Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)
Lot No.416
Martwa natura, 1973
olej, płótno; 60 x 77 cm;
sygn. l. d.: T;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
sygn. l. d.: T;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Jan SZANCENBACH (1928-1998)
Lot No.420
Magnolie i owoce, 1997
olej, płótno; 95 x 85 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
14 000 zł
Włodzimierz SZYMAŃSKI (ur. 1960)
Lot No.1402
Kompozycja, 1990/91
collage, tusz, pióro, pędzel, akwarela, gwasz, papier czerpany;
72 x 51 cm;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
72 x 51 cm;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Włodzimierz DAWIDOWICZ (ur. 1940)
Lot No.1404
Światła, 2007
akryl, płótno; 61,5 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Włodzimierz Dawidowicz / „ŚWIATŁA” / akryl + płótno 2007. MIECHÓW / 61 x 50.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Lot No.1405
Kompozycja, 2014
akryl, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: WD;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
sygn. p. d.: WD;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
1 300 zł
Paweł WRÓBEL (1913-1984)
Lot No.1408
Żaglówki, l. 70. XX w.
akryl, płótno naklejone na sklejkę; 40 x 27,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: WróbelP197… [6 lub 8].
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Ludwik WIĘCEK (?)
Lot No.1411
Zwiastowanie pasterzom
olej, płyta; 38 x 52,5 cm.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Edward DWURNIK (ur. 1943)
Lot No.1415
Zambrów, 2015
olej, płótno; 24 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany: ZAMBRÓW E.DWURNIK 2015;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Zdzisław MEYRO-MAJROWSKI (ur. 1952)
Lot No.1416
Bez tytułu
olej, płótno; 61 x 46 cm.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
2 000 zł
Anna KARPOWICZ-WESTNER (ur. 1951)
Lot No.1417
Malarka z pędzlem, 2015/16
olej, płótno; 41 x 51 cm;
sygn. l. d.: A.Karpowicz-W;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
sygn. l. d.: A.Karpowicz-W;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Piotr TUREK (ur. 1961)
Lot No.1418
Rozmowa koloraturowa XIV, 2016
olej, płótno; 38 x 38 cm;
sygn. i dat. p. d.: Turek / 2016;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
1 900 zł
Wojciech KOPCZYŃSKI (ur. 1955)
Lot No.1419
Auto, 2010
olej, collage, płótno; 40 x 120 cm;
na odwrocie opisany: WOJCIECH / KOPCZYŃSKI / 2010.
estymacja: 3 800 - 5 000 zł
estymacja: 3 800 - 5 000 zł
Katarzyna KARPOWICZ (ur. 1985)
Lot No.1420
Siostry, 2016
olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kat.Karpowicz 16 R;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
3 200 zł
Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)
Lot No.1422
Ostatnia Wieczerza [Maria Magdalena obmywająca stopy Chrystusowi - tytuł z odwrocia obrazu], 1947
tempera, deska;
31,5 x 72 cm (w autorskiej listwie ramowej);
estymacja: 20 000 - 28 000 zł
estymacja: 20 000 - 28 000 zł
17 000 zł
Andrzej URBANOWICZ (1938-2011)
Lot No.501
Kwadrat słońca - lewy, 2001
kompozycja przestrzenna, elementy kartonu na płycie; 102 x 102 x 8 cm (wymiar w
skrzynkowej oprawie);
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
skrzynkowej oprawie);
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Pablo PICASSO (1881-1973) - projekt
Lot No.503
Półmisek z pejzażem i datą: 8.12.53 na kołnierzu
farby ceramiczne -czarna(tło) i barwne, szkliwo ołowiowe; wys. 4 cm, 38 x 31 cm
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
15 000 zł
Lot No.
601
Lampa na biurko, elektryczna, z liśćmi platanu
Francja, David Gueron DEGUÉ (1892-1950),
Cristallerie de Compiegne (od 1919),
Verrerie d’Art Degué, Paris (od 1926), lata 20. XX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
LEGRAS & Cie
Lot No.603
Wazon z liśćmi klonu
szkło warstwowe, otrawiane, powlekane;
farby emaliowe; wys. 38,5 cm;
Francja, St. Denis pod Paryżem, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
farby emaliowe; wys. 38,5 cm;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
3 600 zł
Lot No.
604
Lampa buduarowa, elektryczna, z gałązkami róż
Francja, Nancy, DAUM FRÉRES (Jean-Louis-Auguste -1854-1909,
Jean-Antonin - 1864-1930) Verrerie de Nancy, 2 dekada XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Wytwórnia Goldscheider (1885-1953)
Lot No.606
Figurka art déco: dziewczyna z foksterierem
Austria, Wiedeń, okres Waltera i Marcela Goldscheiderów,
model: Stephan Dakon (1904-1992), lata 30. XX wieku.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
Lot No.
608
Para wazonów z dekoracją z ptakiem i gałązką róż
Francja?, nieokreślona wytwórnia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
ÉMILE GALLÉ ( 1846-1904)
Lot No.1601
Wazonik z gałązkami dzikiej róży
wys. 16,2 cm;
Francja, wytwórnia w Nancy, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
wys. 16,2 cm;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
1 700 zł
ÉMILE GALLÉ ( 1846-1904)
Lot No.1602
Wazonik z gałązkami i kotkami brzozy
szkło warstwowe, otrawiane, powlekane; wys. 15 cm;
Francja, Nancy, wytwórnia Gallé
po śmierci założyciela (1904-1914)
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Lot No.
1603
Wazon dekoracyjny
szkło wielobarwne, wys. 38,5 cm.
Włochy, Murano (?), 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
2 000 zł
Wytwórnia Rosenthal, zakład Bahnhof-Selb
Lot No.1604
Zespół serwisowy - śniadaniowy mit Perlrand, dla 10 osób (+ 3 filiżanki ze spodkami)
Niemcy, proj. Philip Rosenthal z ok. 1920,
lata ok. 1923-1925.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
lata ok. 1923-1925.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Lot No.
1605
Talerz dekoracyjny famille verte, z egzotycznym ptakiem i chryzantemami
Chiny, okres Kangxi (1661-1722) ?,
XVIII w.? (XIX w.).
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
XVIII w.? (XIX w.).
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
1 900 zł
Norblin & Co (Norblin, Bracia Buch i Werner)
Lot No.701
Patera secesyjna
stop verit cechowany;
szkło; wys. 28,3 cm, średn. 27,2 cm.
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
2 200 zł
J. Fraget (firma czynna 1824-1944)
Lot No.702
Taca dwuuszna
plater cechowany (WARSZAWA/FRAGET/PLAQUE, 1);
wys. 7 cm, szer. 84 cm, głęb. 56 cm
Warszawa, lata 50. XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Warszawa, lata 50. XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
1 800 zł