Lot No.
1204
Krucyfiks
drewno czernione, lakierowane; kość; blacha srebrna;
wys. 46 cm, szer. 24,7 cm, głęb. 6,2 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
PAŃSTWOWA SZKOŁA PRZEMYSŁU DRZEWNEGO1918-1939
Lot No.1206
Orzeł
drewno barwione, pokryte lakierem;
wys. 22,3 cm, szer. 11 cm, głęb. 18,5 cm.
Polska, Zakopane, 1932
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Polska, Zakopane, 1932
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Lot No.
1208
Koziołek
brąz, odlew patynowany;
wys. 21 cm, podstawa 19,5 x 8,5 cm.
Europa Środkowa, Skandynawia?; XX w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)
Lot No.302
Akt kobiety, 1995
serigrafia barwna, papier; 42,5 x 38 cm (wymiar kompozycji),
45 x 40 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
6 500 zł
Józef GIELNIAK (1932-1972)
Lot No.304
Moim bliźnim, 1962
linoryt, papier; 27,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Gielniak (ołówkiem);
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
6 000 zł
Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)
Lot No.305
Zuzanna, 1938
ołówek, karton; 18 x 16,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: SZ 38 (ołówkiem); tytuł p. d.: ZUZANNA (ołówkiem);
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
6 000 zł
Andrzej DUDEK-DÜRER (ur. 1471)
Lot No.1301
Meta... Akceleracja I ver III, 2007
fotografia barwna, werniksowana, solwentografia,
płótno; 50,2 x 66,7cm;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
płótno; 50,2 x 66,7cm;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)
Lot No.1303
Bez tytułu
grafika komputerowa, papier; 88,5 x 88,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie opis: ZBeksiński (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
1 900 zł
Lot No.1304
PO234, 1998
grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
1 200 zł
Lot No.1305
Bez tytułu, 1999
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
3 300 zł
Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)
Lot No.1307
Miodowy miesiąc IV, 1967
autocynkografia, papier; 49,8 x 64,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: „Miodowy miesiąc IV 35/50 autocynkografia 1967 (A.P.)
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Yarosłav KACHMAR (ur. 1955)
Lot No.1309
Enigma III, 2004
technika własna, papier;
29,5 x 29,5 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)
Lot No.1311
Ewa, 1926
drzeworyt, papier; 14,8 x 9,8 cm (odcisk klocka);
sygn. i dat. p. d.: St. Raczyński / 926 (ołówkiem),
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)
Lot No.1313
Zuzanny, 1979
akwaforta, akwatinta barwna, papier; 57,5 x 44,5 cm (odcisk płyty);
poniżej kompozycji sygn. p. d.: Konrad Srzednicki (ołówkiem),
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Edward DWURNIK (ur. 1943)
Lot No.1315
Chora kobieta, 1987
akwaforta, papier; 64,5 x 49 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: EDwurnik / 87 (ołówkiem),
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Robert BARTEL (ur. 1962)
Lot No.1317
Anioł, 1988
akwaforta, akwatinta, papier; 57,5 x 46 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.; R. Bartel ' 88 r (ołówkiem),
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Krystyna PIOTROWSKA (ur. 1946)
Lot No.1319
Autoportret z Vincentem, 1993
akwaforta, akwatinta, papier; 66 x 98 cm.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)
Lot No.1321
Akt
ołówek, papier; 14 x 8,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: HRC.
estymacja: 900 - 1 200 zł
sygn. l. d.: HRC.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Erna ROSENSTEIN (1913-2004)
Lot No.1323
Kompozycja, 2000
akwarela, tusz, papier bordowy; 15,5 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu: II/2000 E. Rosenstein (ołówkiem);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Tadeusz KANTOR (1915-1990)
Lot No.401
Projekt kostiumu do spektaklu: Umarła klasa
pisak, gwasz, papier bibułkowy; 30 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: TKantor.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
sygn. p. d.: TKantor.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Tadeusz KANTOR (1915-1990)
Lot No.404
Projekt scenografii
gwasz, collage, papier; 16 x 23 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
17 000 zł
Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)
Lot No.405
Bez tytułu, l. 60 XX w.
gwasz, papier; 31 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SGier (długopisem, słabo czytelnie);
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
8 000 zł
Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)
Lot No.406
Oczekiwanie, 1992
pastel, papier; 73,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1992 / Stasys.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 100 zł
Tadeusz DOMINIK (1928-2014)
Lot No.407
Pejzaż ok. 2004
akryl na podrysowaniu ołówkiem, płótno; 73 x 100 cm; sygn. p. d.: Dominik;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
20 000 zł
Lot No.408
Bez tytułu, 1975
olej, płyta; 72,5 x 88 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI / 1975
estymacja: 80 000 - 110 000 zł
80 000 zł
Zbylut GRZYWACZ (1939-2004)
Lot No.409
Czartogon, lata 70. XX w.
olej, płótno; 90 x 40 cm;
na odwrocie napis flamastrem: CZARTOGON.
estymacja: 9 000 - 13 000 zł
estymacja: 9 000 - 13 000 zł
Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)
Lot No.410
Scena rodzajowa, 1955
olej, płótno; 33 x 43 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kobzdej / 55.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
5 000 zł
Zbigniew M. DOWGIAŁŁO (ur. 1961)
Lot No.411
Fruwający Picasso w trakcie latania, 1986-1995
akry, olej, płótno; 150 x 180 cm;
sygn. i dat p. d.: 1986-95 Dowgiałło;
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Maria KORSAK (1907/8-2002)
Lot No.413
Obozowisko nad jeziorem
olej, płótno; 55 x 73 cm;
sygn. p. d.: M. Korsak.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
sygn. p. d.: M. Korsak.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
2 100 zł