Jan BUŁHAK (1876-1950)
Lot No.1
Dwór
fotografia czarno-biała, brom, papier; 10,5 x 15,5 cm;
sygn. p. d.: JAN BUŁHAK / WARSZAWA (suchy tłok)
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Jan BUŁHAK (1876-1950)
Lot No.3
Pałac pod Mińskiem
fotografia czarno-biała, brom, papier; 15,5 x 11,5 cm;
sygn. p. d.: JAN BUŁHAK / WILNO (suchy tłok)
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Horazio UGUCCIONI BOLOŃCZYK, XVI/XVII w.
Lot No.5
Rękopis - In Christi Nomine, 1602
piórko, tusz, akwarela, pergamin; 22,7 x 17 cm;
12 zapisanych stron
12 zapisanych stron
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Emil KUNKE (1896-1943)
Lot No.7
Czarownice
litografia, papier; 26,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 19. E. Kunke 31;
tytuł autorski l. d.: Czarownice
sygn. p. d.: 19. E. Kunke 31;
Cena wywoławcza.
2 700 zł
Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)
Lot No.9
Głowa dziecka
litografia, papier; 24 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JÓZEF CHEŁMOŃSKI
sygn. p. d.: JÓZEF CHEŁMOŃSKI
Cena wywoławcza.
1 500 zł
1 500 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Lot No.13
Malarz i harfistka
piórko, tusz, papier, 28 x 20 cm;
sygn. p. d.: AU
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza.
1 000 zł
900 zł
Lot No.14
Malarz i muza
sygn. p. d.: AU
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza.
1 000 zł
900 zł
Karol KOSSAK (1895-1975)
Lot No.15
Konie robocze na Służewcu, 1951
ołówek, papier, 21 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: K Kossak / Służewiec
Cena wywoławcza.
1 300 zł
1 200 zł
Rajmund KANELBA (1897-1960)
Lot No.17
Śpiąca
tusz, papier; 40 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. (ołówkiem): kanelba
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Artur MARKOWICZ (1872-1934)
Lot No.19
Rozmowa przy stole
węgiel, papier, 25,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: A. MARKOWICZ.
sygn. p. d.: A. MARKOWICZ.
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.21
Scena z Antygony
piórko, tusz, akwarela, papier;
23 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Malczewski
sygn. l. d.: J. Malczewski
Cena wywoławcza.
4 700 zł
6 300 zł
Marian NIŻYŃSKI (1910-1943)
Lot No.23
Akt męski
węgiel, papier; 109 x 63 cm;
sygn. p. d.: Marian Niżyński
sygn. p. d.: Marian Niżyński
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Leopold GOTTLIEB (1879-1934)
Lot No.25
Portret mężczyzny, 1932
węgiel, papier; 44,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: l. gottlieb; napis l. d.: Jasło 932
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)
Lot No.26
Główka dziewczynki, 1903
ołówek, papier; 14 x 11 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku u dołu: WS / 1903
Cena wywoławcza.
8 000 zł
9 000 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Lot No.101
On i ona
tusz, akwarela, papier; 29 x 20 cm;
sygn. p. d.: maja berezowska
sygn. p. d.: maja berezowska
Cena wywoławcza.
1 800 zł
2 800 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Lot No.102
Koteczki, 1953
sygn. i dat. p. d.: maja berezowska 53
Cena wywoławcza.
1 800 zł
2 800 zł
Artur MARKOWICZ (1872-1934)
Lot No.103
Grający w szachy
pastel, papier; 25,3 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: A.M.
sygn. p. d.: A.M.
Cena wywoławcza.
2 200 zł
Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)
Lot No.105
Plaża w Rio, 1947
akwarela, papier; 31,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski. / Rio - 1947. (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
8 300 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.107
Wyprawa po chrust
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
22,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Lot No.110
Jesień w Bystrej, ok. 1925
akwarela, papier; 32 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opis. l. d.: jFałat/ Bystra
Cena wywoławcza.
13 000 zł
16 000 zł
Janusz Maria BRZESKI (1907-1957)
Lot No.111
Kwiaty polne, 1944
gwasz, papier; 30,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat.: JMBrzeski / 44
sygn. i dat.: JMBrzeski / 44
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Franciszek SUNDERLAND (1. poł. XX w.)
Lot No.113
Motyw warszawski z widokiem na kościół św. Anny
akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: FRANCISZEK SUNDERLAND
Cena wywoławcza.
1 600 zł
1 600 zł
Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)
Lot No.116
Pejzaż z Wiśniowej, 1935
akwarela, papier; 35,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rzepiński / Wiśniowa 35.
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Władysław SERAFIN (1905-1988)
Lot No.117
Chmury nad górami
akwarela, papier; 37,5 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Serafin / 1970 ?
(data częściowo schowana pod passepartout)
Cena wywoławcza.
2 500 zł
2 500 zł
Michał ICHNOWSKI (1857-1915)
Lot No.120
Portret kobiety, 1905
pastel, papier; 37,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: M Ichnowski; data p. g.: 1905
Cena wywoławcza.
4 500 zł
2 900 zł