PACYKÓW - Fabryka Fajansu i Terakoty Aleksandra Lewickiego w Pacykowie
Lot No.601
Grupa rodzajowa - dwie kobiety, z listem, koszami i robótką
fajans (delikatny), farby ceramiczne, szkliwo ołowiowe; wys. 53,5 cm;
Polska, XX w. (lata 20./30.).
estymacja: 20 000 - 23 000 zł
Polska, XX w. (lata 20./30.).
estymacja: 20 000 - 23 000 zł
19 000 zł
BERLIN - Królewska Manufaktura Porcelany (KPM)
Lot No.602
Putto na delfinie; z zespołu Geburt der Schönheit - dekoracji stołu (Tafelaufsatz)
porcelana biała; wys. 21 cm; model - Paul Scheurich (1883-1945), proj. 1939/40,
realizacja powojenna (lata 60. / 70. XX w.).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
ĆMIELÓW - Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych
Lot No.604
Pan Twardowski na kogucie
porcelana, farby naszkliwne z natrysku i malowane ręcznie, złocenia;
wys. 22 cm; proj. Tadeusza Szafrana z ok. 1930 r., realizacja powojenna.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
KÖNIGLICHE PORZELLAN MANUFAKTUR (KPM)
Lot No.606
Chłopiec z owocami
porcelana biała; wys. 10,5 cm; Berlin, wg modelu Friedricha Eliasa Meyera z ok. 1775 roku, powtórzenie XX w.
estymacja: 800 - 1 000 zł
estymacja: 800 - 1 000 zł
Lot No.
608
Para kotków
porcelana, farby podszkliwne;
Nieokreślona wytwórnia europejska, XX w.
estymacja: 800 - 1 000 zł
estymacja: 800 - 1 000 zł
Lot No.
610
Para flakonów toaletowych
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, złocenia wypukłe, wys. ok.14 cm;
Francja, wytwórnia nieokreślona, około poł. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Lot No.
612
Popiersie w kapeluszu (zawoju?)
ceramika spieczona z połyskliwym, kryjącym szkliwem; wys. ok. 33 cm;
Nieustalona pracownia-atelier europejskie, wyrób o charakterze autorskim, XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Lot No.
614
Tondo z głową Chrystusa w koronie cierniowej
terakota, średn. 25,5 cm;
Nieustalony warsztat-pracownia europejska, XIX/XX w.- XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Lot No.
616
Filiżanka jasmin z miniaturą: dwie kobiety w pejzażu, ze spodkiem
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, lekkie przetarcia złoceń;
Francja , ok. 1830-1840.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
Francja , ok. 1830-1840.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
Lot No.
618
Wazon z motywem kwiatowej gałązki
szkło barwione w masie, powlekane, farby naszkliwne, emaliowe; wys. 21 cm.
Czechosłowacja?, XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Czechosłowacja?, XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
WMF - Württembergische Metallwarenfabrik (czynna od 1880)
Lot No.701
Koszyk do chleba
plater cechowany (biegnący struś/ WMF/G - w tarczy); wys. 17 cm , szer. dł. 24 cm, głęb. 18 cm.
Niemcy, Geislingen, ok. 1920
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Niemcy, Geislingen, ok. 1920
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
1 000 zł
J. FRAGET - Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych (firma czynna 1824-1944)
Lot No.703
Naczynie na kawior
szkło, plater cechowany; wys. 7 cm;
Warszawa, 1915.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Warszawa, 1915.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
BERNDORFER METALLWARENFABRIK - Arthur KRUPP
Lot No.705
Łopatka i widelec do ryb środka stołu
plater cechowany; łopatka - dł. 32 cm; widelec - dł. 27,5 cm.
Austria, Berndorf k. Wiednia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 900 - 1 000 zł
estymacja: 900 - 1 000 zł
I. HIRSZPRUNG - Wytwórnia Naczyń Srebrnych Spółka z o.o. (czynna od 1937 do 1939)
Lot No.708
Pucharek kiduszowy
srebro próby 3 cechowane; wys. 16,5 cm;
Polska, Kraków, lata 30. XX w. (po 1936)
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Lot No.
710
Para świeczników
srebro próby 12 cechowane; wys. 22,4 cm; waga 443 g.
Polska, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
Polska, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
Wacław GŁOWACKI (1828-1908)
Lot No.712
Cukiernica skrzynkowa
srebro częściowo złocone próby 4 cechowane; wys. 10 cm, waga 723 g.
Kraków, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
Kraków, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
5 000 zł
Jan Fryderyk SUCK (czynny od ok. 1820- 1854?)
Lot No.714
Mlecznik
srebro próby 11 cechowane; wys. 13,2 cm, waga 309 g.
Kalisz, lata 30. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Kalisz, lata 30. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Lot No.
716
Pucharek
srebro próby 12 cechowane; wys. 17,5 cm, waga 218 g.
Polska?, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Polska?, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Lot No.
718
Korona na głowę świętego
srebro złocone próby 800 i ok. 900 niecechowane, szkła imitujące kamienie szlachetne;
wys. 18,5 cm; waga 381 g. Europa Środkowa lub Wschodnia, ok. połowy XIX w
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Lot No.
719
Cukiernica
srebro częściowo złocone próby 84 cechowane; wys. 14,5 cm; waga 520 g.
Rosja, Moskwa, 1832.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Rosja, Moskwa, 1832.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
6 500 zł
Lot No.
720
Tabakierka
srebro złocone próby 2 cechowane; wys. 2 cm, waga 87 g.
Paryż, 1819-1938.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Paryż, 1819-1938.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 300 zł
Lot No.
722
Skarbonka
srebro próby 12 cechowane; wys. 16 cm; waga 229 g.
Niemcy, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Niemcy, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Lot No.
724
Pudernica do cukru pudru
srebro częściowo złocone, próby sterling (925), cechowane; wys. 23 cm, waga 328 g.
Anglia, Londyn, 1882.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Anglia, Londyn, 1882.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Victor BOIVIN (czynny od 1881-ok. 1920?)
Lot No.726
srebro próby 1 (950) cechowane, plater cechowany; waga łączna 346 g.
Paryż, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Paryż, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Firma Samuel KIRK & SON
Lot No.728
Nóż i widelec do krojenia wędlin i mięsa
srebro próby sterling cechowane, stal cechowana; waga łączna 167 g.
USA, l. 20.-30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
USA, l. 20.-30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł