1926)
Lot No.1117
Wiejska chata
olej, sklejka, 38 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis: Słuczanowska / ur. 1926 ASPK 1975 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
800 zł
I. CZYŻEWICZ, XX w.
Lot No.1119
Władzia, 1930
olej, sklejka; 99 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: WŁADZIA. / I CZYŻEWICZ / 1930.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.1120
Portret kobiety, ok. 1930
olej, płótno; 70,5 x 50 cm;
sygn. p. d. … (nieczytelna).
estymacja: 5 400 - 7 200 zł
sygn. p. d. … (nieczytelna).
estymacja: 5 400 - 7 200 zł
4 200 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.1121
Portret Jerzego Horodyńskiego
olej, tektura; 41,5 x 31,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1950 / Wlastimil / Hofman
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
3 300 zł
Georg MAJEWICZ (1897 - 1973)
Lot No.1122
Dziki
olej, płótno naklejone na płytę;
68,5 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: G. MAJEWICZ.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł
sygn. p. d.: G. MAJEWICZ.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł
5 000 zł
Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)
Lot No.1123
Budowa
olej, tektura; 22 x 41,5 cm;
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)
Lot No.1125
Pejzaż z Przyszowej, 1928
olej, tektura; 36 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wodzinowski / 26-VII 1928;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
1 900 zł
CIROLI, XX w.
Lot No.1127
Fontanna
olej, deska; 22,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. Ciroli ? (słabo czytelna).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Eugen BRACHT (1842-1921)
Lot No.1129
Pejzaż z polną drogą
olej, płótno; 42 x 55 cm;
sygn. l. d.: EUGEN BRACHT.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
sygn. l. d.: EUGEN BRACHT.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
8 500 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.1131
Postój przed domem, 1951
olej, tektura, 36 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1951
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
6 000 zł
Beatries LEWIN, XX w.
Lot No.1133
Colombina
olej, płótno naklejone na płytę; 61 x 31 cm;
sygn. p. g.: Beatries Lewin.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. p. g.: Beatries Lewin.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł