Firma BWC-BUTTES WATCH COMPANY
Lot No.812
Zegarek damski naręczny, mechaniczny, z bransoletką
złoto żółte, 14 K (0,585), szkło; koperta 2,7 x 1 0,7
cm, dł. bransoletki 18, 6 cm; waga łączna 23,200 g.
Szwajcaria, 2 tercja XX w.
estymacja: 3 700 - 4 900 zł
Szwajcaria, 2 tercja XX w.
estymacja: 3 700 - 4 900 zł
Piotr ŁĄTKOWSKI (czynny 1900-1944)
Lot No.813
Laska ze srebrną rączką, secesyjna
drewno hebanowe, lakierowane; srebro pr. 3;
dł. 88 cm, Polska, Warszawa, 1921-1931.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
2 200 zł
Lot No.
814
Lampa salonowa, elektryczna
porcelana, mosiądz; wys. z oprawką 37,5 cm;
Niemcy, Miśnia, XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Niemcy, Miśnia, XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cesarska Fabryka Porcelany (czynna od 1744)
Lot No.816
Para lichtarzy
porcelana biała, brąz złocony; wys. 22 cm;
Rosja, Petersburg, 1894-1917.
estymacja: 5 800 - 7 800 zł
Rosja, Petersburg, 1894-1917.
estymacja: 5 800 - 7 800 zł
Firma rusznikarska A. JAKUBOWSKI W POZNANIU
Lot No.819
Pistolet kapiszonowy, dwulufowy, z pobojczykiem
stal, drewno orzechowe, złoto;
dł. lufy 21,5 cm; Poznań, 1 poł. XIX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
20 000 zł
Johann Baptist HOMANN (1664-1724)
Lot No.822
Mapa Europy
miedzioryt na papierze żeberkowanym, ręcznie kolorowany
akwarelą, 49,3 x 58,3 cm (w świetle pp.);
Norymberga, ok. 1706
estymacja: 2 500 - 3 400 zł
Norymberga, ok. 1706
estymacja: 2 500 - 3 400 zł
Lot No.
824
Zegar ścienny, kartel, w obudowie klasycystycznej
brąz, mosiądz, szkło, tkanina; wys. 72 cm,
Szwajcaria, Genewa, warsztat zegarmistrzowskiej
rodziny Thuiller działającej w XVIII w. we Francji i Szwajcarii
estymacja: 11 000 - 15 000 zł
estymacja: 11 000 - 15 000 zł
Lot No.
825
Lustro neorokokowe
ozdobione rzeźbionymi i złoconymi rocailami, 166,8 x 76 x 25 cm,
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
1 600 zł
Lot No.
826
Szafeczka wisząca w stylu orientalnym
wykonana z mahoniowca i dębiny, 49,5 x 57,5 x 23 cm,
Europa Środkowa z elementami mebla chińskiego, XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Lot No.
828
Postument w manierze Ludwika XVI
drewno złocone, marmur, rafia; wys. 108 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Lot No.
829
Żyrandol 8-ramienny w stylu Księstwa Warszawskiego, zelektryfikowany
mosiądz; wys. 101 cm, szer. w ramionach 76 cm.
Polska, 1 poł. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Polska, 1 poł. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
3 300 zł
Lot No.
1801
Pierścionek z diamentem
diament w starym szlifie, złoto pr. 0.750,
masa całkowita 6.270 g. Okres międzywojenny XXw.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Firma GEORGES FAVRE JACOT (czynna od 1865)
Lot No.1805
Zegarek kieszonkowy, męski, mechaniczny, z dewizką
srebro pr. 84 (0,875), emalia, stal, szkło;
Szwajcaria, Le Locle, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Lot No.
1807
Patera secesyjna na owoce, zwieńczona wazonem
ceramika - kamionka; mosiądz; wys. 48 cm;
Austro-Węgry? Niemcy?; pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
Lot No.
1809
Wachlarz z malowaną sceną rodzajową
kość, papier, akwarela, gwasz; wys. 27 cm, szer. 50,5 cm.
Europa Zachodnia, lata 40. XIX w. (?)
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Fabryka Samowarów BRACI WORONCOWYCH
Lot No.1811
Samowar
mosiądz, drewno toczone; wys. 39 cm;
Rosja, Tuła, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Rosja, Tuła, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Lot No.
1813
Naczynie do wody, z pałąkiem i pokrywą
blacha mosiężna, trybowana i rytowana; miedź; wys. 32 cm;
Indie?; XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Indie?; XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Lot No.
1815
Ikona - Matka Boska Kazańska
tempera na desce silnie wygiętej w łuk, z tyłu 2 szpongi;
35,2 x 30,2 x 5,3 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
35,2 x 30,2 x 5,3 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Lot No.
1817
Kadzielnica z psem Fo, trójelementowa
brąz lany, cyzelowany; wys. 60,5 cm;
Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Lot No.
1819
Kris - puginał malajski, w pochwie
stal damastowa, drewna egzotyczne, łubie, blacha srebrna;
Archipelag Malajski, XIX/XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Lot No.
1821
Tapiseria ze sceną rodzajową
wełna na osnowie wełnianej; 184 x 120 cm.
Francja, Beauvais?; XVIII/XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Lot No.
1823
Podstawa lampy podłogowej, elektrycznej, w duchu secesji wiedeńskiej
blacha miedziana, kuta; wys. 164,5 cm, podstawa 40 x 40,5 cm.
Austro-Węgry, 1 dekada XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Austro-Węgry, 1 dekada XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Lot No.
901
Stolik pomocniczy art déco
z okrągłym niewielkim blatem, fornirowany wzorzystą okleiną z czeczoty brzozowej;
wys. 76 cm, śr. 64,3 cm; Polska, ok. 1930;
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
2 400 zł
Lot No.
902
Para szafek nocnych w stylu art déco
fornirowanych wzorzystą brzozą i różą;
58 x 60 x 35 cm; Polska, lata 20. XX w.;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 000 zł
Lot No.
903
Toaletka eklektyczna
z trójdzielnym lustrem na komodowej podstawie, orzech;
158,5 x 106 x 76 cm; Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
904
Toaletka - pudreza w stylu neorokokowym
jaworowa; 73 x 73 x 40,5 cm;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.;
estymacja: 2 800 - 3 800 zł
estymacja: 2 800 - 3 800 zł
2 000 zł
Lot No.
905
Stół w stylu Ludwika Filipa
okrągły, wsparty na czwórnogu, mahoniowy; 76 x śr. 83 cm;
Europa Środkowa, po poł. XIX w.;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
1 700 zł
Lot No.
906
Komplet siedzisk w stylu Ludwika Filipa
złożony z czterech krzeseł o falistych liniach szkieletu, mahoniowych;
krzesła - 96 x 47 x 47 cm; Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
1 200 zł