Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)
Lot No.49
Zaloty
olej, tektura; 47,5 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Wodzinowski
estymacja: 6 200 - 7 000 zł
sygn. p. d.: W Wodzinowski
estymacja: 6 200 - 7 000 zł
Marian PRZYBYLSKI NOWINA (1884-?)
Lot No.51
Pod wieczór
olej, sklejka; 68 x 48 cm;
sygn. l. d.: Nowina Przybylski
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Józef UNIERZYSKI (1863-1948)
Lot No.54
Salome z głową Jana Chrzciciela
olej, płótno; 130,5 x 120,5 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
obraz przed konserwacją.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
5 000 zł
Józef UNIERZYSKI (1863-1948)
Lot No.55
Spotkanie z aniołem
olej, płótno; 70 x 51,5 cm;
sygn. p. d.: Unierzyski
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
sygn. p. d.: Unierzyski
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
4 500 zł
Władysław RUTKOWSKI-BOŃCZA (ok. 1840-1905)
Lot No.57
Pejzaż wiejski, 1899
olej, płótno; 41 x 57 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Bończa 1899
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
10 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.58
Tartak
olej, płótno; 40 x 55 cm;
sygn. p. d.: ... (sygnatura nieczytelna)
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Fryderyk Antoni HAYDER (1905-1990)
Lot No.60
Pejzaż wiejski z chatami - Sól, 1928
olej, sklejka; 21,5 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: Sół, F. Hayder 928.
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
Hermann VOLKERLING (1875-1924)
Lot No.65
Pejzaż z rzeką, 1887
olej, płótno; 39 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: H VOLKERLING / 1887.
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
Mieczysław SIEMIŃSKI (1891-1965)
Lot No.67
Góry
akwarela, tektura;17 x 20 cm;
sygn. l. d.: M. SIEMIŃSKI
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
sygn. l. d.: M. SIEMIŃSKI
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Stefan ROSTWOROWSKI (1921-2000)
Lot No.69
W górach / Portret mężczyzny
1. W górach - pastel, tektura; 34,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
2. Portret mężczyzny - ołówek, papier; 29 x 21 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Henryk SAJDAK (1905-1995)
Lot No.70
Tatry - Widok z Czarnego Stawu na Halę Gąsienicową
akwarela, papier; 24,3 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Sajdak
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: H. Sajdak
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No.71
Wnętrze
akwarela, ołówek, papier; 31 x 24,5 cm;
sygn. l. d.: a. Karpiński
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
sygn. l. d.: a. Karpiński
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
8 000 zł
Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)
Lot No.72
Wnętrze pałacu w Wilanowie
akwarela, ołówek, papier; 47 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana p. d.: Wilanów / Wł. Chmieliński
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 700 zł
Marian NOWICKI (1904-po 1939)
Lot No.73
Dworek w Germakówce
olej, sklejka; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Marjan Nowicki
estymacja: 6 300 - 7 500 zł
sygn. p. d.: Marjan Nowicki
estymacja: 6 300 - 7 500 zł
5 800 zł
Wojciech Otton FLECK (1903-1972)
Lot No.75
Pejzaż z łodziami
olej, płótno; 45 x 55 cm;
sygn. p. d.: Woj. Fleck.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
sygn. p. d.: Woj. Fleck.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Jan Rajmund SKAWIŃSKI (1898-1979)
Lot No.77
Łeba, lata 60. XX w.
olej, tektura; 15,5 x 21,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Skawiński / Łeba 19...9 (? data nieczytelna).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Stanisław MROWIŃSKI (1928-1997)
Lot No.79
Para ilustracji
1. W drodze - akwarela, papier; 25 x 17,5 cm;
2. Spotkanie - akwarela, papier; 25 x 18 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Stanisław MAZURKIEWICZ (1883-?)
Lot No.81
Pejzaż zimowy
pastel, papier; 20,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St Mazurkiewicz (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.84
Pejzaż z pasterzem
olej, płótno; 58,5 x 94.5 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
Autor nieokreślony, XIX w.
Lot No.86
Na popasie
olej, deska; 32,5 x 38 cm;
w typie prac autorstwa: Jana II Baptista KOBELLA (1778-1814).
estymacja: 3 300 - 3 600 zł
estymacja: 3 300 - 3 600 zł
Joseph JANAUSCH, II poł. XIX w.
Lot No.88
Odpoczynek myśliwych
olej, tektura; 60 x 75 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. dół: J. Janausch.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
sygn. śr. dół: J. Janausch.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.90
Scena batalistyczna
olej, płótno; 43 x 50,5 cm.
W typie obrazów Henryka PILLATIEGO (1832-1894)
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Walerian KRYCIŃSKI (1852-1929)
Lot No.93
Portret mężczyzny z profilu, 1877
olej, płótno naklejone na tekturę; 30 x 22,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: W. Kryciński / Wiedeń 1877.
estymacja: 3 300 - 3 600 zł
estymacja: 3 300 - 3 600 zł
Józef UNIERZYSKI (1863-1948)
Lot No.95
Portret kobiety
olej, płótno; 43 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: Unierzyski
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
sygn. p. d.: Unierzyski
estymacja: 3 200 - 3 600 zł