Józef SCHIFFER, XX w.
Lot No.49
Pejzaż
akwarela, gwasz, papier; 36,6 x 61,6 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: SCHIFFER.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
sygn. l. d.: SCHIFFER.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)
Lot No.52
Kraków, 1938
akwarela, papier; 50 x 35,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: MSzczerbiński 1938 / Kraków.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Janusz Maria BRZESKI (1907-1957)
Lot No.53
Dachy Krakowa
akwarela, ołówek, papier;
48 x 32 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
48 x 32 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 700 zł
Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)
Lot No.54
Brama pałacowa
piórko, tusz, papier; 23 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SN (monogram wiązany).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)
Lot No.56
Spichlerz w Kazimierzu Dolnym, 1938
kredka, akwarela, gwasz, papier; 33,5 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Zygm. Wierciak / 1938. KRAKÓW
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Franciszek SUNDERLAND, 1 poł. XX w.
Lot No.58
Stare Miasto w Warszawie, 1928
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 29 x 35,5 cm;
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
S. K. DANIEL, XX w.
Lot No.59
Stary Rynek - Warszawa
olej, ołówek, tektura; 39 x 33,5 cm;
sygn. i opisany p. d.: Stary Rynek Warszawa / SK Daniel (?)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 700 zł
Jerzy BOGUSZ (1921-2016)
Lot No.60
Zabudowania
olej, płótno; 50 x 62 cm;
sygn. p. d.: JBogusz (słaboczytelnie)
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Władysław ZAKRZEWSKI (1903-1944)
Lot No.61
Na Rynku w Krakowie
olej, płótno; 90 x 90 cm;
sygn. l. d.: Zakrzewski.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. l. d.: Zakrzewski.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
4 500 zł
Jan Piotr HRYNKOWSKI (1891-1971)
Lot No.63
Martwa natura z kwiatami, 1958
olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: j. hrynkowski / 958.
estymacja: 4 800 - 5 400 zł
estymacja: 4 800 - 5 400 zł
Igor TALWIŃSKI (1907-1983)
Lot No.65
Róże i papieros
olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. p. d. IGOR TALWIŃSKI
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
sygn. p. d. IGOR TALWIŃSKI
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
W. GORANICKI, 1 poł. XX w.
Lot No.67
Żółte róże i figurka tancerki, 1938
olej, tektura, 33 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. w kompozycji po lewej: WGoranicki / 1938
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
Malarz nieokreślony, 1 poł. XX w.
Lot No.71
Maki i dziewczyna
olej, płótno;
29 x 42,5 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
29 x 42,5 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
W. USTASZEWSKI, XX w.
Lot No.74
Kuter rybacki, 1954
olej, tektura; 73 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: [pięcioramienna gwiazda] W USTASZEWSKI / 1954.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Georg MAJEWICZ (1897-1965)
Lot No.77
Potok górski
olej, płyta pilśniowa; 80 x 65 cm;
sygn. p. d.: G. MAJEWICZ.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
sygn. p. d.: G. MAJEWICZ.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
Julia SMOLKÓWNA, 1 poł. XX w.
Lot No.79
Wołoska wieś - cerkiew z okolic Bolechowa, 1918
akwarela, papier; 21,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Smolkówna 1918.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 400 zł
Iwan TRUSZ (1869-1940)
Lot No.81
Pejzaż z piniami
olej, tektura; 17 x 24 cm;
sygn. l. d.: I. Trusz.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
sygn. l. d.: I. Trusz.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
10 000 zł
Juliusz CZECHOWICZ (1894-1974)
Lot No.82
Zakole rzeki, 1932
olej, tektura; 46,5 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Czechowicz / 1932.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.84
Pejzaż podgórski
olej, sklejka; 18,3 x 23,7 cm;
sygn. p. d.: ... (sygnatura nieczytelna)
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Kazimierz SZMYT (1860-1941)
Lot No.86
Zima w Tatrach
olej, płótno; 70,5 x 90 cm;
sygn. p. d.: K Szmyt
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: K Szmyt
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Stanisław Marek MAZURKIEWICZ (1883-?)
Lot No.88
Pejzaż o zachodzie słońca
pastel, papier; 27,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Mazurkiewicz (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.89
Nokturn
pastel, papier; 27,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Mazurkiewicz (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 200 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.91
Portret dziewczynki
olej, płótno;
32 x 26,5 cm.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
32 x 26,5 cm.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł