Adam MICKIEWICZ, Elwiro ANDRIOLLI
Lot No.1
Pan Tadeusz
czyli ostatni zajazd na Litwie. Historya szlachecka
z 1811 i 1812 r.; Lwów [1889]; 37 x 27 cm,
oprawa płótno niebieskie po konserwacji
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
4 000 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.2
Album
Warszawa, 1873-1876, nakład i druk Salomona Lewentala,
46 x 67 cm, oprawa wydawnicza twarda, płótno
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
6 000 zł
Wacyf BOUTROS-GHALI (1878-1958) Adam STYKA
Lot No.3
Les Perles Éparpillées [« Rozsypane perły »]
druk, papier czerpany, z filigranem; oprawa - półskórek brązowy;
Francja, Paryż, 10 lutego 1923
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Witold WOJTKIEWICZ (1879-1909)
Lot No.4
Albin i Klara - Śluby Panieńskie (Jadwiga Mrozowska i Andrzej Milewski), 1904
autolitografia barwna, papier; 29,8 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: Wojtkiewicz;
estymacja: 5 000 - 6 800 zł
estymacja: 5 000 - 6 800 zł
4 500 zł
Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)
Lot No.5
Rysunki - notatki ze szkicownika artysty z czasu I wojny światowej [16 rysunków naklejonych na cztery plansze], 1915
ołówek, kredki (2 rysunki), papier;
rysunki - ok. 8,5 x 15 cm (każdy),
plansze - szary karton 50 x 35 cm;
estymacja: 5 700 - 7 600 zł
estymacja: 5 700 - 7 600 zł
5 000 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Lot No.7
Portret Feliksa Mangghi Jasieńskiego
litografia barwna, gwasz, papier żeberkowy;
44 x 57 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół (piórkiem, tuszem)
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
23 000 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Lot No.8
Studium konia
ołówek, papier; 19 x 25 cm (w świetle passe-partout);
napis p. d.: PM (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
napis p. d.: PM (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
2 700 zł
Lot No.
1001
KATALOG ilustrowany wystawy sztuki polskiej od roku 1764-1886.
Wydał Dr. Jan Bołoz Antoniewicz profesor Uniwersytetu.
Z 75 illustracyami. Lwów 1894,
Nakładem Dyrekcyi Powszechnej Wystawy Krajowej.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
napisał Mieczysław Treter
Lot No.1003
Jan MATEJKO
Osobowość artysty, twórczość, forma i styl.
385 rycin w tekście i 40 tablic oraz 2 tablice synchronistyczne;
Lwów - Warszawa 1939.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Lwów - Warszawa 1939.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Lot No.
1005
Rok 1863 w malarstwie polskiem
63 reprodukcyi. Lwów, Warszawa [1917]. H. Alternberg,
36 x 28 cm,oprawa płócienno-kartonowa, tytulatura tłoczona złotem.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
800 zł
Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych wWarszawie
Lot No.1006
Księga jubileuszowa.
Warszawa 1936,
64 tablice w rotograwiurze z malarstwem polskim
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
1 000 zł
Lot No.
1007
ALBUM LEGJONÓW POLSKICH
Główna Księgarnia Wojskowa,
Warszawa 1933, 34 x 27 cm;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Warszawa 1933, 34 x 27 cm;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Władysław SKOCZYLAS (1983-1934)
Lot No.1009
Janosika imię nigdy nie zaginie
drzeworyt, papier;
21,5 x 13,5 cm (kompozycja).
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
21,5 x 13,5 cm (kompozycja).
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
1 000 zł
Edmund BARTŁOMIEJCZYK (1885-1950)
Lot No.1011
Wyjazd w pole, 1933
drzeworyt, papier; 20 x 24,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. l. g. na klocku, monogram wiązany: EB.
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)
Lot No.1013
Orfeusz i Eurydyka
drzeworyt, papier; 39,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Dretler-Flin (ołówkiem),
estymacja: 900 - 1 100 zł
estymacja: 900 - 1 100 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Lot No.1015
Akt tyłem
ołówek, papier; 46 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Żu.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
sygn. p. d.: St. Żu.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Stanisław ROLICZ (1913-1998)
Lot No.1017
Porwanie Europy, 1944
miedzioryt, papier; 13,5 x 12,5 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. w kompozycji p. d.: WILNO / STR / 19-IV-1944
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)
Lot No.101
Spotkanie towarzyskie
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
21 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: z. p. (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
1 500 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.102
Widok miejski
ołówek, akwarela, papier,
19,8 x 28 cm
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
19,8 x 28 cm
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
2 100 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.103
Kujawiak
szablon ręcznie kolorowany gwaszem (pochoir), papier;
27,5 x 21 cm;
sygn. p. d.: Z. Stryjeńska (ołówkiem)
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
27,5 x 21 cm;
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
1 600 zł
Jan CYBIS (1897-1972)
Lot No.104
Sekwana przy placu Zgody, 1947
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 32 x 49,5 cm;
sygn., dat. i opisana p. d.: Jan Cybis Paryż 1947;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
3 200 zł
Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Lot No.105
Molo w Orłowie, 1924
gwasz, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1924.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
5 500 zł
Marian TURWID (1905-1987)
Lot No.106
Zielona chusteczka
pastel, papier żeberkowy; 46,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: TM (częściowo przetarta).
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
2 700 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Lot No.107
Góral z fajką
pastel, papier; 47,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Górski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. l. d.: St. Górski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 800 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.108
Janosik przy ognisku, 1925
gwasz, papier; 36,5 x 51 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. STRYJEŃSKA 1925.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
15 000 zł
Karol KOSSAK (1896-1975)
Lot No.109
Zaprzęganie koni
akwarela, papier; 39 x 53 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: KKossak.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. p. d.: KKossak.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 200 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Lot No.110
Z kościoła
akwarela, papier naklejony na tekturę; 35,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: S. Gibiński.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. p. d.: S. Gibiński.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 500 zł
Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)
Lot No.114
Pejzaż jasny, 1955
olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: H. Rudzka C.;
estymacja: 26 000 - 34 000 zł
sygn. p. d.: H. Rudzka C.;
estymacja: 26 000 - 34 000 zł
Lot No.116
Upust wody
olej, płótno; 36,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. p. d.: S Jaxa;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
3 000 zł
Rafał WĄSOWICZ (1867-1944)
Lot No.118
Snopy siana, 1921
olej, płótno; 65,5 x 120 cm;
sygn. i dat. p. d.: RafałWąsowicz 921 (ryte końcówką pędzla).
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Bolesław SZAŃKOWSKI (1873-1953)
Lot No.119
Cyganka
olej, tektura; 50 x 37 cm;
sygn. p. d.: Szańkowski.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
sygn. p. d.: Szańkowski.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
7 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.120
Melodia grobów, 1921
olej, tektura; 29,5 x 38 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Wlastimil Hofmann / Bonarka 1921;
estymacja: 24 000 - 32 000 zł
estymacja: 24 000 - 32 000 zł
19 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.121
Kobieta i Amor, 1958
olej, płótno, 54,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofmann/ 1958
estymacja: 26 000 - 35 000 zł
estymacja: 26 000 - 35 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.122
Dziewczyna z czerwonymi kwiatami, 1968
olej, płótno; 60 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1968.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
4 000 zł