Malarz nieokreślony, w typie dzieł Ageliki Kauffmann, pocz. XX w.
Lot No.97
Portret Klementyny Brzezickiej
olej, płótno; 62 x 49,5 cm;
na odwrocie napis: Klementyna Brzezicka / żona Wojciecha / z domu Wilżanka.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
9 000 zł
Emile VERNON (1872-1919) - według
Lot No.98
Portret kobiety z pieskiem
olej, płótno dublowane;
80 x 59,5 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
80 x 59,5 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Malarz nieokreślony, flamandzki?, XVII w.
Lot No.101
Pokutująca Magdalena
olej, deska; 43 x 27,7 cm;
u dołu nieczytelny napis (?).
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
u dołu nieczytelny napis (?).
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
John Eaton WALKER (ok. 1820- ok. 1880)
Lot No.103
Portret kobiety, 1865
olej, płótno; 26 x 21 cm;
sygn. i dat. p. d.: J' Eaton Walker 65.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Malarz nieokreślony, w typie malarstwa holenderskiego, 2. poł. XVII w.
Lot No.106
Scena rodzajowa przed karczmą
olej, płótno dublowane;
83 x 117,5 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
83 x 117,5 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Franz Xaver BERGMANN (1861-1936)
Lot No.202
Figurki: Słoń i Kotek z myszką
Słoń - brąz, kość, odlew; 8,5 x 12,5 x 8,5 cm.
Kotek z myszką - brąz polichromowany na zimno, 3 x 7,6 x 2,5 cm. Austria, Wiedeń, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Giuseppe MORETTI (1857-1935)
Lot No.204
Popiersie mężczyzny
brąz, wys. 27 cm; sygn. z tyłu rzeźby: „Moretti / 1913”.
Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
207
Dziewczyna z gołębiami
kompozycja metali malowana, podstawa drewniana, toczona; wys. 45,5 cm;
Francja, XIX/XX w., powtórzenie późniejsze.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Guillaume COUSTOU (1677-1746) - według
Lot No.209
Ujeżdżanie koni - para rzeźb - „Konie z Marly”
cyna malowana; wys. każdej rzeźby 30 cm;
Francja, XVII w.; nie sygn. [odlewy współczesne, XX w.]
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Lot No.
211
Po kąpieli
gips malowany na złoto; wys. 42 cm; szer. 14 cm; głęb. 15 cm;
sygn. z tyłu słabo czytelnie: „ALGRO...” (?)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Lot No.
214
Fragment zwieńczenia ikonostasu (?)
drewno, polichromia; ślady złocenia; snycerka; 58 x 70 cm.
Europa Wschodnia, warsztat prowincjonalny; XVII/XVIII w.; malowidło późniejsze - XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
Lot No.
215
Para główek aniołków
drewno, polichromia; 21 x 48 cm oraz 21 x 47 cm.
Europa Środkowa, XVII w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Europa Środkowa, XVII w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
3 000 zł
Lot No.
216
Pieta
drewno polichromowane; wys. 70 cm; szer. 30 cm; głęb. 15 cm.
Polska?, warsztat ludowy, XIX / XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Lot No.
217
Zaśnięcie Maryi i koronowanie
drewno polichromowane; wys. ok. 84 cm; szer. ok. 53 cm.
Śląsk?, Polska?, XVIII w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Śląsk?, Polska?, XVIII w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 800 zł