Stanisław PACIOREK (1889-1952)
Lot No.1128
Kościółek św. Bartłomieja w Mogile, 1942
olej, tektura; 48 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St.Paciorek / Mogiła 942 III.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)
Lot No.1130
Sad, 1937
olej, tektura; 48,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: A. Chrzanowski 937.;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.1132
Na wietrze
olej, sklejka; 49 x 39 cm;
na odwrocie napis: Ofiarowane / JWP. (…) / M. (słabo czytelny).
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Jan CHWIERUT (1901-1973)
Lot No.1134
Stare mury z Krakowa, 1959
olej, tektura; 46,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Chwierut / 1959 r (ołówkiem);
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Aleksander LASZENKO (1883 - 1944)
Lot No.1136
W drodze do Bagdadu
olej, płótno na tekturze, 69 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: A Laszenko / Le Cair 1924
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
Lot No.
201
Kapliczka neogotycka zwieńczona krzyżem
drewno dębowe, snycerka; cyna - odlew brązowiony;
wys. 117 cm, szer. 47,5 cm, głęb. 22,5 cm.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Autor nieokreślony
Lot No.1201
Święty Łukasz Ewangelista
drewno dębowe; wys. 44 cm, szer. 31,5 cm, głęb. 15 cm.
Europa Środkowa, 1 poł. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Europa Środkowa, 1 poł. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Lot No.
1203
Posąg buddy - Bodhisattva Avalokitesvara
drewno polichromowane; 74 cm;
Chiny ?, 1 poł. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Chiny ?, 1 poł. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
R. LULLIER (czynny w 1 poł. XX W.)
Lot No.1205
Kobieta z psem, rzeźba gabinetowa
kompozycja metali polichromowana, kość (imitacja?)
polichromowana; marmur, czarny marblit; mosiądz;
Europa Zachodnia, Francja? lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Edward HARTWIG (1909-2003)
Lot No.302
Zestaw 4 fotografii z motywami Dubrownika
fotografie czarno-białe, papier fotograficzny;
ok. 17 x 24 cm (trzy fotografie), 22,5 x 17 cm
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Józef GIELNIAK (1932-1972)
Lot No.304
Improwizacja dla Grażynki II, 1965
linoryt, bibuła, 15,5 x 20,5 cm (wymiar kompozycji),
16,7 x 21,2 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)
Lot No.305
Bez tytułu
grafika komputerowa, papier naklejony na piankę; 50 x 65 cm (wymiar arkusza);
sygn. śr. d.: Beksiński (flamastrem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
2 600 zł
Bronisław SCHLABS (1920-2009)
Lot No.1301
Fotogram, 1957
fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny naklejony na płytę; 39,5 x 29,5 cm;
na odwrocie autorska (?) nalepka z maszynowym napisem: FOTOGRAM 1957
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Stefan ARCZYŃSKI (ur. 1916)
Lot No.1303
Radość
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 24 x 18 cm;
na odwrocie stempel autorski Stefana Arczyńskiego; oraz odręcznie napisany nr 44/6 (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Witold CHROMIŃSKI (1913-1977)
Lot No.1305
Jesienne cienie
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 39,4 x 28,9 cm;
na odwrocie stempel autorski Witolda Chromińskiego, stempel ZAIKS-u, odręczne napisy i nr: Jesie
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Eugeniusz BGANCEW (ur. 1968)
Lot No.1307
Zestaw 4 fotografii erotycznych
fotografia czarno-biała, papier; 40 x 30 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana na odwrocie ołówkiem: (...) - cyrylicą 2015 (lub 2016) r. (...) - sygnatura
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Paweł WEINREB (ur. 1978)
Lot No.1309
Bez tytułu, 2017
litografia, druk cyfrowy, papier; 64 x 80 cm (wymiar kompozycji); 70 x 100 cm (wymiar arkusza); opisany l. d. : E / A , sygn. p. d.: WEINREB 2017 (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Lot No.1310
PO 743, 1999-2000
grafika komputerowa, 79 x 59 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
2 600 zł
Jan WAŁACH (1884 - 1979)
Lot No.1311
Teka 30 drzeworytów
wydana: Bielsko-Biała 1979 rok;
drzeworyt, papier czerpany; 42,5 x 30 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Bogdan ACHIMESCU (ur. 1965)
Lot No.1313
G.R.U., 1999
Grafika komputerowa (?), papier; 64 x 51 cm (odcisk płyty), 76 x 57 cm (wymiar arkusza);
u dołu opis autorski wraz z sygnaturą
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Edward DWURNIK (ur. 1943)
Lot No.1315
Figura na przetrwanie, 1985
sucha igła podkolorowana akwarelą, papier; 63 x 50,5 cm (odcisk płyty), 75,6 x 55,4 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: E. Dwurnik 85 (ołówkiem); opis l.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Stanisław DAWSKI (1905-1990)
Lot No.1317
Adam i Ewa
sucha igła, papier; 21,8 x 16,4 cm (odcisk płyty), 28,8 x 23 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Dawski. (ołówkiem); pośrodku u dołu oznaczenie: s.i. (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
700 zł