Thomas DUB (czynny 1839-1889)
Lot No.730
Solniczka
srebro próby 13 cechowane; wys. 7 cm, waga 66 g.
Wiedeń, 1859.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Wiedeń, 1859.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
801
Pierścionek z szafirem
szafir cejloński + 69 szt. diamentów; złoto pr. 0.750, masa całkowita 5.640 g, rozm. pierścionka 12.
estymacja: 30 000 - 36 000 zł
estymacja: 30 000 - 36 000 zł
29 000 zł
Lot No.
802
Brosza z opalami
2 szt. opali brazylijskich + 20 szt. diamentów; złoto pr.0.750, masa całkowita 7.790 g.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
Lot No.
803
Bransoleta z rubinami
3 szt. naturalnych rubinów w otoczeniu 151 szt. pereł; złoto pr.0.585, masa całkowita 23.470 g.
Wiedeń, 1890-1900.
estymacja: 19 000 - 21 000 zł
Wiedeń, 1890-1900.
estymacja: 19 000 - 21 000 zł
17 000 zł
Lot No.
804
Pierścionek ze szmaragdem
prostokątny szmaragd + 12 szt. brylantów; złoto pr. 0.750, masa całkowita 6.140 g, rozm. pierścionka 15.5
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Lot No.
806
Pierścionek z szafirem
szafir Sri Lanka + 16 szt. brylantów; złoto pr. 0.585, masa całkowita 4.000 g, rozm. pierścionka 15
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Lot No.
808
Pierścionek z diamentami
17 szt. diamentów koloru szampańskiego oraz 61 szt. diamentów w szlifie 8/8; złoto pr. 0.585, masa całkowita 7.800 g.
estymacja: 5 700 - 6 700 zł
estymacja: 5 700 - 6 700 zł
Lot No.
810
Pierścionek z brylantami
forma obrączki w stylu Cartier, wysadzanej 31 szt. brylantów;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 8.190 g, rozm. pierścionka 10.
estymacja: 6 200 - 7 000 zł
estymacja: 6 200 - 7 000 zł
Lot No.
812
Pierścionek z monetą
forma sygnetu vintage z okolicznościową monetą ku pamięci Johna F. Kennedy’ego,
złoto pr. 0.900 i 0.585; masa całkowita 3.640 g.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Lot No.
815
Puzderko z herbem Lubicz hr. Orłowskich
brąz złocony; średnica 6 cm; wys. 2 cm.
Polska, Warszawa, I poł. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Lot No.
817
Pieczęć Inspektora Kontroli Skarbowej II RP
mosiądz; średnica 3,5 cm; wys. 1,5 cm.
Polska, Warszawa, 1927-1939.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Polska, Warszawa, 1927-1939.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
1 000 zł
Lot No.
819
Tłok pieczętny z gmerkiem monogramowym „SM”
brąz; wys. 2,8 cm; pole pieczętne: 1 x 0,58 cm (owal).
Europa Środkowa, XVII w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Europa Środkowa, XVII w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Lot No.
820
Tłok pieczętny z herbem Pogonia
srebro złocone pr. 800, stal, kryształ, wys. 10 cm;
Polska - Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
Polska - Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
3 500 zł
Lot No.
821
Garnitur na biurko w stylu art déco
marmur, metal, drewno, szkło, tkanina filcowa; ekrytuar i suszka;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY
Lot No.822
Przycisk do papieru
brąz złocony; filc; 7 x 15 x 7,5 cm.
Polska, Warszawa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Polska, Warszawa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 500 zł
Lot No.
823
Portret kobiecy z profilu - płaskorzeźba
brąz; 13 x 17,5 cm.
Europa Zachodnia?, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Europa Zachodnia?, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Lot No.
825
Garnitur na biurko
cyna, drewno; w składzie: ekrytuar i suszka;
Niemcy?, pocz. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Niemcy?, pocz. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
KUSA, odlewnia żeliwa i brązu
Lot No.827
Szkatułka ażurowa
żeliwo, odlew; wys. 9 cm, szer. 14,5 cm, głęb. 10 cm.
Rosja, Kusa, Ural Południowy, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
829
Para ciupag zakopiańskich
drewno, mosiądz, dł. 89 cm i 62 cm.
Polska, Zakopane, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Polska, Zakopane, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
830
Zestaw do gier w drewnianej kasecie z kluczykiem
drewno, brąz, mosiądz, miedź; wys. 14 cm, szer. 34,5 cm, głęb. 25 cm.
Europa Zachodnia?, XIX/XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Europa Zachodnia?, XIX/XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
3 500 zł
Lot No.
831
Szabla francuska oficera marynarki wojennej, w pochwie (wg wzoru 1854)
stal, brąz, mosiądz, drewno, skóra, sznur i taśma pasmanteryjna;
Francja, XIX/XX w. (do czasów III Republiki).
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Lot No.
833
Para lichtarzy
brąz patynowany i złocony; wys. 27 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, k. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Lot No.
835
Mapa układu słonecznego
miedzioryt kolorowany, papier; 38,5 x 52 cm (odcisk płyty).
Francja, 1761.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Francja, 1761.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Joannes JANSSONIUS (1588-1664)
Lot No.836
Mapa Księstwa Wrocławskiego z planem Wrocławia
miedzioryt kolorowany, 39,5 x 49 cm (odcisk płyty).
na odwrocie opis w jęz. niderlandzkim. Amsterdam, 1639.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 500 zł
Lot No.
838
Ikona - Matka Boża Tychwińska
olej, deska, dwukolorowy plusz (tło i szaty), zdobienia perełkami, wielobarwnymi szkiełkami różnej wielkości; 34,7 x 24 x 2,3 cm.
Ukraina, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
Ukraina, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
Lot No.
839
Ikona - Prazdniki
tempera na desce, podkład kredowo - gipsowy, złocenia; 31,5 x 26,7 x 2 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Rosja, XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
3 300 zł
Lot No.
840
Ikona Matki Bożej "Ukój Mój Smutek"
tempera na desce, podkład kredowo - gipsowy, srebrzenia; 32,2 x 26,5 x 2,7 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Rosja, XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Lot No.
842
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem, w kiocie
tempera na desce, koszulka mosiężna, tłoczona, złocona, wymiary całości: 30,5 x 21,5 x 6,5 cm.
Rosja XIX/XX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Rosja XIX/XX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Lot No.
844
Mandaryn z parasolem
brąz złocony; wys. 14,5 cm; średnica podstawy 7,7 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Lot No.
846
Lampka na biurko, elektryczna
metal (mosiądz), szkło; wys. 27 cm; dł. 34 cm; szer. 21,5 cm.
Europa Środkowa, ok. 1915.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Europa Środkowa, ok. 1915.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł