Lot No.
608
Wazon dekoracyjny
szkło wielobarwne, wys. 38,5 cm.
Włochy, Murano (?), 2 ćw. XX w., wys. 36 cm
Cena wywoławcza.
3 200 zł
Lot No.
610
Półmisek z dekoracją Zwiebelmuster
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
XVIII/XIX w. - pocz. XIX w.
XVIII/XIX w. - pocz. XIX w.
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Lot No.
611
Para papug
Francja, Sevres lub naśladownictwo
(Edme Samson?, Paryż), XIX w.
(Edme Samson?, Paryż), XIX w.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
900 zł
Lot No.
612
Niedźwiedź polarny
Nieokreślona wytwórnia europejska
- model autorski (Niemcy?, Dania?) XX w.
Cena wywoławcza.
3 000 zł
2 800 zł
Lot No.
614
Waza do ponczu (bowla) z pokrywą, model Kolnisch Braun
Niemcy, Westerwald, Hohr - Grenzhausen,
wytwórnia Reinhold Merkelbach, lata 1916-1945,
proj. Paula Wynanda (1879-1956) z ok. 1930.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Lot No.
616
Wazon o trzech uchwytach zoomorficznych
Belgia, Bouffioulx, Roger Guerin (1896-1954),
1 ćw. XX w.
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Lot No.
1602
Wazon z korowodem bachicznym
szkło miodowe, barwione w masie, fasetowane,
Czechy, Karlovy Vary, Moser (nie sygnowany); ok. 1920.
Cena wywoławcza.
800 zł
Lot No.
1604
Żardiniera neobarokowa, kobaltowa
Francja, Luneville, wytwórnia Keller et Guerin,
lata 1880 - 1920
lata 1880 - 1920
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Lot No.
1606
Pan Twardowski na kogucie
Polska, Ćmielów, proj. Tadeusza Szafrana (1886-1955)
z okresu międzywojennego, realizacja powojenna
(lata 60./70. XX w.)
(lata 60./70. XX w.)
Cena wywoławcza.
500 zł
Lot No.
1608
Wazka Imari z pokrywką,w oprawie z brązu
porcelana: Japonia, Arita XIX/XX w.
oprawa metalowa: Europa, XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Lot No.
1610
Para wazonów Imari
porcelana, kobalt podszkliwny,
czerwień żelaza naszkliwnie, złocenia; wys. 31,8 cm;
Japonia, XIX w. lub XIX/XX w.
Japonia, XIX w. lub XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Lot No.
701
Buliera z podgrzewaczem na statywie
metal niklowany nie sygnowany;
wys. 28 cm, szer. 26 cm, głęb. 21 cm.
Francja ?, lata 20.-30. XX w.
Francja ?, lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza.
1 100 zł
800 zł
Lot No.
702
Cukiernica skrzynkowa
plater cechowany, wys. 14,5 cm,
szer. 14 cm, głęb. 11,5 cm.
Niemcy ?, k. XIX w.
szer. 14 cm, głęb. 11,5 cm.
Niemcy ?, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
2 800 zł
Lot No.
704
Taca
plater cechowany; Warszawa, Fabryka
Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget,
1852-1860
1852-1860
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Lot No.
705
Dzbanek do wina
stop cynowy Gallia, srebrzony sygnowany;
Francja, Manufacture de L’Alfenide, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
900 zł
700 zł
Lot No.
706
Kropielnica kościelna (aspersorium)
plater nie cechowany; wys. 29 cm,
szer. 44,6 cm, głęb. 18,7 cm.
Francja ?, 2 poł. XIX w.
szer. 44,6 cm, głęb. 18,7 cm.
Francja ?, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Lot No.
712
Półmisek owalny
srebro cechowane, waga 1592 g.
Paryż, wytwórnia sreber Adolphe Boulenger,
1876-1899
1876-1899
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Lot No.
713
Paterka z pałąkiem
srebro próby 3 cechowane, waga 520 g.
Wiedeń, k. XIX w.
Wiedeń, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
1 600 zł
1 200 zł
Lot No.
714
Solniczka
srebro próby 84 cechowane, waga 71 g.
Petersburg, Karl Bojanowski, 1860?
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Lot No.
717
Garnitur do kawy
srebro cechowane głową Minerwy; waga 1540 g.
Francja, k. XIX w.
Francja, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Lot No.
720
Kabaret empirowy
srebro próby 1 cechowane, waga srebra 648 g.
Paryż, złotnik Ambroise Mignerot (czynny 1808-1818),
ok. 1810
ok. 1810
Cena wywoławcza.
2 400 zł
Lot No.
722
Paterka z dekoracją w typie barokowym
srebro próby 800 cechowane, waga 182 g.
Niemcy, k. XIX w.
Niemcy, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
900 zł
Lot No.
1703
Tabakierka
srebro cechowane; wys. 2 cm,
szer. 9 cm, głęb. 6 cm; waga 93 g.
Hanau, wytwórnia Johann S. Kurz und Co, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
800 zł