GOSNIEWSKI, XX w.
Lot No.98
Dominik Zawistowski Starosta Dymnicki
olej, płótno; 42,5 x 34,5 cm;
na odwrocie napisy autorskie: Gosniewski / r. 1826 m. Sierpnia / Dominik Zawistowski / Starosta Dymnicki umarł 1844 r.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.
Lot No.102
Po polowaniu
olej, płótno dublowane;
60 x 94 cm;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
60 x 94 cm;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.103
Portret Ansegisusa i św. Begi z Brabantu
według: Petera Paula RUBENSA (1577-1640)
olej, płótno; 102 x 74,5 cm;
estymacja: 4 700 - 5 600 zł
olej, płótno; 102 x 74,5 cm;
estymacja: 4 700 - 5 600 zł
4 500 zł
R. DELBECK, XX w.
Lot No.105
Pejzaż małomiasteczkowy
olej, płótno; 46,5 x 68,5 cm;
sygn. p. d.: R. Delbeck
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: R. Delbeck
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Michał NEGRUSZ (1866-1945)
Lot No.107
Sielska zagroda, 1923
olej, płótno dublowane; 49 x 75 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Negrusz 1923.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Adolf CHEVALIER (1831-?)
Lot No.109
Powrót z pola
olej, płótno; 47 x 68 cm;
sygn. l. d.: A. V. Chevalier
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
sygn. l. d.: A. V. Chevalier
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
J. DOBROWOLSKI, XX w.
Lot No.111
Na mokradłach, 1936
olej, sklejka; 30,5 x 54 cm;
sygn. i dat. l. d.: Dobrowolski J. 1936 r.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.115
Caritas Romana
olej, płótno dublowane;
46 x 54 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
46 x 54 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.117
Złożenie do grobu
olej, tektura;
63 x 49 cm.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
63 x 49 cm.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.119
Mandylion
olej, płótno naklejone na deskę;
45,2 x 42 cm;
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
45,2 x 42 cm;
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)
Lot No.123
Ślubny strój śląski, 1939
litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 42 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
4 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)
Lot No.124
Strój ludowy z Krakowa, 1939
litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 44 x 32 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
4 000 zł
Toyohara KUNICHIKA (1835-1900)
Lot No.125
Aktor kabuki w spektaklu „Soga Monogatari”
drzeworyt barwny naklejony na tekturę; 35,7 x 24 cm;
sygn. na klocku l.śr.: Kunichika hitsu.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Adam HERSZAFT (1886-1942?)
Lot No.127
Kwiaty w wazonie, 1928
akwaforta podmalowana akwarelą, papier; 42,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ADAM HERSZAFT / 1928 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Lot No.
204
Figura Świętej w koronie
drewno polichromowane; wys. 78 cm; szer. 25 cm; głęb. 12 cm.
Europa Środkowa, warsztat prowincjonalny, XVIII / XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Lot No.
206
Chrystus
drewno; ślady polichromii (?); wys. 63 cm; szer. 38 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 2 900 - 3 500 zł
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 2 900 - 3 500 zł
Lot No.
208
Krucyfiks
drewno; wys. 76,5 cm; szer. 32,5 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Lot No.
209
Anioł
drewno, polichromia; ślady złocenia; wys. 120 cm; szer. ok. 37 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 2 900 - 3 500 zł
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 2 900 - 3 500 zł
4 300 zł
Artysta nieokreślony włoski (?), XIX/XX w.
Lot No.210
Głowa uśmiechniętej dziewczyny
alabaster; wys. 23,5 cm;
sygn. z tyłu na podstawie: Ginnto V… (słabo czytelnie);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Paul Ludwig KOWALCZEWSKI (1865-1910)
Lot No.213
Popiersie Napoleona
brąz, odlew patynowany; podstawa - marmur szary; wys. 34 cm; szer. 17,5 cm;
Niemcy, Berlin, XIX/XX w.
estymacja: 6 300 - 7 000 zł
Niemcy, Berlin, XIX/XX w.
estymacja: 6 300 - 7 000 zł
6 000 zł
Artysta nieokreślony, XX w.
Lot No.215
Mewy - rzeźba art déco
kompozycja metali, biały i czarny marmur z żyłkami; wys. 25 cm; dł. 40,5 cm; głęb. 10 cm.
Europa Zachodnia, 2. ćw. XX w.
estymacja: 2 300 - 2 700 zł
estymacja: 2 300 - 2 700 zł
2 000 zł