Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)
Lot No.302
Bez tytułu
grafika komputerowa, papier; 80 x 60 cm.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
2 000 zł
Grzegorz PRZYBOREK (ur. 1949)
Lot No.1301
Z serii: Civilisations, 1992
fotografia barwna, papier (ilfochrome/Ilford); 40,5 x 30,5 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu, na passe-partout: Lodz. October 1992, de la serie - Civilisations,
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
1 900 zł
Jerzy PANEK (1918-2001)
Lot No.1302
Rybak - Autoportret, 1954
drzeworyt, papier; 26 x 35 cm;
sygn. i dat. (?) p. d.: Panek Jerzy 54. (ołówkiem), l. d.: tytuł: :”Rybak"
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
1 000 zł
Jerzy PANEK (1918-2001)
Lot No.1303
Wakacje
drzeworyt, papier; 25 x 33,5 cm (odcisk klocka), 35 x 43 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Panek Jerzy (ołówkiem); tytuł l. d.: "Wakacje" (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Józef GIELNIAK (1932-1972)
Lot No.1305
Improwizacja dla Grażynki V, 1966
linoryt, papier; 20 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Gielniak. (ołówkiem).
estymacja: 3 200 - 4 300 zł
estymacja: 3 200 - 4 300 zł
Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Lot No.1306
Getto warszawski [Ghetto of Warsaw], ok. 1961
Teka z 16 drzeworytami Stefana Mrożewskiego, papier; 30 x 23 cm;
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
1 700 zł
Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Lot No.1307
Poloniae Christianae Millennium 966/1966, 1966
Teka z 12 drzeworytami Stefana Mrożewskiego, wydana w San Francisco
uzupełniony tekstem Heleny Sworakowskiej papier, 31,8 x 26,7 cm;
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
1 700 zł
Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)
Lot No.1308
Małe płonące niebo
linoryt, papier; 13 x 9,5 cm (w świetle passe-partout), 11 x 8,3 cm; (odcisk płyty);
sygn. i opisany pod ryciną: Małe płonące niebo S.Fijałkowski 84 / e.a.V /
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
700 zł
Lot No.1309
Mur
grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
1 500 zł
Roman OPAŁKA - według, odbitki wykonał Henryk OPAŁKA
Lot No.1311
333
kwasoryt, papier Fabriano;
100 x 70,5 cm (wymiar arkusza), 60 x 49,5 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Lot No.1312
Żagiel I
linoryt, papier Fabriano;
100 x 70,5 cm (wymiar arkusza), 68,5 x 48,5 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
1 300 zł
Salvadore DALI (1904-1989) - według
Lot No.1313
Kobieta
litografia, papier; 41 x 29,5 cm (wymiar kompozycji),
49,5 x 34 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Henryk FAJLHAUER (1942-1999)
Lot No.1315
Krokodylowy zaułek II
miedzioryt, papier; 14 x 10,5 cm (w świetle passe-partout),
11 x 7,5 cm (odcisk płyty);
estymacja: 900 - 1 200 zł
11 x 7,5 cm (odcisk płyty);
estymacja: 900 - 1 200 zł
Iwo ZANIEWSKI (ur. 1956)
Lot No.1317
Wnętrze lasu, 1982
litografia barwna (?), papier; 35,5 x 47,5 cm (wymiar odbitki),
39 x 51 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Pablo PICASSO (1881-1973) - według
Lot No.1318
Taniec
grafika, papier, 66 x 51 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Picasso (na kamieniu);
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
700 zł
Ester CARP - KARP (1897-1970)
Lot No.1319
Akt
praca dwustronna, na odwrocie szkic postaci;
ołówek, papier; 38 x 28 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Nicolas CANN
Lot No.1321
Zestaw 4 kompozycji
LE TANGO, LOVES-OLD SWEET SONG, BILLIARDS, CROQUET
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
2 200 zł
Edward DWURNIK (ur. 1943)
Lot No.402
Góry Świętokrzyskie, 2001
akwarela, tempera, papier; 19 x 25,5 cm;
sygn. i dat.: 2001/ E. DWURNIK, u dołu napis: GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
1 800 zł
Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)
Lot No.408
Pejzaż
olej, płótno; 46 x 64,5 cm;
sygn. l. d.: Rzepiński.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
sygn. l. d.: Rzepiński.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
4 500 zł
Jerzy ZIELIŃSKI [JURRY] (1943-1980)
Lot No.410
Pejzaż z Żarnowa (albo Głucha prowincja), 1979
olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. i dat p. d.: Jurry / 79
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
sygn. i dat p. d.: Jurry / 79
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
3 000 zł
Urszula DANIELEWSKA (1942-2015)
Lot No.412
Medytacje jesienne, 1996
akryl, płótno; 115 x 100 cm;
na odwrocie, na blejtramie m. in. opis autorski
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Marian BOGUSZ (1920-1980)
Lot No.414
Kompozycja - Miasto, 1969
olej, rysunek końcówką pędzla, karton naklejony na tekturę; 40,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: m. bogusz 69.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Karol BĄK (ur. 1961)
Lot No.416
W tempie ciszy
olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. p. d.: KB w okręgu / BAK, na odwrocie napis: "W tempie / ciszy".
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
10 000 zł
Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)
Lot No.1401
Jazz - projekt malowidła ściennego, ok. 1960
akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na karton;
20,5 x 36 cm (w świetle passe-partout, o nieregularnym kształcie).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
1 000 zł
Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)
Lot No.1403
Akt zakryty, 1999
technika własna, papier; 43,5 x 36 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 99, l. d. powtórzona sygnatura.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
Marek RUDNICKI (1927-2004)
Lot No.1405
Piękny pokaz, 1980
akwarela, gwasz, płyta; 35,5 x 27 cm;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł