Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.100
Święty Grzegorz Wielki?
olej, płótno naklejone na deskę; 75,5 x 56 cm (w świetle owalnej oprawy);
obraz po konserwacji.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
obraz po konserwacji.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
Malarz nieokreślony, XIX / XX w.
Lot No.101
Kobieta z pieskiem
olej, płótno; 52 x 44,5 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
obraz przed konserwacją.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
5 500 zł
Malarz nieokreślony, XVIII/XIX w.
Lot No.104
Nabrzeże
olej, deska;
38 x 51,5 cm.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
38 x 51,5 cm.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.106
Ukrzyżowanie
według: Petera Paula RUBENSA (1577-1640)
olej, płótno dublowane; 84 x 52 cm.
estymacja: 3 800 - 4 400 zł
estymacja: 3 800 - 4 400 zł
3 500 zł
Aleksander LASZENKO (1883-1944)
Lot No.109
Wioska, 1933
drzeworyt barwny, papier; 17,6 x 9,8 cm (odcisk klocka);
sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem)
estymacja: 800 - 1 000 zł
estymacja: 800 - 1 000 zł
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)
Lot No.111
Spichlerze w Kazimierzu, 1929
drzeworyt, papier;
23 x 32 cm (odcisk płyty).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
23 x 32 cm (odcisk płyty).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
1 400 zł
Utagawa YOSHITSUYA (1822-1866)
Lot No.113
Rabusie spiskujący przeciw braciom Kaneuri. Historia Ushiwakamaru i Kumasaka Chôhan - tryptyk
drzeworyt barwny, papier; 36,2 x 24,4 cm, 36,1 x 24,3 cm, 36,1 x 24,5 cm;
sygn.na klocku p.śr., p. d., l.śr.: Ichieisai Yoshitsuya ga.
estymacja: 4 000 - 4 700 zł
estymacja: 4 000 - 4 700 zł
Utagawa KUNIYOSHI (1797-1861)
Lot No.114
Wojska Takedy Shingena po zejściu z góry Seijo i przeprawie przez rzekę Amenomiya,
walczą z Amakasu Kagemochi pod Kawanakajima w prowincji Shinshu - tryptyk, 1855
drzeworyt barwny, papier; 36,3 x 24,7 cm; 36,3 x 25,6 cm; 36,2 x 24,8 cm;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Stanisław ROLICZ (1913-1997)
Lot No.115
Gdynia Port - Basen węglowy
akwaforta, papier; 15,8 x 27,2 cm (wymiar odbitki);
sygn., dat. i opisany p. d.: St. Rolicz. 1947-II. Gdynia Port. Basen węglowy.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
ARTYSTA NIEOKREŚLONY, SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA
Lot No.201
Ptak - sokół
drewno, jesion; 13,5 x 18,5 x 6,5 cm.
Zakopiańska Szkoła Przemysłu Drzewnego (?), lata 30. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
1 200 zł
Lot No.
202
Anioł ze świecznikiem
drewno, ślady polichromii; wys. 32 cm; szer. 19 cm; głęb. 11 cm;
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Lot No.
204
Para główek aniołków
drewno polichromowane, złocenie; 16 x 15 cm; oraz 15 x 15 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Lot No.
206
Chrystus Ukrzyżowany
drewno; figura - wys. 56 cm; szer. 53 cm; ponadto zachowana tabliczka z napisem „INRI”, 4 x 12 cm.
Europa Środkowa, Polska?, XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
Lot No.
208
Święta w modlitewnej ekstazie
drewno, polichromia, złocenia; wys. 92 cm; szer. ok. 39 cm.
Europa Środkowa, Polska Południowa?, Śląsk?, pocz. XVIII w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Lot No.
210
Tabernakulum
drewno, wys. 49 cm; szer. 50 cm; głęb. 46 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Alberto CURRINI (czynny XIX-XX)
Lot No.212
Prządka
alabaster; wys. 52 cm; szer. 22 cm; głęb. 22 cm.
Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 6 200 - 7 000 zł
Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 6 200 - 7 000 zł
Tadeusz STULGIŃSKI (1911-1994)
Lot No.214
Portret kobiety - płaskorzeźba
gips patynowany, woskowany, 40,5 x 31 cm.
Polska, 1967.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Polska, 1967.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Paul Ludwig KOWALCZEWSKI (1865-1910)
Lot No.217
Urwis
brąz, odlew patynowany; marmur, wys. 12 cm, wys. całkowita 17 cm.
Niemcy, XIX/XX w., odlew późniejszy.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Frederic Sackrider REMINGTON (1861-1909)
Lot No.219
Ujeżdżanie konia; rzeźba znana pod nazwą „Rattlesnake” [Grzechotnik]
brąz, podstawa z zielonego marmuru; wys. 35,5 cm, szer. 18 cm, głęb. 25,5 cm.
Stany Zjednoczone Ameryki, XIX/ XX w.; odlew późniejszy.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
estymacja: 5 500 - 6 500 zł