Julian FAŁAT (1853-1929)
Lot No.1
Pejzaż zimowy z chatami
akwarela, gwasz, papier; 36,5 x 74 cm;
sygn. l.d.: JFałat / Bystra
estymacja: 65 000 - 75 000 zł
sygn. l.d.: JFałat / Bystra
estymacja: 65 000 - 75 000 zł
95 000 zł
Wojciech WEISS
Lot No.2
Modelka nad lekturą, lata 20. XX w.
olej, płótno, 69,5 x 57 cm;
sygn. l. d.: WW
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
sygn. l. d.: WW
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
45 000 zł
Czesław WASILEWSKI (1875-1947)
Lot No.9
Sanna - Wesoła jazda
olej, płótno; 49,5 x 80 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
14 000 zł
Eugeniusz ZAK (1884-1826)
Lot No.11
Scena rodzajowa w miasteczku
ołówek, papier; 21 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Eug Zak. (faksymile).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Emil ZEGADŁOWICZ (1888-1941)
Lot No.12
Embrion Dyktatora, ok. 1933
piórko, tusz, papier; 16 x 14 cm (w świetle oprawy);
opis wraz z sygnaturą u dołu, tytuł l.g. oraz napis p.g.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
2 300 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Lot No.13
Wiejska dziewczyna - szkic
ołówek, papier; 31,5 x 23 cm.
Dodatkowo dołączony rysunek dwustronny: zarysy postaci
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Franciszek SIEDLECKI (1867-1934)
Lot No.15
Scena symboliczna
akwaforta, papier; 21 x 17,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d. F Siedlecki.
estymacja: 700 - 900 zł
sygn. p. d. F Siedlecki.
estymacja: 700 - 900 zł
900 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)
Lot No.17
Strój ludowy z Łowicza, 1939
litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 40 x 28 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Artur KOLNIK (1890-1972)
Lot No.19
Żydowski skrzypek
litografia barwna, papier; 54 x 44,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: Kolnik (ołówkiem)
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Henryk GOTLIB (1890-1966)
Lot No.22
Trzy Gracje
ołówek, papier; 17,5 x 11,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: HENRYK GOTLIB.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
sygn. p. d.: HENRYK GOTLIB.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
4 300 zł
Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)
Lot No.23
Akt nad rzeką Skawą, 1927
tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 11,8 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: z. p.; data l. d.: Sierpień 1927. r.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
3 500 zł
Marian WAWRZENIECKI (1863-1943)
Lot No.24
Akt męski, ok. 1890
ołówek, papier jasnoniebieski; 31 x 19 cm;
sygn. p. d.: MW. 7
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
sygn. p. d.: MW. 7
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Lot No.25
Akt stojący bokiem, 1900
ołówek, sangwina, gwasz, papier; 37 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: M.W. / 11.IV.1900,
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
1 000 zł
Lot No.26
Stojąca, naga dziewczynka, 1890
ołówek, papier; 33 x 16,5 cm;
sygn. p. d.: M.W. 890 / 5/9
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
sygn. p. d.: M.W. 890 / 5/9
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Henryk EPSTEIN (1890-1944)
Lot No.28
Pejzaż zimowy
akwarela, gwasz, ołówek, papier żeberkowy; 44 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein (ołówkiem).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
11 000 zł
Apoloniusz KĘDZIERSKI (1861-1939)
Lot No.29
Nad rzeką
ołówek, akwarela, papier; 20,3 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Kędzierski.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
sygn. l. d.: A. Kędzierski.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Lot No.30
Łodzie na rzece, 1924
sygn. i dat. l. d.: A. Kędzierski - Łubienica 1924.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
5 000 zł
Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)
Lot No.31
Pejzaż, 1939
tempera, tektura; 32 x 45 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: J hrynkowski 939 WIŚNIOWIEC
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.33
Farys na pustyni, 1935
olej, sklejka; 30 x 40 cm
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1935.
estymacja: 19 000 - 23 000 zł
estymacja: 19 000 - 23 000 zł
20 000 zł
Antoni TRZESZCZKOWSKI (1902-1977)
Lot No.34
Bitwa
olej, płótno; 65 x 83,5 cm;
sygn. p. d.: Trzeszczkowski.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
sygn. p. d.: Trzeszczkowski.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.35
Ułan z koniem i dziewczyny nad rzeką
olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
sygn. p. d.: Jerzy Kossak
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
15 000 zł
Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)
Lot No.36
Pojenie koni przy studni
akwarela, ołówek, papier; 28,5 x 45 cm;
sygn. l. d.: Jan Kotowski (ołówkiem).
estymacja: 3 800 - 4 500 zł
estymacja: 3 800 - 4 500 zł
Henri TIMMERMANS (1858-1942)
Lot No.39
Przy robótce
olej, płótno dublowane; 40 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: H. Timmermans.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: H. Timmermans.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
4 300 zł
Malarz nieokreślony, XIX/XX w.
Lot No.41
Dziewczynka z pomarańczą
olej, płótno naklejone na tekturę;
34 x 26 cm.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
34 x 26 cm.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
2 300 zł
Henryk GOTLIB (1890-1966)
Lot No.43
Gejsza
ołówek, tusz, akwarela, papier; 16,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: HENRYK GOTLIB (ołówkiem)
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
4 800 zł
Bolesław NAWROCKI (1877-1946)
Lot No.45
Spacer nad rzeką
olej, deska; 34,8 x 27,4 cm;
sygn. p. d.: BolesławNawrocki
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p. d.: BolesławNawrocki
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Marian SZCZERBIŃSKI (1900-1981)
Lot No.47
W drodze z kościoła
olej, tektura; 38 x 68,5 cm;
sygn. p. d. M SZCZERBIŃSKI.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
sygn. p. d. M SZCZERBIŃSKI.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł